folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Balık Tutmak İstiyorum Hiç Birşey Bilmiyorum

Balık Tutmak İstiyorum Hiç Birşey Bilmiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

tirivirinin suda taşa sapa çöpe takılma ihtimali yüksek hocam bide balık ağa takılmışken taşa takıldıgını ve senin o heyecanla ağı kendine çekmeye başladıgını ve misinanın kesildiğini düşün.balık ağın içinde ölür gider :( bizim oralarda yasaklanı jandarma kol geziyo 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

-Oltayla, solucanı kancanın ucuna tak :) , oltayı yavaşca hareket ettirceksin balıklar görsün diye

-Saçmayla(serpme), sessiz olman gerekiyor, korkutmaman lazım balıkları:) . Barajın sığ yerlerine atabilirsin  

-Ağla, ağın eni 1 metre , boyu isteğe bağlı 10 metreden 100 metreye kadar, ağı germen için 2 kişi gerekir . ağ açılır, şamandıralı kısım üste gelicek, kurşunlar aşağı gelicek şekilde gerilir. Akşam koyarsın sabah, gelip alırsın balıkları

-Elektirikli makinası var(akülü), onu suya sokup, şoklayacaksın. Balıklar su üstüne çıkıcak

-Kireçle, 1 poşet (isteğe bağlı) suya boşaltılır, balıklar 1-2 dakika sonra suyun üstüne çıkarlar (Tehlikeli ve yasakdır :D )

-Mutfakta kullandığımız LPG tüplerini suya verirsek , balıklar o zehirlenip su üstüne çıkar (Biz yemiştik, zehirlenmedik :D )

-Sepet yöntemi, sepetin ağızı içeriye doğru bukulur, balıklar içeri girer

Tüm yötemleri denersen , barajda balık bırakmazsın, kolay gelsin :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

swordfish bunu yazdı:

Şimdi önce denizdemi tutacaksın gölde barajdamı burası işi değiştirir.

Tutacağın balğın cinsine göre ekipman ve yem kullanman lazım.

Örneğin Denizde istavrit tutacaksan çapari kefal palamut tutacaksan kaşık ve benzeri

Gölde tatlısuda Turna sazan tutacaksan yine kaşık ve sunu balık görünümlü yem, kızılkanat izmarit v.s ufak balık tutacaksan genelde canlı yada organik yem kullanman lazım

Olta ile tutulan balığa yasak yok benim bildiğim.

Bir ton ıvırı zıvırı var :D Ben çok giderdim önceden 7-8 yaşımda başladım balıkçılığa 

Off ulan havalar ısınsın bende bi tekne bulup açılayım :D canım istedi

barajda tutacam aynalı sazan varmış galiba :) küçükmü oluyo balıklar?

set alsam hepsi içinde değilmi küçüğü büyüğü ordaki amaç balık tutmak değil kaf dinlemekte en azından eve giderken elimde 3-5 bişi götüreyim :D

orda daha çok yayın balığı vardır. onun için güçlü ve uzun oltalar al derim.

Temel adalettir .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    command3r
    command3r's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bulunduğu il/ilçe'deki avcı dükkanına git adama söyle abi böle böle de derdini anlat adam hem sana tutacağın bir yer önerir hem olta takımı hazırlar yardımcı olur

djarum black kanka
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

annene söyle bi güzel mantılık hamur yapsın barajda sazan mantılık hamurla tutulur kamışa gerek yok küspeli makara al 4 5 tane hamuruda igne görünmez dereceye gelincek ama igne hemen çıkacak kadar ince yap hadi rast gele

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

command3r bunu yazdı:

bulunduğu il/ilçe'deki avcı dükkanına git adama söyle abi böle böle de derdini anlat adam hem sana tutacağın bir yer önerir hem olta takımı hazırlar yardımcı olur

hepsi 3 kağıtçı pzevenklerin :D

netten alacam :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

oltanın boyunu uzun tut hocam (+3m olsun)

der die das
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

Havalar ısındı Diyorum pazar günü atlayım motoruma alayım çayımı yanıma gideyim barajın kıyısına balık tutayım diyorum

1. sorum avlanma yasağı felan diyorlar barajda tutacağım yasak felan işliyormu buna

2. sorum hiç birşey bilmiyorum dedim ya http://www.hepsiburada.com/liste/olta-kamis-takimlar/department.aspx?CategoryId=1308748

adresinde oltalarda felan baktım setlere felan hangisini alayım

internette videoları felan izledimde tatmin olmadım nasıl balık tutarım? misinanın ucuna yem takacammı yapay yemler varmı? ve bunun giebi çok soru var kafamda :)

youvella çapar felan bunlar ne demek? :) hiç bir balık türünüde bilmem tam kör cahillim :)

bir avuç ekmek içiyle (hamuru) yumurtanın sarısını karıştır. sonra bu lapadan kancanın ucunu bi gıdım tak. salla oltayı rasgele :)

Ha Ha!
Toplam Hit: 6194 Toplam Mesaj: 49