folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bu Örümcek Türü Zararlımı

Bu Örümcek Türü Zararlımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

tarantula degilmi la bu :S

hocam zararlımı degilmi bilmem ama  bak hayvanlardan asla korkmam yılan vb.. bayılırım  fareleri severim  ama eklem bacaklılar familyasını gördümmü 400 metre kaçarım hele hamam böcekleri  filan bak yazarken bile tüğlerim tiken tiken oldu , o benim odamda olsa odayı 3 gün ilaçlardım :S

+816 orumcekdende korkmam hayvandanda hic korkmamda bu hamam bocegini gordum mu bi acayip oluyorum, irkiliyorum resmen

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

hocam zararlımı degilmi bilmem ama  bak hayvanlardan asla korkmam yılan vb.. bayılırım  fareleri severim  ama eklem bacaklılar familyasını gördümmü 400 metre kaçarım hele hamam böcekleri  filan bak yazarken bile tüğlerim tiken tiken oldu , o benim odamda olsa odayı 3 gün ilaçlardım :S

+1 milyar bide bu örümceklerin çük boy olanları var bazen görüyorum evde tribe giriyorum uyurken üzerime örtü falan alıyorum üflesem uçuyo korku değilde böyle tiksinti gibi bişey hamam böceklerini hiç söylemiyorum direk yolumu değiştiririm ha bide bunların uçanı var ruhumu teslim ediyordum o derece

hocam valla aynen böyle eleman eline alıyor kıpır kıır bide bu var küçük kız bunlarla yaşıyor

https://www.youtube.com/watch?v=zmWT7xBWmAE

karınca akrep filanda seviyorum ama bu hamamcıklar ışığı açınca bi anda dağılıyorlarya çığlık atıyorum çıldırma moduna giriyorum 

neden acaba bu akdar bunlardan tiksiniyoruz bilemedim :S

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Faydasını, zararını bilmem, büyük konuşmayayım ama evi taşırdım muhtemelen :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Sitenin böcek reizi @Bloom 'dur. O bilir muhtemelen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hiç bir hayvandan korkmam bu Tarantula türü örümceklerden korktuğum kadar, onlardan birisi ile nerede karşılaşırsam kaşılaşayım, resmen metabolizmam kaçma dürtüsü ile uyarı veriyor.. Ekranda bile olsa... :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tarantula örümcekgillerin alt familyasıdır. Aslanların kedigiller familyasına ait olması gibi. Bu arkadaş ise Zeytuni Ortadoğu tarantulası sanırım.

İnsanlara zararı yoktur aksine faydalıdır. Fare, böcek gibi haşeratlar ile beslenir.

----------------------

Doğaya meraklı olanları Böcek Reis'e abone olmaya davet ederim. Abimiz çok bilgili bir insan fakat geçenlerde kanalı hacklendi yeni kanal açtı :

https://www.youtube.com/channel/UCo3LWUsJa0azP8KOjxLoMRQ/videos

Tarantula (Theraphosidae) alt familya değil familya. Örümcekgiller (Arachnida) familya değil sınıf. Aslanlar familya değil tür. Türkiyede hepsi aynı cinse ait 6 tarantula türü olduğu biliniyor ve bunlardan ikisi C. concolor ve C. olivaceum (Zeytuni) Mersin'de yayılış gösteriyor. Bu fotoğraftan hangisi olduğunu anlamak mümkün değil.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

+1 milyar bide bu örümceklerin çük boy olanları var bazen görüyorum evde tribe giriyorum uyurken üzerime örtü falan alıyorum üflesem uçuyo korku değilde böyle tiksinti gibi bişey hamam böceklerini hiç söylemiyorum direk yolumu değiştiririm ha bide bunların uçanı var ruhumu teslim ediyordum o derece

O bahsettiğin uçan hamam böceğinin (amerikan hamam böceği) ensemden içeri düştüğünü söylesem ve ben tarif edilemez derecede böceklerden tiksinen biriyim 

Kardeş yeminle dükkanın içinde içine şeytan kaçmış gibi koşturmaya başladım hemde zıplayarak,,  üsütümü başımı yırttım bütün çalışanlar (kalfalar ustalar) şok oldu

Sonra bilmem kaç ay dalgasını geçti herkes iş yerinden 

..Morali hep bozuk olan insan..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    krypt bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Tarantula örümcekgillerin alt familyasıdır. Aslanların kedigiller familyasına ait olması gibi. Bu arkadaş ise Zeytuni Ortadoğu tarantulası sanırım.

İnsanlara zararı yoktur aksine faydalıdır. Fare, böcek gibi haşeratlar ile beslenir.

----------------------

Doğaya meraklı olanları Böcek Reis'e abone olmaya davet ederim. Abimiz çok bilgili bir insan fakat geçenlerde kanalı hacklendi yeni kanal açtı :

Tarantula (Theraphosidae) alt familya değil familya. Örümcekgiller (Arachnida) familya değil sınıf. Aslanlar familya değil tür. Türkiyede hepsi aynı cinse ait 6 tarantula türü olduğu biliniyor ve bunlardan ikisi C. concolor ve C. olivaceum (Zeytuni) Mersin'de yayılış gösteriyor. Bu fotoğraftan hangisi olduğunu anlamak mümkün değil.

bilgisine güvenebileceğimiz insanların olması çok güzel 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    do_som bunu yazdı
    krypt bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

----------------------

bilgisine güvenebileceğimiz insanların olması çok güzel 

Ben de gecen su denk geldigimi cikaramayip sordum tanir misin kimlerdendir diye, hasirt diye nephila pilipes dedi. Saygilar

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Bu kocaman cirkin seyi evde iki kere gordun ve halen o evde yasiyorsun ha? Olm manyakmisimiz la siz. Ben boyle buyuk bir orumcegi evimde gorsem hemen roket atarla havaya ucurur dunyanin en uzak noktasina kacarim amk bu ne lan gocumaan :0

DrKeworks tarafından 22/Ağu/18 16:01 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 14346 Toplam Mesaj: 56
örümcek