folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bilimdışı Ayetler

Bilimdışı Ayetler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

gak git la demek isterim ama demiyorum :|

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    -----------------------------

Bilinmeyen bunu yazdı:

Daha bok atmadığınız şey kaldı mı? İslama, müslümanlığa, kitaba, Allaha. Bunların hepsinin mantıklı bir açıklaması var kardeş. Yorumlamaktan aciz, kitaba bok atmaya çalışan bir adamın yazdığı belli.

hangi birinin mantıklı açıklaması var lütfen sizde onları söyleyin  biz de öğrenelim

edit: @seadog

benim hakkımda herşeyi biliyormuşsun bu da güzel bi tespit

büyük konuşmak istemem ama seni hertürlü göt edebiliceğime inanıyorum ve emin ol hepsinin mantıklı açıklamaları var.nerden bakarsan o şekilde görürsün.bence tek taraflı bakma olaylara düzgün bi araştırma yap.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

N0NSt0P bunu yazdı:

Senle tartısmıcam bosu bosuna. İlk post'undan sonra hiç gerek yok. Kopyala - yapıstır yapmana gerek yok zaten kitapdan alıntı yapılıp, bilimle karşılaştırılmıs. Uzatmanın anlamı yok.

amatör üye dinde akıl yoktur nakil vardır peygamber efendimizin aklına uyarız o ne dediyse onu müctehid alimlerin sözleri ve yorumlarıyla anlar ve inanır ve amel ederiz sen irşad derecesine kavuştunmu veyahut büyük bi alimin yanında yetiştinmi

Gidip bilgisayar mühendisninin eline neşter verip al şu ameliyatı yap demeye benzer bu.

Not: Şimdi bazı öküzler çıkıp diyecekki vay nurcu bilmemne nurcuların amk :|

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hala bilim ile dini karşılaştırabiliyorsunuz, inanamıyorum.

Atatürkümüz ne güzel söylemiş;

Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümlerin geldiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişmesini inkar etmek olur. // Mustafa Kemal Atatürk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İş, güç, hayat zaman zaman dini unutturabiliyor veya bazı şeyleri araştırmaya fırsat olmuyor. Fakat şu forumdaki ateistler sağolsun. Bugüne kadar beni dinimdeki birçok şeyi araştırmaya ittiler. Her yazıda her detayda İslam'ın ne kadar kusursuz olduğunu, ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir yönden açığı bulunmadığını, herşeyin mantıklı bir açıklamasının dinimizde varolduğunu gördüm. Bu arkadaşlar sayesinde her geçen gün dinimize daha da bağlanıyoruz. Aslında teşekkür etmemiz gerek. Teşekkürler yazı için.

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

İş, güç, hayat zaman zaman dini unutturabiliyor veya bazı şeyleri araştırmaya fırsat olmuyor. Fakat şu forumdaki ateistler sağolsun. Bugüne kadar beni dinimdeki birçok şeyi araştırmaya ittiler. Her yazıda her detayda İslam'ın ne kadar kusursuz olduğunu, ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir yönden açığı bulunmadığını, herşeyin mantıklı bir açıklamasının dinimizde varolduğunu gördüm. Bu arkadaşlar sayesinde her geçen gün dinimize daha da bağlanıyoruz. Aslında teşekkür etmemiz gerek. Teşekkürler yazı için.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

Senin yorumunu bekliyordum hocam, yine içimden geçenleri döktün yazıya, araştıracak daha bir sürü şey olduğunu öğreniyoruz bu arkadaşlarımız sayesinde, şimdiden belirli planlar kurmaya başladım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:

birgaripaskbestesi bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:

Bilinmeyen bunu yazdı:

hangi birinin mantıklı açıklaması var lütfen sizde onları söyleyin  biz de öğrenelim

Ya bi bırak şu mantıklı açıklamayı oğlum sen kendi düşüncelerini bi oturt yerine onun bunun yazısıyla gelme bize.

