folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bisiklet Almayı Düşünüyorum

Bisiklet Almayı Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

...

hocam Kadans konusunda çok fazla bilgim yok, onları çok araştırmadm. Genelde yol bisikletçileri çok ilgili oluyor kadans'la. Tabii önemli ama onları biraz araştır istersen.

Aynakol öndeki Yaprak'lar. Genelde başlangıç seviye bisikletlerde 3 tane görürsün. dişli sayıları 20-22x34-38x40-50 gibi olur.

Hcam o ters v olan frenlerde Yol bisikleti için. Vfren'den  en büyük farkı kaliper'lerin yani tekere sürten kısmın hemen yakınında bi çıkıntı olur. Onu indirirsen boşa düşer. Bu da eğer fren Ayarı bozulursa veya Jant yamulursa sürmeye devam ederken kaliper sürtmesin diye. Fren yapar ama biraz daha gevşek yapar.

Disk frende metal değil porselen karışımı bir madde sürtüyor. Bu madde farklı da olabilir tabi. Ses yapmamasının sebebi çok hızlı fren yapması. Yeni temizlenen veya uzun sürede durduran (çok yüksek eğim veya gevşek kaliper olabilir) frenler de ses yapabilirler.

Süspansiyonları biraz araştır bulursun hocam, havalısı var ,yaylısı var. Havalıların Kilit Sistemi çok daha solid'dir. Her süspansiyon farklı kullanım amaçlarına göre kullanılmalı. Ama yazı yazmıyorsa Basit Tipli olabilir. Yani bayağı ilkel. Neredeyse Sadece Ağırlık. Küçük bozuk kaldırımlar için uygun olabilir.

hidrolik fren kabloları çok sağlam. yıpranması zor hocam. 

Tşk'ler. 

~@~

@Sserkan . cidden kaça aldın yada kiraladın mı yoksa?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Çok sağolun arkadaşlar. 1500 TL'ye aldım.

Bisikleti deneyimlemek için daha çok yeni sadece 2-3 km sürebildim. İlk izlenim olarak bisiklet akıyor resmen. Selesi biraz rahatsız geldi. Ama kullandıkça deneyimlerimi aktaracağım.

@twilight_flame Hocam ilk önce bisikletten ne beklediğini belirlemen lazım kendine sorman gereken bir kaç soru var cevaba göre alacağın bisikletler şekilleniyor zaten.

Örneğin

1-Ben bu bisikleti ağırlıklı olarak nerede süreceğim ve bisikletten ne bekliyorum. (Asfalt,Dağ bayır,Sahilde gezinti yada şehirler arazı uzun turlar gibi)

2- Bisiklet için ne kadar öderim yani bütçen. 

Bu soruların cevabını verdikten sonra olay şekilleniyor hocam. 

Bisikleti seçerken ise 

1- Kadro boyu muhakkat gidip bi bisikletçide dene.

2-Ağırlığı. Ucuz diye çelik bisiklet alma. 

3- Üstündeki donanım. Belirlediğin fiyat ve sürüş tarzına göre çıkan seçeneklerden bakacaksın hangisinde donanım olarak ne var ? 

4- Kullanıcı yorumları ürün incelemeleri vs vs.  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

%10 gümrük zammı yolda .

alacaksanız alın :)

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enginkar
    enginkar's avatar
    Erkek

Az kullanılmış bisiklet satan var mı .? Var ise bana haber verebilir misiniz ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

%10 gümrük zammı yolda .

alacaksanız alın :)

Bir haftadır bisiklet bakıyorum. Allah cezalarını versin, bıktırdılar ya. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

İlk deneme turumu an itibariyle atmış bulunmaktayım. 

Hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    kiNki bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

Hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin :)

Teşekkür ederim hocam. :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı
    kiNki bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

Hayırlı uğurlu olsun Tekerine Taş değmesin :)

Teşekkür ederim hocam. :) 

yukarıdaki Ekran Alıntı'sında birbirini takip eden Sarı,Kırmızı,Yeşil renklerin olduğu bölgelerde, Kırmızı ile Yeşil bölgeler neyi gösteriyor? Hızlandığın ve Yavaşladığın bölgeleri mi gösteriyor?

Bir'de Samsung mu kullanıyorsun tel olarak, yada i'Phn? veya harici bir cihazla mı aldın?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bu gün 30 dk bisiklet sürdüm 

korona beni bitirmiş . resmen ayaklar dönmüyor . 90 günde çürümüşüm . 

nalet olsun karantinasına da koronasınada . 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

bu gün 30 dk bisiklet sürdüm 

korona beni bitirmiş . resmen ayaklar dönmüyor . 90 günde çürümüşüm . 

nalet olsun karantinasına da koronasınada . 

:D ben 3 ayda 20 kg aldım.  :D biryere gidicektim bacaklarım agrıdı gidene kadar amk kg baya fark ettiriyormuş performansı

Toplam Hit: 8486 Toplam Mesaj: 73
bisiklet tavsiyesi