folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

kötü bi olay insanlar biriken öfkelerin farklı sekillerde gösteriyolar oysa bu topraklar kardesligin dostlugun yardımseverligin yeserdiği topraklardı bir zamanlar.

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bi 15 sene sonrası ortalık çok fena olacak hiç iyiye doğru gitmiyor ülke ne üdüğü belirsiz adamlar doldu ülkeye,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı
    iso bunu yazdı

Bugün size yaşadığım bombok bir olaydan bahsedeceğim.

Öğleden sonra saat 14:15-15:00 civarı bir saatte.-Tam saate bakmadım-
    Kız arkadaşım ile Alsancak -  Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki Burger King’in önünden geçiyorduk. Tam önündeydik ki, Burger King çalışanlarından biri, bir çocuğun; boynundan, yakasından, paçasından, artık neresi denk gelirse tutmuş. Sürükleye sürükleye dışarı çıkarıyordu.
    “Herhalde içeride bir olay oldu, dışarı atıyorlar” diye düşündüm. Bu her ne kadar berbat bir yöntem olsa da ses etmedim, tam yürümeye devam ediyordum. Yaşı maksimum 7-8 olan bu çocuğu yere yatırıp tekmelemeye başlayan Burger King çalışanını görünce ayırmak için koştum.

Koştum ve kibarca personelin kolundan tuttum yapma dedim. Tekmeleme dedim.

-Abi sen neler yaptığını bilmiyorsun, bırak. Dedi.
    -Ne yaptıysa yaptı, yaka paça attın dışarı zaten, ufacık çocuk. Vurma artık. Dedim.
     -İçeri  girip, masayı dağıttı abi. Dedi. (Oh! Masayı dağıtmış, neden bizde onun ağzını burnunu dağıtmayalım ki) diye destekleyeceğimi düşündü sanırım.
    -Almazsınız bir daha içeri olur biter. Bu çocuk el kadar yapılmaz böyle. Minvalinde konuşurken ben. Etrafımda bi iki insan görmeye başladım.

Ne yalan söyleyeyim, ben olayın bu kadar uzayacağını bile düşünmemiştim. Aşırı reaksiyon gösteren bir çalışan, birine saldırıyor. Gireceğim, ayıracağım en fazla çalışanla biraz tartışırım. Hukuki bir olay varsa polis çağırır çocuğu onlara teslim eder gideriz diye düşünürken.

Etrafımda toplanan bir iki insanın sayısı artık 6-7 kişiydi. Karşıdaki kokoreççi yandaki başka bir esnaf falan geldi.
    Hayır, ben zaten bu dayağı ayırırken (bu bir kavga değil, dayak) kimseden destek beklemiyordum.

Fakat, birden hepsi bir ağızdan. Çocuğun dövülmesinin son derece yerinde bir karar olduğuna dair konuşmaya başladı.
    Burger King’ten bir kadın personel çıkmış kız arkadaşımla tartışıyor.
    Kız arkadaşımın, “polis çağırın böyle bir olay varsa” falan dediğini duyuyorum arkadan. Bir yandan da anlam veremiyorum. 30 yaş üstü 7-8 adam toplanmış, 7-8 yaşında bir çocuğu tekmeleyebilmek için benimle münakaşaya giriyor. İnanamıyorum kilitlendim kaldım 10 saniye.

Kokoreççi ile diyalogumuz ise tam ilkokul 3. Sınıf 1. Dönem seviyesinde.

-Güzel abicim, çocuk minicik ne yaptıysa senin teklemeni meşru kılmaz.
    -Ben buranın esnafıyım ESNAFIII, neler çekiyoruz biz.
    Bu esnaf vurgusu 3-4 defa tekrarlanınca.
    -Ben de buranın esnafıyım, bak dükkanım 150 metre ileride, diyerek hem elimle gösterdim hem tarif ettim.
    -Napayım banane? Dedi.
    -Bu çocuk senin 4te1in kadar en fazla, tekme tokat acımasızca dövmen doğru mu? Dedim.
    -Napıyım banane? Dedi.

Banane banane diyor koskoca adam sadece. Koskoca dediysem, ne fizik ne zeka koskoca. Yaş büyümüş gerisi kalmış.

Bu münakaşa çirkinleşerek devam etti ve kesinlikle bu adamlar geri adım atmadı. Bugün koskoca adamlar 7-8 yaşında bir çocuğu gönüllerince tekmeleyebilmek için benimle tartıştı.
    Etraftan bir destek zaten göremedik. Kendi başımıza bireysel terör gibi takıldık orada.

Ha ben bunu niye yazıyorum, Burger King’i ya da o kokoreççiyi boykot edelim diye mi?
    Kötüler kadar, iyiler de cesur olursa ancak o zaman güzel bir dünyanın bahsini açabiliriz.
    Bugün o kötü adamlar, etrafta varlığından emin olduğum ama bir yerlerde saklanan iyi insanlardan daha cesurdu. Saklanmayın, sessiz kalmayın.

Notlar:
    Eğer işletme bu tip olaylarda, polis çağırıp sonuç alamıyorsa, polisi.
    Emniyetle bir alakası yok, hukuksal sebeplerden sonuç alamıyorlarsa, hukuku.
    Sistemle ilgili sıkıntıları varsa, iktidarı eleştirebilir. Protesto edebilir.
    Bi tarafları bunları yapmaya yemeyen insanların, 7-8 yaşındaki çocukları tekmeleyerek hınçlarını almasını hiçbir halt meşrulaştıramaz.

Herkes kendi adaletini sağlamaya kalkarsa, içinden kıl çıkan kokoreç yüzünden de kokoreççi yere yatırılıp tekmelenebilir ve bu dünya bok gibi bir yer olur.

Çocuğun milleti zerre kadar önemli olmasa da, tahminimce Suriye’li idi. Fakat, fark etmez.

Ben, hem Burger King’in Türkiye Master Franchisee’sine hem de genel merkezine ayrı ayrı mail atacağım.
    Olayı ekşisözlük gibi popülasyonu yüksek bir mecraya taşıyabilecek üyeliği olan varsa bir iletişime geçsin.  

merhaba bu olay bugün mü oldu? genel merkezinde çalışıyorum. konuyla ilgili restorandan da bilgi alacağım

21 saat 53 dakika 37 saniye önce         konuyu açmış. 24 saat olmamış şuan

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Siyasal islam bu ülkenin değelerini sikip attı.

The Beginning and The End.
Toplam Hit: 5751 Toplam Mesaj: 44
çocuk dayak lanet olsun burger king