Bitkiler Canlımıdır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Geçenlerde bağdaydım arkadaşlar çiçekleri filan budattırıyordum oradayken aklıma geldi, bu bitkiler canlımı ? Hisleri varmıdır ne bilim kesildiklerinde  budandıklarında acı his ediyorlarmı ne bilim budandıkları zaman daha fazla meyve çiçek filan veriyorlar bir yerde duymuştum ama nerede duydum hatırlamıyorum çiçeklerle konuşunca onlara ilgi filan gösterince daha hızlı büyüyorlarmış daha fazla etrafa enerji saçıyorlarmış filan,
    MoDS:Şu konuları doğru yerlere  açmayı öğrenelim.

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

doktorlar diyor ya hocam bitkisel hayatta diye..Ordan esinlenerek ben ağaçlarla filan sularken konuşurum zevkli oluyor..

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

bunun hakkında yüzlerce deney yapıldı ve evet bitkiler onunla konuştuğunuzda gerçekten daha sağlıklı oluyor.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

bitkilerde bir sinir sistemi yok bundan dolayı da bizi duyamazlar belki bri yoldan hissediyorlardır ama onu bilemem kesinlikle duyamazlar ama

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

bitkiler canlı fakat psikolojileri yoktur. Bilimsel çalışmalar sadece bitkilerin tepkiselliği üzerinedir.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

abi canlılar da, bi beyinleri duygulari psikolojileri yokki konuştuğunuzu anlayacak beyin mi var? canlılıktan kasıt şu, üreme, gelişme, büyüme, ölmedir.

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaylule
    Kaylule's avatar
    Erkek

evrende cansız bişey yok-muş.

komunizm parayı bulunca, feminizm kocayı bulunca, ateizm uçak sallanınca... biter. :-D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

evet bitkiler canlıdır 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Küs küs çiçeğm vardı.Dokununca kapanıp küsüyordu.Canlı gibiydi, ama bitkiler canlı değildir.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:
    -----------------------------

Geçenlerde bağdaydım arkadaşlar çiçekleri filan budattırıyordum oradayken aklıma geldi, bu bitkiler canlımı ? Hisleri varmıdır ne bilim kesildiklerinde  budandıklarında acı his ediyorlarmı ne bilim budandıkları zaman daha fazla meyve çiçek filan veriyorlar bir yerde duymuştum ama nerede duydum hatırlamıyorum çiçeklerle konuşunca onlara ilgi filan gösterince daha hızlı büyüyorlarmış daha fazla etrafa enerji saçıyorlarmış filan,

-----------------------------

sen ne mezunusun aga bunu ilk okul da anlatıyorlar :D hocan bunu sana anlatmadıysa ben onu amk :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

madde nedir? enerji. (nötron elektron proton falan..)(canlılarda aynı şekilde haliyle...)

senin bitkiye önem vermen falan hani bu duygusal zımbırtılar beyninde elektrik dalgaları yayılmasına sebep oluyor.

bitkiye ilgilenerek ona olumlu enerji yolladığın için haliyle daha bi hoş oluyor her yönden.

Yani benim düşüncem böyle bişeyler işte...

:)
Toplam Hit: 10089 Toplam Mesaj: 61