Bu Durum Fakirlik Belirtisi Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Merhaba Sevgili Gençler,

Hayatımda yavaş yavaş değişikliğe gittiğimi, hayalimde olanları teker teker yapmaya başladım. Şimdi ise elbise konusunda zamandan tasaruf etmek, renk seçeneğini en aza indirmek ve elbise konusunda belli bir tarzimı (Cem Yılmaz, Zukenberg gibi) ön plana çıkarmak için tek renk elbise almaya başladım.

Daha önce de ayni tarzda yine tam olmasa da hemen hemen ayni yada eş değer renkte alıyordum. 

Bu özentilik olmayıp, artik tamamen ayni renk elbise alacağım.

Hergün aynı renkte elbiseyi giyip dışarı çıkmak fakirlik belirtisi olur mu? Fark edilmek istemiyorum ama sonradan fark edilir mi?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Steve Jobs dünyanın en fakir adamı o zaman. :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

fakirlik utanılacak şeymi nasıl mutlu oluyorsan öyle giyin

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

O bir marka olduğu için yadirganmaz ama ben aynı durum da olur muyum? Ki soru da bu zaten. Ama şöyle de bir şey var. 

İnsan hayatını başkasına göre değil kendine göre yaşamalı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

fakirlik utanılacak şeymi nasıl mutlu oluyorsan öyle giyin

Köylü işçi bir ailenin en küçük üyesiyim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

bende öle yapıyorum siyah ve grinin koyu tonları her zaman. Şuana kadar kötü bir tarafını görmedim. Öle olsada çokta umrumda değil açıkcası :D

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Bir laf vardı bir ara, beyaz pembe kazak giyse oo ne yakışmış derler, ben giysem topa bak derler.  

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

Eğer her gün belli bir ortamda bulunuyorsan örnek: sınıf, iş yeri, ofis vs gibi diğer insanlar seni sıkıcı bulabilir. Bunu yüzüne karşı söylemeseler bile içleri mutlaka sıkılacaktır. Sonuçta sosyal bir varlığız ve bilinç altımız bir şekilde çevremizle etkileşime geçip insanlar üzerinde bizi kanı sahibi yapıor. Bunun dışında insanın kişiliğine göre değişir kimi insan karşısındakini kıyafetiyle yargılar hemen bi etiket verir, kimisi aldırış etmez. Bence kıyafetlerin temiz olduğu sürece insanın ne giydiği hiç önemli değil. Ama sosyal dünyada yaşadığımızı göz önünde bulundurursak insanın güzel giyinmesi, diğer insanlar üstünde güzel etki yaratıp ikili ilişkileri etkileyebilir yada tam tersi olumsuz da etkileyebilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

pahalı bir markanın aynı tişörtünden 6 ya da 7 tane tişörtüm var.

Renginden modeli her şeyi aynı.Temiz olsun kokmasın yeter.Başkasına ne bakıyorsun hocam ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

Merhaba Sevgili Gençler,

Hayatımda yavaş yavaş değişikliğe gittiğimi, hayalimde olanları teker teker yapmaya başladım. Şimdi ise elbise konusunda zamandan tasaruf etmek, renk seçeneğini en aza indirmek ve elbise konusunda belli bir tarzimı (Cem Yılmaz, Zukenberg gibi) ön plana çıkarmak için tek renk elbise almaya başladım.

Daha önce de ayni tarzda yine tam olmasa da hemen hemen ayni yada eş değer renkte alıyordum. 

Bu özentilik olmayıp, artik tamamen ayni renk elbise alacağım.

Hergün aynı renkte elbiseyi giyip dışarı çıkmak fakirlik belirtisi olur mu? Fark edilmek istemiyorum ama sonradan fark edilir mi?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Böyle dertmi olur hacı, ne hoşuna gidiyorsa onu giy kendin ol.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam yaptığın ise,  hedeflerine bağlı. Herhangi bir sektörde yeni yer yapmaya çalışıyorsan hata olabilir.

Günlük hayatsa pek sallama. 

Toplam Hit: 4607 Toplam Mesaj: 39
elbise tek renk