folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

Bugün Burger Kingte Tekme Tokat Dayak Yiyen, Küçük Çocuk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    iso bunu yazdı

Gerçekten, yanlış anlamışsınız ya da ben anlatım kıtlığı çekmişim. Bu bir, yaka paça atma, sorun çıkarttı iki tokat atayım olayı değil. Orantısız güçle, yere yatırıp tekmelemekten bahsediyorum. 20 yaşında bir adamın, 7 yaşında bir çocuğu tekmelemesinden bahsediyorum. 

Ve yazıda da belirttiğim gibi benim işyerim de orada. Bende kapımın önünde dümteke dümteke şeklinde kovalara vurup dilenen çocuklardan rahatsızım.
    Napayım, gidip bagetlerini götüne mi sokayım?

Tekrar söylüyorum, ben burada, tartaklanmasına bile kızmadım. Kaldı ki kızmaya kalksam ona da kızarım da... Burada kızdığım yere yatırıp tekmelenmesi.
    Şu görseli de şuraya bırakayım ki, kafalarda canlanır belki sahne.

hocam biz seni anladık ta, bence sen bizi anlamamışsın. Biz 7 yaşında ki bir çocuğun elbette tekme tokat dövülmesine karşıyız. Elbette bu tamamıyla yanlış birşey. Bizim anlatmak istediğimiz, esnafın tamamen çaresiz olduğu, müşterilerin bezdiği, kimsenin çözüm sunamadığı ve kaç yaşında olursa olsun bu çocukların bir iki tokatı hakettiği. Bak dikkat et tekmelemekten bahsetmiyoruz yada fazlasından.. Bir babanın sinirle oğluna attığı gibi, bir iki tokatı hak ediyo bu çocuklar.. Ha aileleri mi? İşte onların anasını sikmek lazım tek tek. Çünkü onlar çocuklarının bu durumlarından memnunlar.. Neden mi? Çünkü çocuk sabah 7 de evden çıkıyor ve akşam eve millete kan kusturarak hem karnı hemde cebi dolmuş şekilde geliyor.. Aile bundan memnun mu.? Elbette memnun.. İşte bu yüzden diyoruz ki, evet eleman çocuğu döverken bokunu çıkarmış, bu durumda onu uyarabilirsin. AMa ben kesinlikle esnafın arkasındayım ve boku çıakrılmadıkça suriyeliler konusunda halkın kendi önlemini alması gerektiğini düşünüyorum..

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

@iso hocam bir yere kadar haklısın. evet o yaştaki çocuğa bu kadar orantısız güç kullanılmamalı ancak bir de olaya ordaki adamın gözünden bak. Akşama kadar ne bok yediler ki en son gözü dönüp dama diyecek hale geldi. Bak ben sana adanada starbucksta yaşadığım olayı söyleyim. İki üç arkadaş aldık kahveleri oturduk dışarıya sohbet muhabbet derken bir suriyeli geldi para felan istedi bizde verdik. Vermez olaydık! arkasından başka bir çocuk geldi para istedi daha yeni verdik dedim masanın yanından ayrılmıyor da. önce eline çakmağımı aldı ordaki boş şeker paketlerinden birini yaktı sonra da götürdü kahvenin içine attı. itiş kakış çocuğu gönderdim masadan. sonra gittim çay aldım geldim. bu piç gene geldi bu sefer de çayın içine tükürdü gitti. İçeriye gittim durumu belirttim abi biz napalım dövüyoruz olmuyor polis bişey yapamıyor dedi. iyi dedik. yine kahve aldım dışarı çıktım bu piç gene geldi bu sefer de içine yan saksılıktan kopardığı dal yaprak vs atınca dama dedim çocuğu inanılmaz orantısız bir biçimde hakkıyla dövüp gönderdim. o yüzden o esnafa bişey demeden önce ne yaşadığını da bir öğren... 

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Hocam orantısız güç konusunda kısmen haklısın ama adama neler yaşattılar Allah bilir, keşke adama da öncesinde sorsaydın tam olarak neler yaptı diye, özellikle suriyeli veletlerden bende aşırı derecede şikayetçiyim, aşırı derecede yüzsüz, saygısız ve terbiyesiz durumdalar, bizim diğer dilencilerimiz bile onlardan kat kat daha iyi yemin ediyorum, para vermediğinde gaspçıdan beterler şerefsizlik üstüne şerefsizlik, bazen eline alıp iyice bir dövüp sonra takip edip ailesini de yakalayıp dövmek istiyorum, o derece dellendiriyorlar adamı, ya devlet olarak bunlar alınıp aileden kopartılacak ki bu da çözüm değil, afedersin ama it gibi ürüyorlar, bir eksik bir fazla diye birşey yok, ne zaman ki bu çocuklar onlara para getiremeyecek duruma gelecek o zaman çocuktan bir umutları olmayınca üremekten vazgeçecekler diye düşünüyorum.

twilight_flame tarafından 29/Oca/17 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

