folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bugün size yaşadığım bombok bir olaydan bahsedeceğim.

Öğleden sonra saat 14:15-15:00 civarı bir saatte.-Tam saate bakmadım-
    Kız arkadaşım ile Alsancak -  Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki Burger King’in önünden geçiyorduk. Tam önündeydik ki, Burger King çalışanlarından biri, bir çocuğun; boynundan, yakasından, paçasından, artık neresi denk gelirse tutmuş. Sürükleye sürükleye dışarı çıkarıyordu.
    “Herhalde içeride bir olay oldu, dışarı atıyorlar” diye düşündüm. Bu her ne kadar berbat bir yöntem olsa da ses etmedim, tam yürümeye devam ediyordum. Yaşı maksimum 7-8 olan bu çocuğu yere yatırıp tekmelemeye başlayan Burger King çalışanını görünce ayırmak için koştum.

Koştum ve kibarca personelin kolundan tuttum yapma dedim. Tekmeleme dedim.

-Abi sen neler yaptığını bilmiyorsun, bırak. Dedi.
    -Ne yaptıysa yaptı, yaka paça attın dışarı zaten, ufacık çocuk. Vurma artık. Dedim.
     -İçeri  girip, masayı dağıttı abi. Dedi. (Oh! Masayı dağıtmış, neden bizde onun ağzını burnunu dağıtmayalım ki) diye destekleyeceğimi düşündü sanırım.
    -Almazsınız bir daha içeri olur biter. Bu çocuk el kadar yapılmaz böyle. Minvalinde konuşurken ben. Etrafımda bi iki insan görmeye başladım.

Ne yalan söyleyeyim, ben olayın bu kadar uzayacağını bile düşünmemiştim. Aşırı reaksiyon gösteren bir çalışan, birine saldırıyor. Gireceğim, ayıracağım en fazla çalışanla biraz tartışırım. Hukuki bir olay varsa polis çağırır çocuğu onlara teslim eder gideriz diye düşünürken.

Etrafımda toplanan bir iki insanın sayısı artık 6-7 kişiydi. Karşıdaki kokoreççi yandaki başka bir esnaf falan geldi.
    Hayır, ben zaten bu dayağı ayırırken (bu bir kavga değil, dayak) kimseden destek beklemiyordum.

Fakat, birden hepsi bir ağızdan. Çocuğun dövülmesinin son derece yerinde bir karar olduğuna dair konuşmaya başladı.
    Burger King’ten bir kadın personel çıkmış kız arkadaşımla tartışıyor.
    Kız arkadaşımın, “polis çağırın böyle bir olay varsa” falan dediğini duyuyorum arkadan. Bir yandan da anlam veremiyorum. 30 yaş üstü 7-8 adam toplanmış, 7-8 yaşında bir çocuğu tekmeleyebilmek için benimle münakaşaya giriyor. İnanamıyorum kilitlendim kaldım 10 saniye.

Kokoreççi ile diyalogumuz ise tam ilkokul 3. Sınıf 1. Dönem seviyesinde.

-Güzel abicim, çocuk minicik ne yaptıysa senin teklemeni meşru kılmaz.
    -Ben buranın esnafıyım ESNAFIII, neler çekiyoruz biz.
    Bu esnaf vurgusu 3-4 defa tekrarlanınca.
    -Ben de buranın esnafıyım, bak dükkanım 150 metre ileride, diyerek hem elimle gösterdim hem tarif ettim.
    -Napayım banane? Dedi.
    -Bu çocuk senin 4te1in kadar en fazla, tekme tokat acımasızca dövmen doğru mu? Dedim.
    -Napıyım banane? Dedi.

Banane banane diyor koskoca adam sadece. Koskoca dediysem, ne fizik ne zeka koskoca. Yaş büyümüş gerisi kalmış.

Bu münakaşa çirkinleşerek devam etti ve kesinlikle bu adamlar geri adım atmadı. Bugün koskoca adamlar 7-8 yaşında bir çocuğu gönüllerince tekmeleyebilmek için benimle tartıştı.
    Etraftan bir destek zaten göremedik. Kendi başımıza bireysel terör gibi takıldık orada.

