Borsaya Girmek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar.

borsaya girmeye karar verdim. kendimce ayırdığım bir maliyet var.

2000 lot civarı biryerlerden başlamak istiyorum.

adam gibi bu işi öğrenebileceğim sertifikalı resmi ve öğretebilecek bir kurum bilen varmı?

kulaktan dolma herkesten bişey duymak yanlış oluyo en azından bilerek işimi yaparım.

önerisi olan veya daha önce borsada işlem yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursaa sevinirim.?

selamlar.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 $ dan maymun alacağını söylemiş.
    Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.
    Adam,binlerce maymunu 10 $ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış,yakalaması zorlaşmış.Köylüler tam maymun yakalamak tan vazgeçecekken adam tanesine 20 $ vereceğini söylemiş.Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.
    Bir süre sonra da fiyatı 25$a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış. Bunun üzerine adam fiyatı 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.
    O yokken yardımcısı köylülere demiş ki Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım,siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.
    Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.
    Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur :)

Borsa = Kumar = Risk
    Paranı vadeli olarak bankaya koyarsın. Günlük degerlerle paranın miktarı ya artar ya azalır. Vadesi dolmadan paraya müdahale edemezsin.

Kısaca borsa bu.
    Büyük paralar yatırırsan büyük meblağlar kazanabilirsin. Aynı şekilde batıradabilirsin.

Borsa basitçe, fiyatı düşükken al, fiyatı yükselince sat metodudur. 10,000 liraya aldığın hisse senetleri 2 gün sonra 8,000 liraya düşebilir ama 12,000'e de çıkabilir. (Rakamları atıyorum)

Hisse senetlerinin dalgalanmasını takip etmeli, ne zaman düşebileceğini kestirmeli, ne zaman çıkacağını hissetmeli.

Kumar değil, bir ticarettir. Her ticari işlemde olduğu gibi, aldığından düşüğüne satarsan zarar etmiş olursun.

1.bir gecede sıfırlayabilirsin ama korkma çok kişi bu şekilde müthiş paralar kaybetmiştir emin ol
    2.borsa kısaca üretmeden kazanç olarak tanımlanabilir
    3. türkiye gibi ülkelerin borsaları manipüle edilmeye açıktır yani bu birinbci maddenin açıklaması ve neden bir gecede 60 milyar kaybedebileceğinin açıklaması
    4. türkiye gibi ülkelerde borsa ya girmek (burasını hakaret olarak algılama lütfen) çocuk oyuncağı değildir.
    5. türkiyede borsa oynayacaksan manipüleyi ve riskleri aylar önceden görmen gerekir ki BU BİLGİ ÇOK PAHALIDIR belki sinan aygünün akrabası olsan bu bilgiye bedava ulaşırsın :)
    6. türkiyede borsa oynayacaksan en güvenli yol kendin gibi beş on kuruşu olan 10 kişiyi al yanına toplam paranızı atıyorum 100 milyar bir borsa danışmanının hismetine ver o sizzin adınıza paranızı yönledirsin son yıllarda bu yöntem çok moda helede acemi camiasında. ama bu yönledirirci simsar bedvaya mı çaluışır HAYIR onada aylık en az 2 milyarcık maaş bağlıycaksın

borsa okulunu okumadı isen ve şirket camiasının içinde değilsen

bul karayı al parayı mantığının ötesine geçmez...

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi296
    Asi296's avatar
    Erkek

irem25 bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 $ dan maymun alacağını söylemiş.
    Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.
    Adam,binlerce maymunu 10 $ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış,yakalaması zorlaşmış.Köylüler tam maymun yakalamak tan vazgeçecekken adam tanesine 20 $ vereceğini söylemiş.Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.
    Bir süre sonra da fiyatı 25$a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış. Bunun üzerine adam fiyatı 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.
    O yokken yardımcısı köylülere demiş ki Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım,siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.
    Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.
    Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur :)

Borsa = Kumar = Risk
    Paranı vadeli olarak bankaya koyarsın. Günlük degerlerle paranın miktarı ya artar ya azalır. Vadesi dolmadan paraya müdahale edemezsin.

Kısaca borsa bu.
    Büyük paralar yatırırsan büyük meblağlar kazanabilirsin. Aynı şekilde batıradabilirsin.

Borsa basitçe, fiyatı düşükken al, fiyatı yükselince sat metodudur. 10,000 liraya aldığın hisse senetleri 2 gün sonra 8,000 liraya düşebilir ama 12,000'e de çıkabilir. (Rakamları atıyorum)

Hisse senetlerinin dalgalanmasını takip etmeli, ne zaman düşebileceğini kestirmeli, ne zaman çıkacağını hissetmeli.

Kumar değil, bir ticarettir. Her ticari işlemde olduğu gibi, aldığından düşüğüne satarsan zarar etmiş olursun.

