Bu Nedir Be ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

...

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

bak arkadaşım:

bütün dünyada polis hükümet gücüdür halk gücü değildir, halk gücü ordudur.

polis sokakta yürüyene bile gaz sıkıp jopluyor sadece sokaktan geçmen yeterli, bu durumda herkes küfür eder haklı.

maksat düzeni bozmak falan değil, halkın daha güçlü olduğunu ve hükümetin kanunu hiçe sayarak hareket edemeyeceğini göstermek.

devlet insan içindir, insan devlet için değildir.

o polisleri sokaktan çekmek ve mahkeme kararına uyulacağını basın yoluyla açıklamak çok zor değil. güç bende ben kural tanımam istediğimi yaparım diyemezsin, oy çoğunluğuyla oraya gelmen de kanuna nizama uymadan istediğini yapabileceğin anlamına gelmez. bugün gidilen yol bu! adam istediğimi yaparım ben karar verdim diyor! mahkeme kararı diyorsun başını çeviriyor, böyle kafasına vura vura yola gelecek, gelmiyorsa bedelini siyasi olarak ödeyecek.

devletin yarısnı istenler var ozaman onlarada versin devletin yarınsını? :D anasını satim halk istedi sonuçta ver doğuyu gitsin ?

bu nasıl mantıktır ya halkın isteği bitmez herkesin düşüncesi farlkı

düne kadar karadaeniz biz ayrı bir milletiz karadeniz bir devlet olsun demişlerdi halk istedi anasını satayım versin devlet ozaman onlarada bir köşe ?

nasıl olacakşimdi halk isdedi devlet bölünsün ozaman ?

mantıklımı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    tatarramazan bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    tatarramazan bunu yazdı

"Metroya biber gazı atıp üstlerine kapıları kilitlemişler. Haberlerde yok ama haberiniz olsun"

Beyler bu metro nasıl bir şey öyle kapısı falan mı var ? Ankara metrosunda öyle bir şey yok benim gördüğüm kadarıyla. İstanbul metrosunun giriş çıkışında kapı mı var. ?  

kepenkleri var hacı kepenkler iniyor otomatik olarak.

Kepenklerin açıp kapatma yetkisi polislerde mi ? Yani bana pek inandırıcı gelmiyor şu üstte yazdığım Facebook'ta dolaşan fotoğraf açıklaması.

telefonları dinleyen , bugün 3g kesen, kafasına göre takılan poliste mi yetki olmayacak hoca ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    Ekinoks bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

hocam sen ne diyorsun ya kafanmı güzel senin o alt tabaka dediğin kurtuluş savaşından çanakkale destanının torunları nasıl azarlıyabiliyorsun biraz saygı 

Prof. Doktor bilmem ne tabakası bilinçlendirseye bu halkı göt büyütmeseler sandalyede 

adam hangi kesimden geldiğini belirtmek için kullanmış. hahahaha pis fakirler mi demiş?

insanları zorla eğitemezsin ya? eğitime açık olan yolunu bulur.

kimsenin kimseyi bilinçlendirme zorunluluğu yok ki bilinçlendirmeye çalışanlar var zaten.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Ekinoks bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

bana gezi parkında gaz bombası ve tazyikli su kullanmalarını gerektirecek olayı göstersene bi ?

1. basın açıklaması (halkın aklını karıştıracak içinde şifreli kelimelerle halkın ayaklanmasını sağlyacak cümleler kuramasın)
    2.oturma eylemi (eylemde oturma barikat kurma zorbalık çıkartma yapamazsın)
    3. en önemlisi protesto  (protesto yaparsın ama yinede halkın aklını karıştıracak içinde şifreli keime bulunduran halkı azdırıcı kışkırtıcı kelimeler kullanamzsın)

işte bu yüzden mudahale ediliyor hocam 
    herşeyin bir adabı kuralı var
    gezi parkı diyorsun
    küfüler havada uçuşuyor
    millet azmış durumda
    sen devlet olsan halkı dizginlemek için birşeyler kullanmazmısın ?

Kullanmam. siz demorkasinin anlamını unutmuşsunuz.

Demokrasi, halkın kendini yönetmesidir. Eğer halk orasının bozulmamasını, sinemanın yıkılmamasını, 3. köprü için ağaçların katledilmemesini istiyorsa;

yapmayacaksın. Bu kadar basit. SEn demokrasi ile diktatörlüğü birbirine karıştırıyorsun.

şifreli kelimelermiş, oturma eylemiymiş, protestoymuş. Senin beynini yıkamışlar. Ne şifresinden bahsediyorsun ? Bugün yapılanları gördükçe, halk yarın sokağa çıkacak. Sayıları daha da fazla artacak. Ayıp be.

Kalkmış şifreli mesajlardan bahsediyor. Evet biz antiAKP'liler olarak hep şifreli mesajlarla çalışıyoruz. Adam ordan bi söyledi ; biz burdan gümletcez. 

Ne garip düşünce tarzınız var. Biraz kafanızı kaldırıp gerçekleri görün

senin halkın nekadar eğitimliki dediğini yapacaksın hocam ?

biz nekadar eğitim gördükte doğru karar verecez düne kadar önümüzdekinin ne işe yaradığını bilmiyorduk

şöyle diyeyim ;

akp'nin oy oranlarına bakarsan ; alt tabakadan. 

Doktor, Profesör vs.. gibi kesimlerden az oy almış. Eğitim ve AKP arasındaki mevzu budur. Sanatçılara hiç girmeyeceğim ; 3-5 kişi dışında AKP'nin yanında olan sanatçı yoktur

hocam sen ne diyorsun ya kafanmı güzel senin o alt tabaka dediğin kurtuluş savaşından çanakkale destanının torunları nasıl azarlıyabiliyorsun biraz saygı 

Prof. Doktor bilmem ne tabakası bilinçlendirseye bu halkı göt büyütmeseler sandalyede 

Yukarıda bak bakalım hakarette bulunmuş muyum ? Ne saygısından bahsediyorsun sen ?