Ha ben bunu niye yazıyorum, Burger King’i ya da o kokoreççiyi boykot edelim diye mi?
    Kötüler kadar, iyiler de cesur olursa ancak o zaman güzel bir dünyanın bahsini açabiliriz.
    Bugün o kötü adamlar, etrafta varlığından emin olduğum ama bir yerlerde saklanan iyi insanlardan daha cesurdu. Saklanmayın, sessiz kalmayın.

Notlar:
    Eğer işletme bu tip olaylarda, polis çağırıp sonuç alamıyorsa, polisi.
    Emniyetle bir alakası yok, hukuksal sebeplerden sonuç alamıyorlarsa, hukuku.
    Sistemle ilgili sıkıntıları varsa, iktidarı eleştirebilir. Protesto edebilir.
    Bi tarafları bunları yapmaya yemeyen insanların, 7-8 yaşındaki çocukları tekmeleyerek hınçlarını almasını hiçbir halt meşrulaştıramaz.

Herkes kendi adaletini sağlamaya kalkarsa, içinden kıl çıkan kokoreç yüzünden de kokoreççi yere yatırılıp tekmelenebilir ve bu dünya bok gibi bir yer olur.

Çocuğun milleti zerre kadar önemli olmasa da, tahminimce Suriye’li idi. Fakat, fark etmez.

Ben, hem Burger King’in Türkiye Master Franchisee’sine hem de genel merkezine ayrı ayrı mail atacağım.
    Olayı ekşisözlük gibi popülasyonu yüksek bir mecraya taşıyabilecek üyeliği olan varsa bir iletişime geçsin.  

iso tarafından 30/Oca/17 00:31 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Bunlarin oy hakki var bunlara birde oy kullandiracaklar amk

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Araplaşmış millet....

O yaştaki çocuğa bunu yapan kim bilir bayanlara ne yapıyorlardık

Zavallılar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Türkiye deki esnafların %95 ı şerefsizdir. Kimse kusura bakmasın esnaflardan(bu %95 den) ne kadar tiksindiğimi anlatamam.

geri kalan %5 i insan işte. onlarında sayısı az.

SkynetX tarafından 29/Oca/17 20:48 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Hocam mail taslağı hazırlayın biz de gönderelim şikayeti. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Erkek
    kadircankaya bunu yazdı

Hocam mail taslağı hazırlayın biz de gönderelim şikayeti. 

Hazırlıyorum dostum, hem İngilizce hem Türkçe, yarın göndereceğim her yere buradan da yayınlarım metini.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Bu esnafin anladığı kısaca nush ile uslanmayani etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanin hakkı kotektir.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam ben şahsen kesinlikle dayağa karşıyım tabi o yaştaki bir çocuğa. Ama şöyle birşey var ki, bu amını yolunu siktiğimin suriyelileri çoluk çocuk ufak yaşlı genç, izmirin ve tüm türkiyenin anasını bir güzel sikti. Sen kolaymı sanıyorsun sürekli dükkanın sağında solunda orda burda sülük gibi müşterilerin masasına yapışıp kalan tipleri? Kendim kıbrıs şehitler caddesinde yaklaşık 5 ay önce bir arkadaşla oturmuş birşeyler yiyordum. Amk yerinde geldi bitane 9-10 yaşlarında bir suriyeli çocuk. Arkadaş milletin masasına sırayla gidip yapışıyor, para almadan da bırakmıyor miletin yakasını. Adamın tabağından yemekleri alıp kaçıyor, gelip adama garip garip küfürler ediyor, o masadan o masaya milletin yakasına yapışıp millette ne huzur bıraktı ne de birşey. Ha şimdi bu onun suçumu? Evet.. onun da suçu. Bu amk evladı 10 yaşında ki çocuk milletiny yakasına yapışıp yemeğini zehir ediyorda, gidip neden adam akıllı su satmayı denemiyor? Bizim çocuklarımız 10-15 yaşlarında sanayilerde kaportacılarda ne yarrak yemeye çalıştı lan o zaman??!! Üstelik bu olay sürekli olarak hergün tekrar ediyor orada.! esnaf gına etmiş artık resmen adamların sabır taşı çatlamış.! çocuğu gidiyo anası geliyo, anası gidiyo abisi geliyo, abisi gidiyo bilmem kimi geliyo.! bıktı arkadaş bıktı insanlar.! bu tür olaylarda çocukları dövmek yanlış, ilk önce bir beş on kere uyarmak lazım.. ama uyarmak bu işi çözmüyorsa iki tane tokatı hakediyo bu adamlar.! çünkü polislerin sikinde bile değil senin derdin, bu kadar basit.!

