folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Bir Çoğumuz İşimizden Şikayet Ederken Birde Adamın Yaptığına Bakın

Bir Çoğumuz İşimizden Şikayet Ederken Birde Adamın Yaptığına Bakın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

şükretmek lazım ama o adam bok temizliyor diye bizde temizleyeceğiz veya daha iyi bir iş yapamayacağız anlamına gelmiyor kendinizi negatife odaklamayın xz nin yorumuna bende katılıyorum :)

http://www.asktous.com/Ask/bg140308.htm budsa bill gates dayımızın evi ama bok temizleyenle o evde oturan arasında hiçbir fark yok önemli olan ne iş yaptığın veya neye sahip olduğu değil kendini nasıl hissettiğindir belki o adam bok temizliyordur ama kendini huzurlu mutlu görüyorsa eminim bill gatesten daha zengin olan odur :)

bu arada illaki birileride bu işi yapacaktır bu dünyanın kuralı başka türlü olmaz.

bu ev mi yoksa evin olduğu mahalle mi :)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    dengesiz bunu yazdı:

halinden memnun olmak ve şükretmek , insana huzur ve barış veren şeyler olsada hiç bir insana kazanç getirmez. İnsanı ve insanlığı genel olarak ileri taşıyan geliştiren açgözlülük , kazanma hırsı , rakipleri yenme ihtirası gibi mücadeleci duygulardır.  Kötünün de kötüsü vardır , iyininde iyisi olabilir  - kendini bok içinde çalışan bir hintli ile yada sokakta dilenerek yaşayan 70 yaşındaki adam ile karşılaştırman sana hiç bir şey kazandırmaz, kendini senden 3 kuruş fazla kazanabilen iş arkadaşın , köşeyi dönmek üzere olan okul arkadaşın ile kıyaslaman gerekiyor eğer yarınının bugününden iyi olmasını istiyorsan tabi. Ben ne yapmadım ya da yanlış yaptım diye birkaç kez kendine sorman gerek mesela. İnsan belki kendi kapasitesini üst sınırını bulduğunu hissettiğinde haline şükretmelidir, daha fazla çalışma daha verimli olma fırsatları daha yerinde yakalama olanağın varken, eli ayağı olmayana bakıp da çok şükür demek tembellikten miskinlikten vazgeçmişlikten başka birşey değildir. 

huzur ve barış insana - insanlığa hiç bir şey kazandırmamıştır , kazandıramaz da. Birşey kazanmanın tek yolu zaferdir. 

musluman olmayan sukretmenin faziletini anlayamaz... ac gozluluk, kazanma hirsi .. insanligi ileriye degil felakete goturur 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

aLsanCaK bunu yazdı:
    xz bunu yazdı:
    dengesiz bunu yazdı:

halinden memnun olmak ve şükretmek , insana huzur ve barış veren şeyler olsada hiç bir insana kazanç getirmez. İnsanı ve insanlığı genel olarak ileri taşıyan geliştiren açgözlülük , kazanma hırsı , rakipleri yenme ihtirası gibi mücadeleci duygulardır. Kötünün de kötüsü vardır , iyininde iyisi olabilir - kendini bok içinde çalışan bir hintli ile yada sokakta dilenerek yaşayan 70 yaşındaki adam ile karşılaştırman sana hiç bir şey kazandırmaz, kendini senden 3 kuruş fazla kazanabilen iş arkadaşın , köşeyi dönmek üzere olan okul arkadaşın ile kıyaslaman gerekiyor eğer yarınının bugününden iyi olmasını istiyorsan tabi. Ben ne yapmadım ya da yanlış yaptım diye birkaç kez kendine sorman gerek mesela. İnsan belki kendi kapasitesini üst sınırını bulduğunu hissettiğinde haline şükretmelidir, daha fazla çalışma daha verimli olma fırsatları daha yerinde yakalama olanağın varken, eli ayağı olmayana bakıp da çok şükür demek tembellikten miskinlikten vazgeçmişlikten başka birşey değildir.

huzur ve barış insana - insanlığa hiç bir şey kazandırmamıştır , kazandıramaz da. Birşey kazanmanın tek yolu zaferdir.

musluman olmayan sukretmenin faziletini anlayamaz... ac gozluluk, kazanma hirsi .. insanligi ileriye degil felakete goturur

hocam sanırım yanlış anladın.

senden kötü durumda olanlara bakıp "oh çok şükür durumumuz bunlara göre iyi." dersen tembelliğe alışırsın, kendini daha ileriye götürmek için çabalamazsın ve hedefin olmaz. elbette şükürde önemli fakat sana manevi hazdan başka bişey kazandırmaz.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

discovery

mike row

dirty jobs

kirli işler

izleyin :)

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

halinden memnun olmak ve şükretmek , insana huzur ve barış veren şeyler olsada hiç bir insana kazanç getirmez. İnsanı ve insanlığı genel olarak ileri taşıyan geliştiren açgözlülük , kazanma hırsı , rakipleri yenme ihtirası gibi mücadeleci duygulardır.  Kötünün de kötüsü vardır , iyininde iyisi olabilir  - kendini bok içinde çalışan bir hintli ile yada sokakta dilenerek yaşayan 70 yaşındaki adam ile karşılaştırman sana hiç bir şey kazandırmaz, kendini senden 3 kuruş fazla kazanabilen iş arkadaşın , köşeyi dönmek üzere olan okul arkadaşın ile kıyaslaman gerekiyor eğer yarınının bugününden iyi olmasını istiyorsan tabi. Ben ne yapmadım ya da yanlış yaptım diye birkaç kez kendine sorman gerek mesela. İnsan belki kendi kapasitesini üst sınırını bulduğunu hissettiğinde haline şükretmelidir, daha fazla çalışma daha verimli olma fırsatları daha yerinde yakalama olanağın varken, eli ayağı olmayana bakıp da çok şükür demek tembellikten miskinlikten vazgeçmişlikten başka birşey değildir. 

bu son cümleni hangi mantıkla yazdın çok merak ediyorum :) huzur ve barış olmadan, tüm üstte saydıklarını b.k yaparsın kusura bakma ama öyle, adam sana haline şükret ve otur aşağı demiyor, haline şükret ve daha iyisi için çalış diyor :))))

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek
    gercektende boktan bi işş...:&

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Şükürler olsun halimize...

Ben bu insanları anlamıyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Yazık

Konumu silenlere inat kürdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Madcrazy bunu yazdı:

discovery

mike row

dirty jobs

kirli işler

izleyin :)

izleyek bakalım :) 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bu işi yapıpta mutlu olan göstermessiniz ve ya kimse bu işi isteyerek seçmez yapmaz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 4350 Toplam Mesaj: 32