@iso hocam bir yere kadar haklısın. evet o yaştaki çocuğa bu kadar orantısız güç kullanılmamalı ancak bir de olaya ordaki adamın gözünden bak. Akşama kadar ne bok yediler ki en son gözü dönüp dama diyecek hale geldi. Bak ben sana adanada starbucksta yaşadığım olayı söyleyim. İki üç arkadaş aldık kahveleri oturduk dışarıya sohbet muhabbet derken bir suriyeli geldi para felan istedi bizde verdik. Vermez olaydık! arkasından başka bir çocuk geldi para istedi daha yeni verdik dedim masanın yanından ayrılmıyor da. önce eline çakmağımı aldı ordaki boş şeker paketlerinden birini yaktı sonra da götürdü kahvenin içine attı. itiş kakış çocuğu gönderdim masadan. sonra gittim çay aldım geldim. bu piç gene geldi bu sefer de çayın içine tükürdü gitti. İçeriye gittim durumu belirttim abi biz napalım dövüyoruz olmuyor polis bişey yapamıyor dedi. iyi dedik. yine kahve aldım dışarı çıktım bu piç gene geldi bu sefer de içine yan saksılıktan kopardığı dal yaprak vs atınca dama dedim çocuğu inanılmaz orantısız bir biçimde hakkıyla dövüp gönderdim. o yüzden o esnafa bişey demeden önce ne yaşadığını da bir öğren... 

Hocam cocukken hiç mi cam kırmadın ? Bilmiyorum bence gidip neyin var niye böyle yapıyorsun diye bir sor konuş niye para istiyorsun karnın mı ac de ? git döner al karnını doyur ne bileyim istediğini yap ama dövmek kötü . Çocuk yani çocuk sonuçta.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    crafty bunu yazdı

Hocam cocukken hiç mi cam kırmadın ? Bilmiyorum bence gidip neyin var niye böyle yapıyorsun diye bir sor konuş niye para istiyorsun karnın mı ac de ? git döner al karnını doyur ne bileyim istediğini yap ama dövmek kötü . Çocuk yani çocuk sonuçta.

hocam o çocuğa karnın aç mı deyip döner aldıktan sonra başına gelecekleri biliyormusun? :D :D 

cem yılmazın tabiriyle "orayı yıkarlar, yani yıkarlar demiyorum, bildiğin yıkarlar".   Birdaha da yakanı kurtaramazsın onlardan. 1 gider 10 dönerler. Zaten karınlarını o şekilde doyuruyorlar. Duygu sömürüsü yaparak. Adamlar çalışarak kazanmaya karşılar.. Hiçbiri çalışmıyor. Ya dileniyorlar, yada çirkeflik yapıp milleti canından bezdirerek yaşıyorlar.

Cigu bigule :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Otobüs yolculuğunda ön koltuğunuzdaki kişi tüm uyarılarınıza rağmen defalarca koltuğu üzerinize doğru kanırtıyorsa, kafasını tutup cama vurun mesela.

Suriyeli çocuktan bıktıysa o canımız esnafımız, bunun sorumlularından hesap soracak.
    Anayasa değişikliğinin detaylarını bastırıp bildiri dağıtan, gazete dağıtan çocukları. "hadi kardeşim dükkanın önünü kapatma" diye kovmayacak. 
    Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Bu esnaf oraya buraya kaptırdığı rüşvetten, daha mı fazla zarar gördü bu çocuktan?
    Sanmam. Gücü buna yetti sadece.

Çocuğumu koruyorum? Hayır.

Fakat, polis/adalet yetersiz kalıyor diyip. Bunların düzelmesi için çalışmak, tepki koymak yerine, kendi adaletimi kendim sağlayacağım psikolojisine girilirse, ülke top yekün birbiri ile kan davasına girer.

Bu çocuk bugün bu adamların sabrını taşırdı ve hukuka güvenilmediği için yerde tekmelenmesi bazılarımız tarafından haklı bulundu.
    Bu, yarın başkasına cesaret verecek ve başka bir konuda aynı şekilde kendi adaletini sağlamaya kalkacak.

Mini etek giyiyor diye, otobüste kadınlarımızın tekmelenmesi nasıl başladı sanıyorsunuz?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Insanlık meselesi bu, çocuğu döversin belki ama dedikleri gibi öyle tekme tokat yatırıp yere aşırıya kaçmasın. Dövdün çözüm oldu mu? Hayır. Eğer böyle bir problemin varsa doğru düzgün kurumsal bir çözüm üretirsin, yani bunları toplarsın yedirirsin ya belli saatlerde başka bir şey yaparsın, başka bir önlem alırsın orada takılan tipte zaten bellidir alırsın konuşuyorsun anlatırsın anlamıyorlarsa, bir daha anlatırsın o da yetmiyorsa başka çözüm ararsın imkanlar çağında yaşıyoruz dayak nedir yahu. Dövdün bir kere, bir daha dövüyorsun bir daha dövüyorsun çözüm oluyor mu olmuyor. Madem orada o kadar dertli bu kadar esnaf var, oturun bu işini icabına nasıl bakarız diye kafa yorun.