DrKeworks tarafından 29/Oca/17 21:03 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Öncelikle tekmelenmesine ben de karşıyım ama izmirde başıboş çocukların suriyeli kürt veya çingene benim gördüklerim ve tahmin ettiklerim bunlar konak alsancak benzeri yerlerde insanlara sataşmasını o tür mekanlara girip taşkınlık yapmasını önleyemiyorlar o çocuk ne yaptı bilmiyorum ama konakta 8-10 yaşındaki çingene çocuğunun yaşlı bir kadının çantasını çekip onu düşürmesi ile ben de tokatladım birini çözüm dayak olmamalı evet ama ne yapalım kendi adaletimizi kendimiz dağıtıyoruz.

turkz tarafından 29/Oca/17 21:31 tarihinde düzenlenmiştir

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam kızacaksın belki ama kise kimseye o kadar fazla sinirlenmez durduk yere ve sadece tek bir olaydan kimseye bu kadar aşırır tepki verilmez 

oradaki esnafta bu veletten bezdiyse  sen zannetmiyormusun ki senin dediğin gibib daha önce kolundan tutup atmadılar arsız yüzsüz laftan anlamayan ve her geçen gün sırf küçük diye bir şey yapılmaya yapılmaya 

belliki gittikçe yaptıklarının artırmış ve insanların gırtlağına kadar gelmiş ve böyle bir tepki verilmiş her ne kadar yanlışda olsa 

bence şikayetlik bir dururm yok kendimizi biraz oranın esnafı yerine koyalım o çalışanın yerine koyalım o kadar çok piç kurusu var ki suriyelisi şusu busu insana rahat vermiyorlar 

iso senin gibib hümanist yaklaşıldıkça bu veletlere insanların tepelerine biniyorlar ve bir fast food dükkanında bile rahat rahat yemek yiyemez hale geliyor insanlar koca adam olsa tutsun polis götürsün ama çocuk olduğundan polisde bir şey yapmıyor çare bu yönteme kalıyor 

olası bir şikayet dururmu olursa bende çalışanları koruyan haklı çıkartan yazılar hazırlayıp çevreme burger king'e göndertmeye çalışacağım çünkü gerçekten boş yere adamın ekmeğiyle oynayacaksınız kendinizi biraz onların yerine koyun 

geçen sene istanbul bakırköyde yine burger king de benim başıma geldi  insalara rahat vermiyorlar hamburgerine saldırıyorlar pattatesine saldırıyorlar alıp veren de olsa bir değil 2 değil sürür gibibler ve hep ayı şeyi yapıyorlar  

adamın birinin hambugerini aldılar adam gitti bana yenisini verin suriyeli çocuk kaptı dedi  veremeyiz dediler adam kalkıp dedi bu suriyeliyi burada tutuyorsanız dükkanın içinde önleminin almıyorsanız vereceksiniz yeni bir tane diyo ne yapsın

bunlar pislik lafla sözle senin benm çocuğum gibib anlayacak mı sanıyorsunuz bırakın şu hümanizmi bunlara karşı biraz 

birgün bir suriyeli önün kesip başını belaya soktuğunda bu sözlerimim anlarsın hocam

SeRDaR tarafından 29/Oca/17 21:43 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Erkek

Gerçekten, yanlış anlamışsınız ya da ben anlatım kıtlığı çekmişim. Bu bir, yaka paça atma, sorun çıkarttı iki tokat atayım olayı değil. Orantısız güçle, yere yatırıp tekmelemekten bahsediyorum. 20 yaşında bir adamın, 7 yaşında bir çocuğu tekmelemesinden bahsediyorum. 

Ve yazıda da belirttiğim gibi benim işyerim de orada. Bende kapımın önünde dümteke dümteke şeklinde kovalara vurup dilenen çocuklardan rahatsızım.
    Napayım, gidip bagetlerini götüne mi sokayım?

Tekrar söylüyorum, ben burada, tartaklanmasına bile kızmadım. Kaldı ki kızmaya kalksam ona da kızarım da... Burada kızdığım yere yatırıp tekmelenmesi.
    Şu görseli de şuraya bırakayım ki, kafalarda canlanır belki sahne.

Toplam Hit: 5741 Toplam Mesaj: 44
çocuk dayak lanet olsun burger king