Sen git bu yazıyı yazan adam gelsin sorsun.

hangi yazıyla geleyim benim düşüncemi yansıtan bi yazı olmadığını mı söylüyorsun yani anlamadım tam olarak seni

"İnsan neden yaratıldığına bir baksın; o, atılan bir sudan yaratıldı. (O su) bel kemiği ile göğüs kemikleri arasından çıkmaktadır." (Tarık, 86/5-7)

Âyette geçen sulb ve terâib tabirlerini; bazı tefsirciler göğüs ve bel kemikleri, bazıları da erkek ve kadının bel kemikleri olarak yorumlamışlardır. Ancak bugünkü anatomik bilgilerimize göre ise, "atılan su" erkekten olduğuna göre, sulb tabirini kuvvetli mânâsına aldığımızda -erkekte omurganın en kuvvetli ve iri omurları olan bel (lumbar) omurlarını katı ve sağlam mânâlarını da nazara alırsak- omurganın birbiriyle kaynaşmış ve sağlam bir yapı teşkil etmiş sacral (sağrı) bölgesi olduğunu anlamak mümkündür. Bu durumda "suyun atılması" ile gerekli işlemin yaptırılacağı sinirler bu bölgeden daha yukarıda demektir.

Âyetteki sulb ve terâib ifadeleri çoğuldur ve kemikleri kelimesiyle, birden fazla kemik arasından çıktığı ifade edilmiştir. Bu durumda, hem bel ve sağrının, hem de göğüs omurlarının çok sayıda olduğunu anlamamız gerekir. Nitekim thorasic omurlar (göğüs) 12, lumbar omurlar (bel) 5, sacral omurlar (sağrı) 5 tanedir (Şekil 1).

Meniyi fırlatma merkezi ile ilgili sinirler, birinci thorasic omur ile (T 1) ikinci bel omuru (L 2) arasındaki 14 kemik arasından çıkmaktadır ki, âyette çoğul kullanılarak bu durum izah edilmiştir.

Âyetin başında "atılan bir sudan" ifadesiyle, refleks merkezlerine işaret edilmiş, ayrıca "bel kemiği ile göğüs kemikleri" arasından çıkar ifadesiyle de, thoracal-1 omuru ile lumbar-2 omurları arasındaki kemiklere dikkat çekilerek, meniyi atma merkezi ve sinirlerin çıktığı yer anatomik olarak belirtilmiştir. Omuriliğin söz konusu bölgeleri ve buralardan çıkan sinirler şekilde görülmektedir (Şekil 2). Fizyolojik tespitlere göre de, bu kemiklerin arasından çıkan sinirler, çeşitli iç organlara dağılarak onlara yardımcı olurlar. Bununla birlikte atılma işinde vazife yapan sinirlerin, T 10 ile L2 arasındaki merkezler olduğu anlaşılmıştır (Şekil 3). Kur'ân'da sulb olarak zikredilen sacral omurlar (S 1 ve S 5) arasındaki S 2 ve S 4 sinirleri ise, cinsiyet organlarındaki hazırlıkları başlatır.

Spermlerin nakledilmesi; yaşamalarını ve hareketlerini sağlayan -bezlerin çalışması ve çeşitli kanallar için lâzım gelen salgıları yapan; bezlerin çalışmasıyla çeşitli kanalların açılıp kapanmasını sağlayan kasların hareketi ve suyun atımı sırasında cereyan eden kompleks süreçler- cinsiyet organlarına gelen sinir merkezleri tarafından yönetilir. Bu sebeple, meni ve yumurta atımının normal olması için, bu olaya katılan organlar ve bunları yöneten merkezî sinirler sağlam olmalıdır. Arabanın hareketi için benzinin püskürtülmesine, benzinin püskürtülmesi için de pedala basacak ayağa ihtiyaç vardır. Arabanın deposu ne kadar dolu olursa olsun, gaz pedalına basacak bir uyarıcı kuvvet olmazsa, araba hareket etmez. İşte Kur'ân'ın bu kuvveti ve yerini tarif şekli, anatomik gerçeklerle tam örtüşmektedir. Belki ileride üreme fizyolojisi ile göğüs kemikleri arasında bağlantı kuran mikro seviyede başka buluşlar da olabilir. Fakat anatomik olarak Kur'ân'ın tarif ettiği sulb ve terâib arasındaki yer, meniyi fırlatan refleks merkezleridir.

