folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Hackerin Öyküsü

Bir Hackerin Öyküsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    axx
    axx's avatar
    Erkek
    KAFALAR İİ GALİBA :)

Mechatronic engineer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

sniffer kardeşim,

Yazacaklarını yazmışsın işi kendi açından sonlandırmışsın, neden dönüp yazılanlara cevap veriyorsun anlamıyorum. Sen cevap verdikce millet senin üstüne geliyor, bırak cevap vermeyi bak konu nasıl kapanacaktı, ne ve neler yaptıysan sana kalsın eğer yaptıysan benim için veya birbaşkası için yapmadın. kendi hobin için veya egon için yaptın bunuda burada anlatmana gerek yoktu açıkcası.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demerik
    demerik's avatar
    Erkek

ya ne biliyosunuz. adam çalışmış yapmıştır belki. ya sniffer kardeş senden bişe isticektim.

acaba, otobüs durağa yaklaştığında kendiliğimizden inebilmemiz için, kapıyı açan (hani varya CIPS CIPS diye açılıp kapanan otobüs kapıları) bi program yazarmısın helalinden. gerçi senin uzmanlık alanın fren sistemiylen ilgili ama. olsun. hani bu işte geçirdiğin 13 senenin hatrına ...       

_deMErCo_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    hoca bildiğim kadarıyla abs de mikrodenetleyici kullanılıyo bunada ööle program yazıp dışardan yollanarak olmuyo
    bence tek yol servis elemanı gibi kamufle olarak mikroişlemci üzerindeki programı değiştirmek bunun içinde deve kini lazım
    yanlış biliyosam sööleyin bilgileneyim kesinlikle snifferle dalga geçmek için yazmadım o seviyede bi bilgim de yok zaten

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    xtlan bunu yazdı:

a4tech bunu yazdı:

kardeş abs fren sistemini kilitleyen programı hangi dille yazdın calısma mantığı nedir biraz acıklarmısın :)

hehehe

arkadas bu haberden etkilenmis biraz. o haberinde geyigi bayagi bir yapilmisti zamaninda

http://www.zaman.com.tr/?hn=207141&bl=turkuaz

bluetooth la bankamatiklere falan giriyorlarmis limit yukseltiyorlarmis falan :) nasil bir hayal gucudur anlamis degilim.birde limit olayi bankamatikle alakali bir olayda degil :) bu arkadasta zannimca fazla hayal kuruyor kendisine bir hayal dunyasi yaratmis yolda giden arabanin abs fren sistemine giriyorsun ha :) hangi portu kullaniyorsun acaba merak ettim gercekten :) atarkende destekli atmak lazim biraz :)

şerefsizim feci etkilendim ,şimdi siz inanıyor musunuz bu gazetenin yazdıklarına yoksa onlar hit sağlamak için atıyor mu azcık..?

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek
    PERİŞAN ın dediği şu ''Sen hiç "ben sarhosum ben sarhosum" diye bagiran sarhos gördün mü?ben hiç görmedim.'' lafı ne cinstir abi.sarhoş adını bile söyleyemecek kadarsa, işin bilincinde olabilir mi o kafayla?mecaz olsa bile böyle sarhoşluk gibi uç bi durumda nasıl geçerli olur ki.ama hack de iddia olabilir,adam işin bilincindedir. bilen adam çatır çatır söyler,ukalalık yapabilir, yalan da söyler o ayrı.daha sonra çıkar foyası ortaya.yani sarhoşun inkar etmesi gibi bir durum değildir ki.ama şu olabilir, her deli bir değildir.biri kendini hacker, diğeri tavuk, bazısı saat, bazısı perişan, bazısı boraks, bir diğeri napolyon zanneder. :)sen bana bi söylediğin sözü açıklasana, hunime doğru.bu arada sniffer den ak ve karanın belli olması için bekliyoruz dökümanları.

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yigiter
    yigiter's avatar
    Erkek

amele_2 bunu yazdı:

hoca bildiğim kadarıyla abs de mikrodenetleyici kullanılıyo bunada ööle program yazıp dışardan yollanarak olmuyo bence tek yol servis elemanı gibi kamufle olarak mikroişlemci üzerindeki programı değiştirmek bunun içinde deve kini lazım yanlış biliyosam sööleyin bilgileneyim kesinlikle snifferle dalga geçmek için yazmadım o seviyede bi bilgim de yok zaten

http://www.andywhittaker.com/Audi/ecu/

Eleman ne yapmışsa kendine yapmış.. Ama benim ilgi alanıma giren kısmı sözde abs kilitleme sistemi Valla o mekanizmayı elektromanyetik bi yapıyla bozamazsın bu 1.. amelenin dediği gibi o mikrodenetleyiciyi socketinden çıkarmadan programlayamazsınki öylede yapmamışın..

Eeee bu durumda safsatadan öteye geçmemiş dediklerin..Diğer kısımlarıda enteresan..Mesela fakirin hesabı :D Peki adamların hiçbirinin mi başı yanmamış.. Haa gavur bişey olmaz dersen oda ayrı.. Neyse konuyu epey uzatmışız.. Bu durumda sniff sana hayırlı işler yaşamında şanslar diyorum..

Eğer bilgin tecrüben varsa o derece bulunduğun heryerde yüksek maaşla iş bulma sözü veriyorum sana.. Yeterki adam ol doğru ol..

Googledan beni arayıpta buraya kadar gelen insanoğlu sözüm sana; her hakkı saklıdır :P
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rawkmetal
    Rawkmetal's avatar
    Erkek

yaff bak korktum şimdi bunlar benim bisikletimin frenlerinide patlatır :))))))

dünya yan geldi. dalganıza bakın...
Toplam Hit: 6514 Toplam Mesaj: 39