Chatgpt 4 Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Kullanıyorum. Gpt4 icin diyebileceğim şu ki sektör daha yeni yazılımcı kabul etmez. Chatgpt 5 cikinca mevcut yazilimcilar da birkaç yıla dağılır, %20 lik bir kesim kalır. Chatgpt6 çıkınca birçok meslekte insan istihdamı tehdit altında kalır. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

İler de bize kedi muamelesi yapacak seydir gpt

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Site dünden beri çok yavaştı bugün cevap vermemeye başladı sorulara. 

Versiyon 4 ü ne zaman kullanıma açacaklarmış bilen var mı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    essad bunu yazdı

mkyb bunu yazdı

Made in China.

https://chat.theb.ai/

çin versiyonu daha iyi. ben bunu kullanmaya başlamıştım. 

Telegram botu bile var ve müthiş cevaplar veriyor

@littleb_gptBOT 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada Mikisoft Edge tarayıcıya özellik olarak getirmiş. 

salak bu. türkiyede satılan en iyi robot süpürgeleri sordum.

• : Miele Scout Rx-2 Home Vision Robot Süpürge modeli 6000 lira dedi. link ver dedim 3 tane link verdi üçünde de stok yok. en yakın satışta olan üst modeli 22bin lira :)

edit: stok yok hiç bi yerde dedim. stokları check edip yazdı.

amazonda stokta var tıkla aç diye link verdi. amazon diye verdiği link miele.com.tr :D

edit2 : 

salak değil gerizekalı

noname tarafından 15/Mar/23 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Kullanıyorum. Gpt4 icin diyebileceğim şu ki sektör daha yeni yazılımcı kabul etmez. Chatgpt 5 cikinca mevcut yazilimcilar da birkaç yıla dağılır, %20 lik bir kesim kalır. Chatgpt6 çıkınca birçok meslekte insan istihdamı tehdit altında kalır. 

Öğrenim amacı dışında kod yazdırıp sisteminde kullananlar ileride pişman olacaklar. Sektör 10 sene daha yeni yazılımcı kaldırır. Cad gpt geliyor bu arada... 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    makets bunu yazdı

Olmaz hocam rahat olun. Insan kafa yorar, cozum arar, cozum sunar. Insanin olmadigi yerde makine bir sikimi yapamaz. Chatgpt'nin urettigi data, zamaninda ve halen insanin zaman/efektiflik olarak verimsiz ama yine de urettigi/uretebildigi data. Chatgpt gibi araclari cozumleri daha da hizlandirmak icin kullanirsin ve yeni sorunlara cozum aramak, yeni buluslar yapmak icin daha fazla insani olarak kafa yorarsin. Zaten amaclanan da budur.

Yillar once de paylasmistim, konusmayi dinleyince chatgpt ve insan iliskisini daha iyi gorebilirsiniz.

https://www.ted.com/talks/conrad_wolfram_teaching_kids_real_math_with_computers?language=en

Isinizi elinizden almak icin gelmiyor bu araclar, isinizi elinden alacak kafasi ortadogu kafasi onuda illa bizimkiler denerler, akabinde pisman olurlar. Gunu kurtarmak ve gelecegi gorerek yasamak farkli seyler.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı
    makets bunu yazdı

Olmaz hocam rahat olun. Insan kafa yorar, cozum arar, cozum sunar. Insanin olmadigi yerde makine bir sikimi yapamaz. Chatgpt'nin urettigi data, zamaninda ve halen insanin zaman/efektiflik olarak verimsiz ama yine de urettigi/uretebildigi data. Chatgpt gibi araclari cozumleri daha da hizlandirmak icin kullanirsin ve yeni sorunlara cozum aramak, yeni buluslar yapmak icin daha fazla insani olarak kafa yorarsin. Zaten amaclanan da budur.

Yillar once de paylasmistim, konusmayi dinleyince chatgpt ve insan iliskisini daha iyi gorebilirsiniz.

https://www.ted.com/talks/conrad_wolfram_teaching_kids_real_math_with_computers?language=en

Isinizi elinizden almak icin gelmiyor bu araclar, isinizi elinden alacak kafasi ortadogu kafasi onuda illa bizimkiler denerler, akabinde pisman olurlar. Gunu kurtarmak ve gelecegi gorerek yasamak farkli seyler.

Insan faktörü her zaman olacak, buradaki mesele herkesin issiz kalacak olmasi degil, bir kisminin issiz kalacagi. 

Söyle düsün, ben orta ölcekli bir isletmeyim, ve ayda 1 yazilim cikariyorum, 5 tane yazilimci calistiriyorum (rakamlar tamamen faraza bir mantik aramayin)

Senior yazilimcilardan biriyle konusuyorum, 1 junior ve 1 mid-level yazilimci yerine AI kullanabilir misin, isleri yetistirebilir misin diye sorsam, o da olur dese ve kücük bir deneme yapsak ve calistigini görsek benim ekstradan 2 yazilimciya ne ihtiyacim olacak?

Iki tane senior yazilimci alirim, eksikleri-hatalari onlar düzeltir, geri kalan bosa yük oluyor.

AI gelistikce, iki senior yerine artik 1 senior bile isime yarayacaktir.. 

Daha da gelisince artik senior'a da gerek olmayabilir ama her zaman hatalara karsi birinin olmasi sart.

Ben AI'nin geleceginin dünyayi sekillendirecegini düsünüyorum. Chatgpt falan hic önemli degil. 

Gecen konuda bir resim paylasmistim;  senin su dedigine kismi bir cevap "Insan kafa yorar, cozum arar, cozum sunar"

unbalanced tarafından 16/Mar/23 01:43 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

4'ü denemedim henüz, piyasaya sürülünce deneyeceğim. Şimdilik diğeri ile uğraşmayı seviyorum

Liarhack tarafından 16/Mar/23 02:39 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı
    makets bunu yazdı

bence işimizi almaya geliyor. 2 örnek verecem.

bizim burada markette her kasada eleman çalışıyordu, şimdi hızlı geçiş yaptılar. kendin okutuyorsun ürünlerini kendin ödüyorsun. küçük bi alana koydular 5 tane makineyi. kasadaki çalışanı beklemiyorsun. daha az çalışan oluyor daha karlı market sahibi için. müşteri gözünden de güzel. müşteri kasadaki adamın sallanmasını beklemiyor. eğer yavaş yapıyorsa kendisi yavaş yaptığı için kendine de kızamadığı için daha mutlu kasa işlemi yapıyorsun. kasada çalışan ne olacak? işsiz. amazonun marketleri burda yok henüz ama orda sadece bi tane güvenlik çalışıyor, artı malı yerine koyan bi kaç kişi(zaten kasa olsa da vardı bunlar).

dün kız arkadaşımla konuşuyordum. mesela insan kaynaklarının yerini tamamen alabilir.1 kişi olsa yeter. iş başvurusu yapanlarla konuşur datayı gözlemler uygun adayın görüşme saatini alır sonra müdürün takvimine bakar hangi saatler boşsa oraya görüşmeyi koyar. benim çalıştığım şirkette çok expat var. bunların bi sürü göçmenlik ofisi işleri oluyor. bi sürü belge şu bu. AI direk ne belge lazımsa çıkartıp işe girecek olanla iletişime geçer. buralara imaza at, göçmenliğe giderken de bu bu belgeleri götür diye mail attımı bitti.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 8529 Toplam Mesaj: 81
yapay zeka gpt chatgpt