Rabbimiz göğüs omurlarındaki ve ilk iki bel omurlarındaki merkezleri ile bunların aralıklarından çıkardığı sinirlerin başlangıcını, yani köklerini çok sağlam omurlarla korumuştur. Eğer omurilik zedelenmesi 11. ve 12. thorasic merkezden olursa, yahut birinci (L 1) ve ikinci (L 2) bel omurlarındaki ganglionlar (sinir düğümlerinin) damar bozukluğu neticesinde çıkarılırsa, atım olayı % 40 bozulur. Fakat omurilik, thoracal-1 (birinci göğüs) omurunun kırılmasıyla kesilirse, zedelenirse veya bu kısımdaki ganglionlar tam çıkarılırsa, meni atımı gerçekleşmez.

İlmin, bilhassa tıp ilminin, çok geri olduğu bir çağda, hiçbir insan cesedi üzerinde anatomik çalışmanın ve fizyoloji deneyinin yapılmadığı, bilim tarihince sabit bir husustur. Yukarıdaki âyetin bugünkü anatomik bilgilerimize dayanan gerçeklerle örtüşmesi; Kur'ân'ın, bizi yaratan ve bedenimizi bizden daha iyi bilen Allah'ın kitabı ve Efendimiz (sas)'in de, Kur'ân'ı bize ulaştıran elçi olduğunu gösteren yüzlerce delilden biridir.

. yani dicek bi şey bulamıyorum. Ona bakarsan;

Nisa suresinde Namaza yaklaşmayın der. Ama detayına bir bak istersen.

"Ey inananlar, namaza yaklaşmayın ne söylediğinizi bilmeyecek kadar sarhoşken ve yolda değilseniz yıkanıncaya dek cünüpken."

biraz kendin ol bence. Din konusunda yeterli bilgin yok ise o din seni ezer geçer. Sonra aklında akıl almaz sorular dolaşır. Çıkamazsın içinden ve delirirsin. Bu yüzden öyle herkesin yaptığı çevirileri ve benzetmeleri okuma yapma. İnanıyorsan inan yoksa inanların kafasını karıştırma vebal altına girersin.İstersen diğer soruların cevaplarınıda yazayım? ne dersin ?

neden sadece türk müslümanlar bu şekilde düşünür yok arapça oldugu için araplarin haricinde baska dilleri konusan insanlar anlamaz. Arapçada bir kelimenin o kadar çok anlami vardir ki, -ohhoooo- baska dile tercüme edilemez. Baska dile yapilan tercümeler yanlistir. Ayrica, bu baska dillere tercüme edilen Kuran'lari okuyanlar ne okudugunu anlamayacak kadar aptaldirlar. Ama Araplar, Arapça okuyup anladiklari Kuran'da kendilerine söylenen seyleri yaptiklarinda Türklere göre bu yapılanlar yanlıştır, islamiyetle bağdaşmaz (mesela şeriat uygulamaları gibi, hırszların elinin kesilmesi, karının koca tarafından dövülebilmesi, zina yapanın kırbaçlanması, mahkemelerde kadınların şahitliğinin kabul edilmemesi, erkeklerin 4 kadınla evlenebilmeleri, erkeklerin cariye alabilmesi, kız çocuklarına erkek çocuklara göre mirasta yarı pay verilmesi vb). Bu nedenle Arapların Arapça okudukları ve öğrendikleri Islamiyet gerçek islamiyet değildir. Bir Arap bile Arapça olan Kuran'ı okudugunda anlayamaz ve yaptigi ibadetten uyguladigi Seriat kanunlarina kadar hersey yanlistir..