Gerçekler bunlar, anketlerle araştırmalarla ortaya çıkmıştır.

Alt tabaka demek, okumamış olmak, diplomasız olan sizin beyninizde direkt "kötü, ezik" birşey olarak yerleştiğinden hemen hakaret olarak algılamanız normal.

Cahil olmak bir suç, bir sorun değildir. Cahil bıraktırmak bir problemdir. 

Zaten bugünkü olaylarda bu diktatörlüğe karşı durmak için yapılır.

---

Önce söylediklerimi analiz edin, sonra saygı bıdı bıdı diye bağırınmaya başlayın.

Ayro tarafından 01/Haz/13 00:21 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

bugün o kadar çok muhalefetten adamı dinledim ki, anladığım kadarıyla asıl dertleri ağaçların kesilmesi değil. birde öncelerden yaptıkları gibi hadisle dindar kesimi kendi oyunlarına alet etmek istiyorlar. İzmir'de fuar alanı için kesilen ağaçlara gıkını çıkırmadılar. Hem de açılışını kılıçdaroğlu yaptı. Demokrasi diye yırtınıyorlar bi yandan, sanki tayyip öncesi demokrasi, hukuk çok güzel işliyordu memlekette. Asıl maksat 2002 deki kaybedilen gücü geri alabilmek. Keşke gerçekten doğa için yapılsaydı protestolar canı gönülden, sonuna kadar desteklerdik.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı

bugün o kadar çok muhalefetten adamı dinledim ki, anladığım kadarıyla asıl dertleri ağaçların kesilmesi değil. birde öncelerden yaptıkları gibi hadisle dindar kesimi kendi oyunlarına alet etmek istiyorlar. İzmir'de fuar alanı için kesilen ağaçlara gıkını çıkırmadılar. Hem de açılışını kılıçdaroğlu yaptı. Demokrasi diye yırtınıyorlar bi yandan, sanki tayyip öncesi demokrasi, hukuk çok güzel işliyordu memlekette. Asıl maksat 2002 deki kaybedilen gücü geri alabilmek. Keşke gerçekten doğa için yapılsaydı protestolar canı gönülden, sonuna kadar desteklerdik.

Hoca,

8-10 bin kişi Gezi Parkı'nda gerçekten doğa için direniyordu. Destekledin mi ?

Olayların bu kadar sıçramasının tek nedeni ; bu sabah 5'te başlayan polis saldırılarıdır. Durduk yere gaz bombalarıdır.

Bu noktadan sonra iş Gezi Parkı'nı geçti. Senelerin direnişi oluyor. ARtık halkın sabrı taştı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

bak arkadaşım:

bütün dünyada polis hükümet gücüdür halk gücü değildir, halk gücü ordudur.

polis sokakta yürüyene bile gaz sıkıp jopluyor sadece sokaktan geçmen yeterli, bu durumda herkes küfür eder haklı.

maksat düzeni bozmak falan değil, halkın daha güçlü olduğunu ve hükümetin kanunu hiçe sayarak hareket edemeyeceğini göstermek.

devlet insan içindir, insan devlet için değildir.

o polisleri sokaktan çekmek ve mahkeme kararına uyulacağını basın yoluyla açıklamak çok zor değil. güç bende ben kural tanımam istediğimi yaparım diyemezsin, oy çoğunluğuyla oraya gelmen de kanuna nizama uymadan istediğini yapabileceğin anlamına gelmez. bugün gidilen yol bu! adam istediğimi yaparım ben karar verdim diyor! mahkeme kararı diyorsun başını çeviriyor, böyle kafasına vura vura yola gelecek, gelmiyorsa bedelini siyasi olarak ödeyecek.

devletin yarısnı istenler var ozaman onlarada versin devletin yarınsını? :D anasını satim halk istedi sonuçta ver doğuyu gitsin ?

bu nasıl mantıktır ya halkın isteği bitmez herkesin düşüncesi farlkı

düne kadar karadaeniz biz ayrı bir milletiz karadeniz bir devlet olsun demişlerdi halk istedi anasını satayım versin devlet ozaman onlarada bir köşe ?

nasıl olacakşimdi halk isdedi devlet bölünsün ozaman ?

mantıklımı ?

Sen mantıklı düşünmediğin gibi objektif de düşünmüyor, olayı farklı yerlere çekiyorsun. Burada alınan bir mahkeme kararı var bu konuda tek kelime etmedin. Hükümetin alınan mahkeme kararlarına uymamak gibi bir lüksü var mı? Yok.

Hukuka ayrı bir yıkımı durdurmak polisin göreviyken, polis görevini yapmamış, aksine yıkımın hukuksuz olduğunu protesto eden insanlara saldırmıştır, bu başlı başına bir hukuksuzluk ve sen bunu görmezden geliyorsun.

Burada devlet ve millet adına zararlı bir şey istenmiyor, yararlı bir şey isteniyor ve kanunun gerektirdiği şeyin yapılması isteniyor, halk sonuna kadar haklı.

Doğu meselesi ayrı bir konu olup bir referandumla çözülebilecek bir iştir, ülkenin tümünde referandum uygularsın olay biter. Hedef şaşırtmak, olayı başka yerlere çekmek iktidar yanlılarının sürekli yaptığı bir şey, sen farkında olmadan kendi çocuklarının geleceğini mahvediyorsun, bırak insanlar haklarını savunsun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

saka gibi..

[22817//kaanabak]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

....

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
Toplam Hit: 15216 Toplam Mesaj: 122