1.bir gecede sıfırlayabilirsin ama korkma çok kişi bu şekilde müthiş paralar kaybetmiştir emin ol
    2.borsa kısaca üretmeden kazanç olarak tanımlanabilir
    3. türkiye gibi ülkelerin borsaları manipüle edilmeye açıktır yani bu birinbci maddenin açıklaması ve neden bir gecede 60 milyar kaybedebileceğinin açıklaması
    4. türkiye gibi ülkelerde borsa ya girmek (burasını hakaret olarak algılama lütfen) çocuk oyuncağı değildir.
    5. türkiyede borsa oynayacaksan manipüleyi ve riskleri aylar önceden görmen gerekir ki BU BİLGİ ÇOK PAHALIDIR belki sinan aygünün akrabası olsan bu bilgiye bedava ulaşırsın :)
    6. türkiyede borsa oynayacaksan en güvenli yol kendin gibi beş on kuruşu olan 10 kişiyi al yanına toplam paranızı atıyorum 100 milyar bir borsa danışmanının hismetine ver o sizzin adınıza paranızı yönledirsin son yıllarda bu yöntem çok moda helede acemi camiasında. ama bu yönledirirci simsar bedvaya mı çaluışır HAYIR onada aylık en az 2 milyarcık maaş bağlıycaksın

borsa okulunu okumadı isen ve şirket camiasının içinde değilsen

bul karayı al parayı mantığının ötesine geçmez...

Çoğuna katılmakla birlikte günümüzde uzun vadeli oynamak daha karlı mesela bende yakından takip ederim bir kağıt aldığın zaman düşünce bekleyeceksin çıkarkende bekliyeceksin özellikle son 5 6 yıldır uzun vade de kaybettiren kağıt yok birde şu mantık var sen 2000 lot aldın o lot hep senin elinde olucak düşse de artsa da sen sabırlı olup düştüğü zaman bekleyeceksin zararın neresinden dönersem kardır mantığı çok işe yaramaz en önemlisi politikayı ve amerika borsalarını takip edeceksin çünkü genelde onlarla paralel gider herşey

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Volaris
    Volaris's avatar
    Erkek

Senin gibi kaybetmeye mahkum adamların parasını yemek bana nasıl bir haz veriyor tarif edemem.

Application.Run(new Volaris());
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Borsa hakkında kaynakları konuyu açan arkadaşa gönderdim merak edenlere özel mesajdan atabilirim.

Borsa 1-2 ay daha yükselmeye devam edecek ondan sonra sert bir düzeltme hareketi gelebilir. Bilançoları iyi endekse göre getirisi az olmuş A grubu hisseleri seçmek lazım. Çok az bilgisi olanlar dergi ve yatırım şirketlerinin önerilerini takip edebilir.  Mesela bugün tavan olan ptofs hissesi tam 6 aydır yatay gidiyordu, yüzde 10 arttı.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    EREGL 4.05 den aldım şu an 5.50 satsammı ki diyorum :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

kalemlik'ê teşekkürler. gayet yararlı bilgiler var.

kulaktan dolma bilgiler burda da havada uçuşuyo :)

biris benim paramı yemekten haz alcanı filan söylemiş:)

gülüyorum...:)

işe girmeden önce kesinlikle bi kursa filan katılcam. bu işi profesyonel olarak öğrencem.

para kaybetcez heralde riski göze aldım. kazanmak için bişeylerde kaybetmek lazım.

bi yerden başlamak lazım...

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

kalemlik bunu yazdı:

Borsa hakkında kaynakları konuyu açan arkadaşa gönderdim merak edenlere özel mesajdan atabilirim.

Borsa 1-2 ay daha yükselmeye devam edecek ondan sonra sert bir düzeltme hareketi gelebilir. Bilançoları iyi endekse göre getirisi az olmuş A grubu hisseleri seçmek lazım. Çok az bilgisi olanlar dergi ve yatırım şirketlerinin önerilerini takip edebilir.  Mesela bugün tavan olan ptofs hissesi tam 6 aydır yatay gidiyordu, yüzde 10 arttı.

banada gönderebilirsen sevinirim.

Konu güncel olursa sevinirim arkadaşlar. Kısa süredir Düşük sermayeyle bende ilgileniyorum olayı tam olarak kavrayabilmek için. Gerçekten bu işi çok ciddi şekilde takip eden varmı içimizde.

Kazanç ve kaybetmelerinden biraz bahsetse ?

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

=) Maymun hikayesi çok iiymiş, harbi bu yöntemle para kazanılır.

Fakat borsa kumar değil yatırımdır.Elbette ki borsanın nasıl işleyeceğini öğrenip ondan sonra %100 garantili gelir edinmeye başlamanın bir yöntemi yok. Öyle olsa herkez bulabildiği kadar para kazanırdı sürekli.

Borsada şans faktörü de vardır fakat ne %100 şans ne de %100 bilgi işidir.

Elbette ki finanstan yatırımdan hiçbişey anlamıyorsanız o zaman borsa sizin için kumardır.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

kalemlik bunu yazdı:

Banada gönderirsen sevinirim hacı... İktisat okuyorum...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

borsada para kazanmak için oyun oynaman lazım onun dışında senin gibi ufak yatırımcıların sadece paraları gider.

örnek vermek gerekirse 2000 krizinden önce yaptıgımız bir olay vardı.

ucuz olan bir şirketin hisselerini alıyorduk 1 liradan ucuza, ancak çok fazla para aktarıyorduk şirkete böylece şirket değer kazanıyordu, yane 1 lira dan aldıgımız hisse başka insanlarında ana bu şirket zenginleşmiş para akışı var bak hisseleri artıyor demeleri üzerine 1 liralık hisse 50 lira oluyor ve yeterli para olunca şirkette bütün hisseleri satıp çıkıyorduk yane 1 liradan aldıgımız hisseler 50 lira oluyordu, ancak bunu yapmak yasak tabi borsada anlarlarsa kan alırlar, hele 2000 den sonra acayip denetim arttı 2000den önce böle 1-2 yılda herkesin altında range rover vardı ^^

"
Toplam Hit: 6005 Toplam Mesaj: 36