Bu durumda bir Türk müslümanina göre, dünyada Kuran'i gerçekten okuyup anlayacak ve uygulayacak insan henüz anasindan dogmamistir ve Seriat kurrallariyla yönetilen müslümanlar da Kuran'i anlayamamis olan sahte muslumanlardir.

Ya senin amacın doğruyu bulmak yada yanlış olduğunu iddia ettiğin şeyi düzeltmenin yolunu bulmak değil ki? Sen inandığın bir şeyi herkesin kabul etmesini ve herkesin senin gibi düşünmesini bekliyorsun. Din eğitimi almadığın ve din konusunda hiç bir ibadeti yerine getirmediğin o kadar belli ki. Neye inanıyorsun peki ? Şempazelerden evrimle geliştiğine mi ? Amacım seni aşağılamak değil. Yada mort etmek gibi bi düşüncemde yok. Sadece gerçeği söyle. De ki bu zamana kadar her ibadetimi yapıyordum, namazını kılıyor orucumu tutuyordum. Sonra biri çıktı karşıma bana bu soruları sordu afalladım kaldım. Sonra da çözüm aramaya çalışıyorum...Ama sen bunu diyemezsin, çünkü dediğim gibi senin amacın doğruyu bulmak değil milletin kafasında acaba sorusu oluşturabilirmiyim ile kendi safına insanları çekmek . Bence konu kilitlensin ve kaldırılsın. Benim inandığıma inanmayan kişinin benim inandığım hakkında atıp tutması saçma çünkü.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

yapılan yorumları okuyunca 3-5 sene önceki yaptığım yorumları okudum bende bu tür konulara bu tür tepkileri veriyordum 2005 den beri yazdığım din konulu yorumlara bakabilirsiniz kızıyodum köpürüyodum falan sınra baktım adamlar haklı :D bende bıraktım din işlerini falan.

hatta gecen gün yazdıklarıma bakmıştım 5 senede ne kadar değişir insan diye baya garip gelmişti eski yazdıklarım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

matematik1 bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Hoca doğrusu yazı baya sağlam, ben ne tam inançlıyım ne de tam inançsız ama burdaki sözde müslüman arkadaşların "bi git, bi uza " gibi yorumlarını gördükçe ve verecek cevapları olmadığını gördükçe ister istemez insanın aklı oralara kayıyor

sanırım inancımı kaybediyorum :\

BRE DENSIZ sen kımsınkı sanane benım ınancımdan adama yaptıgım yorumda özünde insan mısın sen? Karşına eşek gelse anırsa sen naparsın?Anırmayı tercih edenlerdenssin sanırım.Başkada cevabım yok.

Her ne kadar fundamentalist Müslüman olmasamda Müslümanım  ama kendı ınancıma LAF SÖYLETMEM.Bu benım dusuncem arkadasa da yok ateist kafir vb cumleler soylemem buna hakkım yok ? Kimsenin ınancına  kımsenın laf söyleme hakkı yok ama konu saçma.

Senin aklın   kaymıs zaten ;bir yorumla düşüncelerin çelişiyorsa sen bir şey düşünmüyorsan demekktir rüzgarda ki ot misali.

En azından dünyaya tek bir pencereden at gözlükleri ile bakmıyorum, düşün ki müslüman değil budist bir ailenin çocuğu olarak doğsaydın sen asla müslüman olmazdın, çünkü düşünce yapın yobaz, ama ben belki olurdum...

Ya bırak şimdi ban yedırteceksın bana.Sana göre  ben azından belkı at gözlüğü ile bakıyorum ;ama  eşekle birliklikte anırmıyorum. nokta

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 14078 Toplam Mesaj: 82