folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bisiklet Almayı Düşünüyorum

Bisiklet Almayı Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Merhaba saygıdeğer muridler

Malum karantina ramazan derken sağlam kilo aldık.

Salonlar kapalı evde spor bi süre sonra sıkıyor.

Bu süre zarfında bi bisiklet edineyim diyorum. 

Aranan özellikler 90 kilo 1.75 adamı taşısın. Biraz kaliteli olsun. Bütçe ise maks 2k. 

Hertürlü tavsiyeye açığım. Satılık bisikleti olan arkadaşlar varsa onlarada talip olabilirim. 

Edit: Mosso Legarda 2021 MSV'yi satın aldım. Cevap yazan tüm müritlere teşekkür ederim.

Sserkan tarafından 20/May/20 17:39 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Gözlük + kask + buff + suluk 

bisikletten önce bunları almalısın

gece kullanacaksan kesinlikle ama kesinlikle  KALİTELİ ARKA + ÖN IŞIK 

ışık lar flaşörlü olmalı hatta 2 tane olmalı 

Not bilen birine ölçülerini danış boşa bel göt boyun ağrısı çekme 

bende 2 ilan kalmış .

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-salcano-city-sport-28-jant-744363739/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-piyasada-en-uygun-820565255/detay/

bi ara kovaladımda . korona belimizi büktü . anca oda değiştiriyorum .

samaccc tarafından 11/May/20 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

bende bisikletimi değiştirmeyi düşünüyorumm.Büyük bir ihtimal salcano alıcam. disk fren mi yoksa v frenmi alayım diye düşünüyorum?

https://www.hepsiburada.com/salcano-lion-v-fren-27-5-jant-dag-bisikleti-2020-model-p-HBV00000RXMUP

https://www.hepsiburada.com/salcano-excel-24-jant-bisiklet-p-SPORYK87957040

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Bi kaç gündür benim de aklımda var bisiklet meselesi, takipteyim. Ayrıca disk firen yoksa kaliper pabuçlu frenler mi tercih edilmeli artısı eksisi nedir merak ediyorum açıkçası. 

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Şimdiden hayırlı olsun.

benim tavsiyem carro alman https://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/sportive-225-24v-hd-28-2020/ bu ürün gayet başarılı

genel olarakta v fren disk fren fark etmiyor basınca ikiside duruyor öyle amatör bisikletci için, tek sorun mekanik disk fren hem kötü hemde agır mümkünse hidrolik olsun.

bide bisiklet bacak boyuna göre seleyi karar vermen gerek youtube videolar var bu konuda sana referans olacak.

bide bana göre bisiklette en önemli olan şey agırlık linkte bisiklet çok hafif degil fakat o fiyata göre hem sağlam hemde çok agır değil.

çok engebeli bi yerde sürmeyeceksen asfalt yolda bisiklete amortisörlü çatala gerek yok. özelik ile ortadan amortisörlülerden uzakdur insanı yormaktan başka bi yararı yok dağda süremeyeceksen.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Dechatlon'daki bisikletlere ne diyorsunuz ?

https://www.decathlon.com.tr/riverside-500-hibrit-bisiklet-id_8405210.html

kartalenes tarafından 11/May/20 23:29 tarihinde düzenlenmiştir

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı

Şimdiden hayırlı olsun.

benim tavsiyem carro alman https://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/sportive-225-24v-hd-28-2020/ bu ürün gayet başarılı

genel olarakta v fren, disk fren fark etmiyor, basınca ikisi de duruyor, öyle amatör bisikletci için. tek sorun mekanik disk fren hem kötü hem de agır, mümkünse hidrolik olsun.

bi de bisiklet bacak boyuna göre seleyi karar vermen gerek, youtube videolar var bu konuda sana referans olacak.

bi de bana göre bisiklette en önemli olan şey agırlık, link'teki bisiklet çok hafif degil ,fakat o fiyata göre hem sağlam hem de çok agır değil.

çok engebeli bi yerde sürmeyeceksen, asfalt yolda bisiklete amortisör'lü çatala gerek yok. özelik ile orta'dan amortisörlülerden uzakdur insanı yormaktan başka bi yararı yok ,dağda süremeyeceksen.

böyle V-fren diyorsun da, yağmurda ve/veya hafif bi gölet'in içine girdiğinde, jant veya papuçlar ıslandığında , insanın kafasını ütüleyecek kadar kafa s.eviyor. dolayısıyla V-fren'de jant yere yakın, ve suyu plastik papuçlara taşıyabiliyor. 

Lâkin, göbekteki DiskFren böyle değil. Disk'i de eğmediğin müddetçe, gâyet de kullanışlı. lâkin, bunda da hidrolik olanlarının arazide bakımı zor. Tel'li olması benim kişisel tercihim.

Bence hem V-fren hem de DiskFren olsa tadından yenmez, ama aktif olan disk fren olmalı.

Evet, bisiklet'de hafiflik önemli. 

Amortisör konusuna geldiğimizde, bence her iki yerde de amortisör olabilir, ama kilitlenebilir özellikte olması önemli. bence de Maşa'dan, kilitli amortisör'ler olması dâhâ iyi 

bir'de koltuk Buçuğunda amortisör olabilen Tür'ler de var. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    kartalenes bunu yazdı

Anladığımdan değil

2 3 sefer komple bisiklet stadlarını gezdim 

O bisikletler bana kağıt gibi geldi 

Az daha ekleyip daha bilindik şehir bisikletleri tercih etmelisin 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kron xc   serisine bakın 

samaccc tarafından 11/May/20 23:48 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Mosso bisikletlerine bak hocam hafif aluminyumdan uretiliyorlar bazi modelleri

Alirken hafif olmasina ve ic bacak ve boyuna orantili al yoksa aldigin bisikletten keyif alamazsin.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bizero.bike/sepet/

istanbuldaysan kiralayabilirsin. daha ucuza gelir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 8517 Toplam Mesaj: 73
bisiklet tavsiyesi