Düzenleme: İyi madem çözüm önermeyelim dövelim, ku klux klan gibi kurumsallaşıp avlayalım. 

yawuz tarafından 29/Oca/17 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    iso bunu yazdı

Otobüs yolculuğunda ön koltuğunuzdaki kişi tüm uyarılarınıza rağmen defalarca koltuğu üzerinize doğru kanırtıyorsa, kafasını tutup cama vurun mesela.

Suriyeli çocuktan bıktıysa o canımız esnafımız, bunun sorumlularından hesap soracak.
    Anayasa değişikliğinin detaylarını bastırıp bildiri dağıtan, gazete dağıtan çocukları. "hadi kardeşim dükkanın önünü kapatma" diye kovmayacak. 
    Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Bu esnaf oraya buraya kaptırdığı rüşvetten, daha mı fazla zarar gördü bu çocuktan?
    Sanmam. Gücü buna yetti sadece.

Çocuğumu koruyorum? Hayır.

Fakat, polis/adalet yetersiz kalıyor diyip. Bunların düzelmesi için çalışmak, tepki koymak yerine, kendi adaletimi kendim sağlayacağım psikolojisine girilirse, ülke top yekün birbiri ile kan davasına girer.

Bu çocuk bugün bu adamların sabrını taşırdı ve hukuka güvenilmediği için yerde tekmelenmesi bazılarımız tarafından haklı bulundu.
    Bu, yarın başkasına cesaret verecek ve başka bir konuda aynı şekilde kendi adaletini sağlamaya kalkacak.

Mini etek giyiyor diye, otobüste kadınlarımızın tekmelenmesi nasıl başladı sanıyorsunuz?

geçen sene istanbul şirinevlerde yine aynı şekil burger king de yaşanan  duruma bu denli hümanistçe yaklaşılmasaydı 

olay şu bknz: http://www.tahribat.com/forum/burger-kingde-suriyeli-cocuga-dayagin-goruntuleri-204682

bunlar senin dedğin gibi bu olaydan cesaret almayıp esnaf bunlara kışt demeye adeta korkutuldu çünkü sosyal medyaya verilip başı ağrıtılıyor 
    bu tip davranışlarda suriyeli o veletlere cesaret veriyor ve bu tip davranışlardan görüldüğü üzere vazgeçilmiyor bak yukardaki konuya  

bu olaydan 1-2 gün sonra  taksime gittim  arkadaşa telefon alıyoruz 

taksimde vodafone bayisine dalan 3-5 suriyeli velet telefonları adeta yerler attılar dükkan çalışanları hadi kardeşim güzel kardeşim yapmayın lütfen diye adeta yalvarıyorlar çocuklar devam ediyor kudurmaya dükkan içinde

kalkıp 2 tane yapıştırırlmayı hak etmiyorlarmı bence fazlasıyla  ama bunun yapsan çıkar 1-2 tane hümanist videoya çeker al başına bela bir de taksim gibi bir yer düşün yani 

Orantısız aşırı derecede uygulanan şiddet konusunda haklısın  katılıyorum ama sen kalkıp bunnu gündeme getirirsen burada senin bize anlatmak istediğin gibi anlatılmayacak  anlaşılmayacak büyütülecek masum ufacık çocuk ve döven kötü esnaf olarak yansıyacak sosyal medyaya 

Senin bahsettiğin mini etekli kızızn dayak yemesi somadaki köylünün dayak yemesi ile bu çocukların dayak yemesi çok farklı bir mevzu hocam 

senin belirttiğin hukuksuzluğa bende karşıyım ve demek istediğin tepkilerin hepsinin her ortamda fazlasıyla veriyorum ama anlattığın dururmda o burger çalışanının yaptığı gibib yapmasamda iyi bir canını acıtırdım veletin mesela 

şu saatten sonra tepki göstersek bunca suriyeliyi kapı dışarı edecekleri hali yok aldık bir kere başımıza belayı biz bunları tutup 1915  olayları gibi sürgün etsek bize soykırırm yapıyorlar diye dava açarlar düşün 

yapacak bir şey yok aldık başımıza belayı malesef ne kadar tepki gösterirsen göster polis de bir şey yapamaz hakimde savcıda  bu dururmda 

Birde şu dururm var herkes iyilikle karnını douyurursun vs gibib çözüm sunmuş kimse kimseninde sırf onun başına bela olmasın diye karnını doyurmak zorunda değil kimse rahat etmek için kendinden ödün vermek zorunda değil 
    gaspçıya parar vermekten farkı yok bu dururmun

SeRDaR tarafından 29/Oca/17 22:55 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konuyla ilgili söylebileceğim ve büyüklerimizinde yılladır söylediği çok güzel bir atasözümüz var :

Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Türkiye deki esnafların %95 ı şerefsizdir. Kimse kusura bakmasın esnaflardan(bu %95 den) ne kadar tiksindiğimi anlatamam.

geri kalan %5 i insan işte. onlarında sayısı az.

Net tespit o kadar 

Toplam Hit: 5748 Toplam Mesaj: 44
çocuk dayak lanet olsun burger king