folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Burdur Bedelli Gidecek Var Mı?

Burdur Bedelli Gidecek Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Kahramann bunu yazdı

ankara mamak için konuşuyorum

tuşlu telefon serbest.

kameralı olan akılsız telefonların kamerası kırılıyor girişte.

girişte askercell kitlemeye çalışırlar. alma. yanında sakladığın kendi hattını takarsın. 

hiç telefon mu götürmedin. yine girişte askercell satarken akılsız telefon satıyorlar. 

merak etmeyin çabuk  geçer. ilk başta sudan çıkmış balık gibi olursun ama geçer:D

Adam Burdur için sormuş. Ankara ne alaka ?

bak amasya için soran olmuş belki ankara için soran olacaktı? . bilemezsin ki.

Yav cevap vermek için cevap vermeyin ya.  Konu sahibi burdur için sormuş kardeş :D 

Edit; hocam 3 powerbank gerçekten imkansız geriye kargolamanı istiyorlar. Orada emanet yok.

Ama yanında getireceğin birisi ile belki sokabilirsin.

Ar0fer tarafından 23/Ara/19 09:13 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    Kahramann bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Kahramann bunu yazdı

ankara mamak için konuşuyorum

tuşlu telefon serbest.

kameralı olan akılsız telefonların kamerası kırılıyor girişte.

girişte askercell kitlemeye çalışırlar. alma. yanında sakladığın kendi hattını takarsın. 

hiç telefon mu götürmedin. yine girişte askercell satarken akılsız telefon satıyorlar. 

merak etmeyin çabuk  geçer. ilk başta sudan çıkmış balık gibi olursun ama geçer:D

Adam Burdur için sormuş. Ankara ne alaka ?

bak amasya için soran olmuş belki ankara için soran olacaktı? . bilemezsin ki.

Yav cevap vermek için cevap vermeyin ya.  Konu sahibi burdur için sormuş kardeş :D 

Edit; hocam 3 powerbank gerçekten imkansız geriye kargolamanı istiyorlar. Orada emanet yok.

Ama yanında getireceğin birisi ile belki sokabilirsin.

Denicem birazdan :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Sabahları soğuk oluyor ona göre içlik al. İlaç götür, soğuk algınlığı için boğaz iltihabı  ağrısı için ne varsa götür. Pantolonun cebinde sok valize koyma ilaçları, xrayden geçiriyorlar.

Orada revirde ilaç yazdırabiliyorsun ama kaç güne gelir belli değil. Bizim gerizekalı muhasebeciler sigorta işlermlerinde yanlışlık yaptığı için benim ilaçlarım hiç gelmemişti mesela :)

Akıllı telefon sokma işini siktir et kafanı dinle demek isterdim ama zaman geçmiyor götür hacı :D Kışlaya yakın emanetçiler var konuş ziyaretçi gelerek versinler telefonu. Veya kitap ta okuyabilirsin.

Biraz bozuk para götür, sonradan kağıt parayı bozdurman için minibüs geliyor hergün.

Kışladaki fotoğrafçıya asla hatıra olsun diye paranı kaptırma ben çok pişmanımn böyle orospu çocuğu esnaflık olmaz. Akıllı telefonu olanlardan rica et.

Tank sürüş alanının üst tarafında manzarası harika olan bir kamelya var son günler oraya gidip göl manzarasını izle :)

İhtiyaç kantininden kulak tıkacı al gece rahat uyursun.

Bir numara büyük bot al. Botların arkası vuracak bol bol vatka al tanesi 1 lira.

Kamuflaj için beden ölçümü yapacaklar baştan savma yapılıyor büyük beden kamuflajla dolaşmak istemiyorsan o söylenen ölçünün 2-3 beden altını iste.

Saf gibi sabahın köründe gidip teslim olma. Akşam 4 ideal saat. Ama 4'ten sonra girersen gece aç uyursun. Biz 5te girdik yemeğe yetişemedik.

Sigara içiyorsan karton karton götürüp yük yapma kantinde hepsi var.

Hayvan gibi valizle gitme, saçma sapan gereksiz eşyalar götürme. Eğitim alayı olduğu için kışla çok geri kalmış, dolaplar küçücük ve eski. Kamuflaj, bot, traş aletleri vs derken dolapta yer kalmıyor zaten. İhtiyacın olan herşey kantinlerde var ve dışarıdan daha ucuz.

Yemeklerde şap falan yok bu muhabbet 3 hafta boyunca dönecek kulak asma, komutanlar da her gün aynı yemeği yiyor evli barklı adamlar :D

Her askeriye hemen hemen aynı prosedürleri uyguladığı için Burdur veya başka şehir diye ayırmak anlamsız. Burdur'daki komutanlar nasıldır diye sorulmuş olsaydı cevaplar değişirdi.

Şehir önerileri: Burdur şiş diye iteledikleri şey normal kebap amk para bayılma boşuna bir özelliği yok.

Ceviz ezmesi kesinlikle al eve giderken.

Salda gölüne gidemedim ben, sen git :)

Üniversite öğrencilerinin takıldığı bir cadde var oraya git nargile iç. Burdur'un kızları çok güzel, İzmir'in adı çıkmış ama Burdur açık ara önde. Gez gör tanış dolaş :) Başka da yapılabilecek birşey yok kasaba gibi bir yer zaten hemen çıkıp gitmek isteyeceksin.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

yaw asker ağalar bu  tip konuları görünce; içimden geçenleri yazmam farz gibi bişey :D neden farz olduğunu gidince anlarsınız :DDD içimden geçen; " ben mi gideyim :DDDDDDDDDDDDDD "

Ulen Hayrİrdal. Saniyelerin peşinde koşuyorsun. 

-0-

Kaân Kaân, ses ver, sokabildin mi PowerBank'ı ? (bu mesaj itibâriyle 6 saat geçmiş. )

-0-

@DadasAdam, şöyle de yapabilirler; Baktınız Bot ve Kamuflaj'lar büyük ve/veya küçük geldi, etrafınızdaki şişman ve/veya zayıf Askerdaş'larınızla(devre arkadaşlarınızla) Değiştirmeyi, teklif edin.  Biri olmaz ise,  öteki kabul eder. ^^` 

Nizâmiye'de de X-Ray yok mu yau? ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 23/Ara/19 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Yarın telefon(galaxy note) + 3 tane powerbank götürüyorum. Konya il jandarma

Akşam yazmadiysam bilin ki telefonu sokamadim. 

çok büyük s3 mini tarzı götür

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Askere giden herkese hayirli tezkereler beyler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Beyler sorun yok bende, 

Su an netflix'te breaking bad'a başladım.

3 tane 20binlik powerbank gidene kadar yeter belki. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Beyler sorun yok bende, 

Helal hocam bizde sıkı aramışlardı Burdur'da :) İlaç soktun mu içeriye.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Beyler sorun yok bende, 

4 ocakta teslim olcm ben de. yolu söyle de bari biz de ona göre sokalım :D  

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Burdurda yaptım ben de:D Tırtıl olmazsanız sıkıntı yok. 2 kuru pastil ve 2 kutu nurofen götür, akıllı telefonu siktir et.

Toplam Hit: 4070 Toplam Mesaj: 35
askerlik burdur