folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

ya hocalar cahiliyetimi hoşgöründe şu exchange ve alım satımı nasıl yapıyorsunuz. Kimse sorsam 2 link veriyor. Oraya üye oldum ama nasıl eth hesabı açıcam. Nasıl para göndericem. Anlayamadım bir türlü. Paribuda btc hesabım var. Benzersiz ID'mde var. ordan poloniex'e btc transfer yapabilir miyim? Yoksa kredi kartıyla oradan sıfırdan btc satın alıp kendi içinde çeviri yapıp. daha sonra kazandığımı nasıl alırım?

Hocam paribu'da btc çek diyeceksiniz, poloniex'te "deposit withdraw " bölümünden btc üzerine tıklayıp deposit seçtikten sonra size btc adresi verecek. Paribudaki paranızı o adrese göndereceksiniz. Daha sonra poloniex'te işlem yapabilirsiniz. Yardımcı oluruM takıldığınız yerde.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

ya hocalar cahiliyetimi hoşgöründe şu exchange ve alım satımı nasıl yapıyorsunuz. Kimse sorsam 2 link veriyor. Oraya üye oldum ama nasıl eth hesabı açıcam. Nasıl para göndericem. Anlayamadım bir türlü. Paribuda btc hesabım var. Benzersiz ID'mde var. ordan poloniex'e btc transfer yapabilir miyim? Yoksa kredi kartıyla oradan sıfırdan btc satın alıp kendi içinde çeviri yapıp. daha sonra kazandığımı nasıl alırım?

Adamım poloniexten Balances bölümüne tıkla deposit withdrawals de oradan sonra BTC yi bul listeden deposit e tıkla sana bitcoin adresi verecek btc cüzdanından oraya btc göndereceksin. 

Sonra gönderdiğin BTC ile yine poloniexten EXCHANGE kısmına tıklayıp sağdaki akan coinlerden almak istediğinin üstüne tıkla ekrana coinin şeması gelecek şemanın altında buy XXX Stop limit Sell XXX Diye 3 tablo var 

Buy kısmından BTC verip baktığın coinden alabilir Sell kısmından Baktığın coinden satıp BTC karşılığını alabilirsin. Aldığın coin yine Balances kısmından deposit withdrawals bölümünde gözükür yani borsadadır eğer bu coinleri cüzdana cekmek istersen yine bu bölümden coini bulup withdraw diyeceksin sana cüzdan adresini soracak Coine uygun cüzdan adresini vererek bu coinleri cüzdanına cekebilirsin.

Eth cekeceksen ETH cüzdanın olmalı ve o adrese cekmelisin Dogeyi doge cüzdanına liteyi lite cüzdanına cekebilirsin.

Yine bu alım satımlarda borsa ücret keser bilgin olsun 

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

beyler bune? bu konu sürekli en üstte anlayamadım, borsa gibi birşey mi bu ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

beyler bune? bu konu sürekli en üstte anlayamadım, borsa gibi birşey mi bu ?

Gelme tünelin ucu bombok biyere çıkıyor :D

Şaka bir yana kripto para birimleri borsası hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Adamım poloniexten Balances bölümüne tıkla deposit withdrawals de oradan sonra BTC yi bul listeden deposit e tıkla sana bitcoin adresi verecek btc cüzdanından oraya btc göndereceksin. 

Sonra gönderdiğin BTC ile yine poloniexten EXCHANGE kısmına tıklayıp sağdaki akan coinlerden almak istediğinin üstüne tıkla ekrana coinin şeması gelecek şemanın altında buy XXX Stop limit Sell XXX Diye 3 tablo var 

Buy kısmından BTC verip baktığın coinden alabilir Sell kısmından Baktığın coinden satıp BTC karşılığını alabilirsin. Aldığın coin yine Balances kısmından deposit withdrawals bölümünde gözükür yani borsadadır eğer bu coinleri cüzdana cekmek istersen yine bu bölümden coini bulup withdraw diyeceksin sana cüzdan adresini soracak Coine uygun cüzdan adresini vererek bu coinleri cüzdanına cekebilirsin.

Eth cekeceksen ETH cüzdanın olmalı ve o adrese cekmelisin Dogeyi doge cüzdanına liteyi lite cüzdanına cekebilirsin.

Hocam çok saolun bilgiler için. Poloniex'te profilde 2$ ve 25$gibi kısımlar var. Ortalama 80-90 tl'lik bir btc attım ama görünmüyor. Acaba alt limit felanmı var yada tüm kişisel bilgileri ve fotoğrafı girdiğimizde limitlermi yükseliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam çok saolun bilgiler için. Poloniex'te profilde 2$ ve 25$gibi kısımlar var. Ortalama 80-90 tl'lik bir btc attım ama görünmüyor. Acaba alt limit felanmı var yada tüm kişisel bilgileri ve fotoğrafı girdiğimizde limitlermi yükseliyor.

Hocam günlük çekme limiti onlar doğrularsan limitin artıyor. Çokta doğrulamana gerek yok.

BTC işlemleri saniyesi saniyesine gerçekleşmiyor malesef biraz bekleyeceksin  btc nin oraya geçmesi zaman alacaktır. birde adresleri kopyalarken falan dikkat et bazı virüsler adresi değiştirip kendilerine attırıyorlar BTC yi o nedenle ilk son haneleri kontrol et herzaman.

Sonuç olarak bekleyeceksin biraz sıradaki işlem sayısına göre belirli bir zamanda yüklenir bakiyen

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocam ortalama ne kadar sürüyor. 10 dk'yı geçti. Birde paribuda durum 0/3 diyor 3 kere felanmı gönderme hakkımız var acaba.

Edit: 1/3 oldu. herhalde dediginiz gibi 3/3 de göndericek. bekleyelim bakalım

HanDSomE tarafından 27/May/17 10:54 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam ortalama ne kadar sürüyor. 10 dk'yı geçti. Birde paribuda durum 0/3 diyor 3 kere felanmı gönderme hakkımız var acaba.

Yok hocam işleminiz şu an sırada bekliyor. 3/3 olduğu zaman poloniexte görebilirsin

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Yok hocam işleminiz şu an sırada bekliyor. 3/3 olduğu zaman poloniexte görebilirsin

hocam ozaman kalanlarıda paribuda bekleteceğime poloniexe aktarıp orada değerlendirip bozdurmak istediğim zaman tekrar paribu hesabıma göndersem daha mı mantıklı olur sizce?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

hocam ozaman kalanlarıda paribuda bekleteceğime poloniexe aktarıp orada değerlendirip bozdurmak istediğim zaman tekrar paribu hesabıma göndersem daha mı mantıklı olur sizce?

Bende acemiyim bu konularda hocam ama gönderim ücretleri filan var onları hesaba kat. Daha sonra btc miktarını artırmak için poloniexde işlem yapabilirsin. İster hepsiyle ister bir kısmıyla onu daha tecrübeli müridler cevaplasın ben yanlış bilgi vermeyim :)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 154276 Toplam Mesaj: 320
bitcoin btc yükseliş