folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Bir Çoğumuz İşimizden Şikayet Ederken Birde Adamın Yaptığına Bakın

Bir Çoğumuz İşimizden Şikayet Ederken Birde Adamın Yaptığına Bakın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

dengesiz bunu yazdı:
    -----------------------------

biz genelde kendimizden yukardakilere baktıımız için mutsuz oluyoruz ama kendimizden aşağıda aha kotu durumda nice insan var

kimimiz daha yakışıklı daha güzel olmak istio ama bi eli yada ayağı olmayanlara yada gozleri gormeyene bakıp halimize şükretmeliyiz

hedefimiz illaki bulunduumuz konumdan daha iyi bi yer olmalı ama daha kötüsünün de olduunu aklımızdan cıkarmamalıyız 

-----------------------------

halinden memnun olmak ve şükretmek , insana huzur ve barış veren şeyler olsada hiç bir insana kazanç getirmez. İnsanı ve insanlığı genel olarak ileri taşıyan geliştiren açgözlülük , kazanma hırsı , rakipleri yenme ihtirası gibi mücadeleci duygulardır.  Kötünün de kötüsü vardır , iyininde iyisi olabilir  - kendini bok içinde çalışan bir hintli ile yada sokakta dilenerek yaşayan 70 yaşındaki adam ile karşılaştırman sana hiç bir şey kazandırmaz, kendini senden 3 kuruş fazla kazanabilen iş arkadaşın , köşeyi dönmek üzere olan okul arkadaşın ile kıyaslaman gerekiyor eğer yarınının bugününden iyi olmasını istiyorsan tabi. Ben ne yapmadım ya da yanlış yaptım diye birkaç kez kendine sorman gerek mesela. İnsan belki kendi kapasitesini üst sınırını bulduğunu hissettiğinde haline şükretmelidir, daha fazla çalışma daha verimli olma fırsatları daha yerinde yakalama olanağın varken, eli ayağı olmayana bakıp da çok şükür demek tembellikten miskinlikten vazgeçmişlikten başka birşey değildir. 

huzur ve barış insana - insanlığa hiç bir şey kazandırmamıştır , kazandıramaz da. Birşey kazanmanın tek yolu zaferdir. 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 4400 Toplam Mesaj: 32