folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bu Örümcek Türü Zararlımı

Bu Örümcek Türü Zararlımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

ben tuvalet kagidiyla falan kandirip uzerine cikarttiriyorum. baktim yemedi yogurt kabina falan hapsedip... sonra sokaga saliyorum :)

hamam bocegi kesinlikle no. igggg oggkkk !!!

ama orumcek seviyom.

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=O3Ig3xSfXKw

Rengi çok güzel koyacan fanusa bakıcan geceleri.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Segestria florentina olması lazım. Alarji varsa veya bünye zayıfsa öldürebilir. Isırırsa fena can yakar. Dün bizim evde bornozumun üstünde gördüm. Banyoya giriyordum iç tarafta olsa büyük ihtimalle banyodan çıktığımda sırtımdan ısıracaktı. Kavonoza alıp uzak bir yere bıraktım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Segestria_florentina

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Segestria florentina olması lazım. Alarji varsa veya bünye zayıfsa öldürebilir. Isırırsa fena can yakar. Dün bizim evde bornozumun üstünde gördüm. Banyoya giriyordum iç tarafta olsa büyük ihtimalle banyodan çıktığımda sırtımdan ısıracaktı. Kavonoza alıp uzak bir yere bıraktım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Segestria_florentina

Hocam nerde yaşıyorsun sen ya bu nedir ben bunu görsem daha banyo falan yalan olur valla

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

karar verdim evi ilaçlatacam :S konusu bile yetti  gece aklıma geldi uykum kaçtı 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

Hocam nerde yaşıyorsun sen ya bu nedir ben bunu görsem daha banyo falan yalan olur valla

İstanbul Ümraniye. Dükkanda tarantula besliyorum zaten öyle görünce falan çok tırsmıyorum da vücuduma değse deli dana gibi koşarım :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Bu kocaman cirkin seyi evde iki kere gordun ve halen o evde yasiyorsun ha? Olm manyakmisimiz la siz. Ben boyle buyuk bir orumcegi evimde gorsem hemen roket atarla havaya ucurur dunyanin en uzak noktasina kacarim amk bu ne lan gocumaan :0

Hacı yapacak bişe yok bide her yer pvc sineklik ya icerde bi yerlerde yuva yapmis diyecem zayif ihtimal. Ya da dalginligimiza geldi sinekligi acik unuttuk daldi iceriye 2 komsumuz daha karsilasmis olagan bir duruma dogru ilerliyor :)

matematik24.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

karar verdim evi ilaçlatacam :S konusu bile yetti  gece aklıma geldi uykum kaçtı 

6 ay önce ilaçladiydik :)

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Bu olay aklima geldi konu üzerine

https://seyler.eksisozluk.com/hamam-bocekleri-yuzunden-evi-yakacak-kivama-gelen-birinin-gerilim-filmi-tadinda-hikayesi

HeYeT tarafından 22/Ağu/18 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

matematik24.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

tarantula degilmi la bu :S

hocam zararlımı degilmi bilmem ama  bak hayvanlardan asla korkmam yılan vb.. bayılırım  fareleri severim  ama eklem bacaklılar familyasını gördümmü 400 metre kaçarım hele hamam böcekleri  filan bak yazarken bile tüğlerim tiken tiken oldu , o benim odamda olsa odayı 3 gün ilaçlardım :S

+1 milyar bide bu örümceklerin çük boy olanları var bazen görüyorum evde tribe giriyorum uyurken üzerime örtü falan alıyorum üflesem uçuyo korku değilde böyle tiksinti gibi bişey hamam böceklerini hiç söylemiyorum direk yolumu değiştiririm ha bide bunların uçanı var ruhumu teslim ediyordum o derece

hocam valla aynen böyle eleman eline alıyor kıpır kıır bide bu var küçük kız bunlarla yaşıyor

https://www.youtube.com/watch?v=zmWT7xBWmAE

karınca akrep filanda seviyorum ama bu hamamcıklar ışığı açınca bi anda dağılıyorlarya çığlık atıyorum çıldırma moduna giriyorum 

neden acaba bu akdar bunlardan tiksiniyoruz bilemedim :S

bu ne ki biz küçükken yaşadığımız evde bizden çok hamam böcekleri gezerdi. 

gece lavaboya kaltığımda 300 tane sağa sola kaçışırdı.sürekli ilaçlatırdık sabah kaldığımda evdekiler evi süpürürken 1 poşet ölü böcek çıkardı. sonradan anladıkki evin temelinin bir yerinde resmen şehir kurmuşlar. yıllarca içlerinde yaşadık.

o günden beri böcek filan gördüğümde deliriyorum. 

edit: örümceklerden hiç anlamam ama anlamadığım bir şey daha var.

okadar  büyük örümcekler nasıl evinize kadar geliyor. nerden geliyor. 

onları yakaladıktan sonra nasıl uyuyorsunuz evde

zalimadam tarafından 23/Ağu/18 07:55 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 14293 Toplam Mesaj: 56
örümcek