folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

çocukluktan itibaren günde 3-4 litre kola içen biri olarak 2010 ta çat diye bıraktım tüm asitli içecekleri.
    tabi bu zayıflamama çok da yardımcı olmadı çünkü hayvan gibi abur cubur ve fast food yiyordum, 3 sene önce onu da kestim 102 den 83 e düştüm 5-6 ayda tavsiye ederim :)
    kolayı da hakaten sittir et bırak gitsin, 2 gün üst üste içmediğim zamanı bile hatırlamıyorum ama şimdi, aramıyorum o kadar. reflü vs miras bıraktı sağolsun :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

kolaymış, meyve suyuymuş, meyveli sodaymış, gazlı içeceklermiş bunların hepsi alkollerden ve uyuşturuculardan daha zararlı la.

bu şekerli gazlı şeyleri içince ne gibi bi haz yaşıyorsunuz cidden şaşırıyorm. uyuşturucuları övmüyorm ama hepsinin baska başka bi reaksiyonu var yani.

uyutan, dinlendiren, düşündüren, sosyalleştiren ne bilim ana siken filan bir sürü etkisi var. 

bu gazlı şekerli içeceklerde ne var allasen. şalgam için ama ev yapımı tuzsuz olanlardan, ayran için yine ev yapımı, ondan soracıma maden suyu filan için. 

hani taze sıkılmış meyve suyu bile şeker miktarı ile vucudun amnkoyarken siz böyle doğal olmayan şeylerle yazık yani. 

bence madde kullanan insanlar sizlerden daha masum. 

tabi lan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Ben içsem günde 2.5 litre ölürüm. Hayatımda şekerin hiç yeri yok. Boyum 185 kilom 90. Eskiden 110 kilokay kadar çıkmıştım. Sen başına geleceklerden kesinlikle bi habersin ve hiç bir şeyin farkında değilsin.  Bizim hepimizin ortak sorunu bu. Bir hastalık kümesi içine girmeden hiç bir şeyi idrak edemiyoruz. O zamanda iş işten geçmiş oluyor. Ferahlığını yemişim. Bağımlılık bu! Şimdi eski bir bağımlı olarak sana taktik verecem. Gerçi bazıları kızacak bana ama sen bilirsin.. İster uygular kurtulursun, istersen buradaki bende içiyorum yorumları ile kendini avutur zamanla neleri kaybettiğini yaşarayarak öğrenirsin. Markete git nescafe classic al. Sütsüz ve şekersiz oluyor. Kendine bir kupa bardak al. Hergün içebildiğin kadar nescafe iç. (Tabi ki şekersiz). İstsersen 15 bardak iç. Sabah kalk iç, gece iç. Ne zaman istersen aban nescafeye. Bu sana kesin olarak kolayı bıraktıracaktır. Şekeri bir anda kestiğin için yorgunluk, halsizlik olabilir. Meyve suyu alabilirsin. Elma suyu tavsiyemdir. Tabi ki sporda şart. Tavsiyem tempolu yürüyüş. Beslenmenide düzenlemen gerekiyor. İlk etapta öyle sıkı bir diyete girmek seni boğacağı için ilk kuralın akşam 6'dan sonra yemek yememek olsun. Maxsimun 8'den sonra. Zamanla spor seni diyete teşvik eder zaten. İkinci etapta ne yersen ye (Ama 6 kuralı ile) ekmeği sıfırla ya da azalt. Olmaz deme oluyor. Ben hiç ekmek yemiyorum. Olmadı başlangıç olarak sadece kahvaltıda ye. Sen bu disipline uy gerisi gelecektir. Dediğim gibi kilo için spor ve diyet şart. 

Yazdıklarının çoğuna katılmakla birlikte koyu yaptığım yere katılmıyorum. Bir şeyi bırakırken başka bir şeye sarmak , x yerine y hasta etsin beni demek. Bir şeyi bırakmak istiyorsan karar verip bırakırsın, en sağlıklısı. Nescafe de çok masum bir içecek değil sonuçta, adama yarar sağlamayacak :) 
    Diğer dediklerine katılıyorum ama, sebep olacak şeylerden bir haber oluyor insan. Aşırı kilo, karaciğer yağlanması, reflü, fiziksel performans çöküşü vb bir sürü şey kattı bana sağolsun :) Ben kilo vermeye karar verdiğim zaman akşam 7 den sonra yemek yemeyin minvalindeki yazılar popülerdi, lan zaten ben o saaten sonra yiyip içmeye başlayan insandım, dedim ben buna uyamam, 8 yapayım bari diye başladım. Gerisi acaip kolay geldi. 

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Ben içsem günde 2.5 litre ölürüm. Hayatımda şekerin hiç yeri yok. Boyum 185 kilom 90. Eskiden 110 kilokay kadar çıkmıştım. Sen başına geleceklerden kesinlikle bi habersin ve hiç bir şeyin farkında değilsin.  Bizim hepimizin ortak sorunu bu. Bir hastalık kümesi içine girmeden hiç bir şeyi idrak edemiyoruz. O zamanda iş işten geçmiş oluyor. Ferahlığını yemişim. Bağımlılık bu! Şimdi eski bir bağımlı olarak sana taktik verecem. Gerçi bazıları kızacak bana ama sen bilirsin.. İster uygular kurtulursun, istersen buradaki bende içiyorum yorumları ile kendini avutur zamanla neleri kaybettiğini yaşarayarak öğrenirsin. Markete git nescafe classic al. Sütsüz ve şekersiz oluyor. Kendine bir kupa bardak al. Hergün içebildiğin kadar nescafe iç. (Tabi ki şekersiz). İstsersen 15 bardak iç. Sabah kalk iç, gece iç. Ne zaman istersen aban nescafeye. Bu sana kesin olarak kolayı bıraktıracaktır. Şekeri bir anda kestiğin için yorgunluk, halsizlik olabilir. Meyve suyu alabilirsin. Elma suyu tavsiyemdir. Tabi ki sporda şart. Tavsiyem tempolu yürüyüş. Beslenmenide düzenlemen gerekiyor. İlk etapta öyle sıkı bir diyete girmek seni boğacağı için ilk kuralın akşam 6'dan sonra yemek yememek olsun. Maxsimun 8'den sonra. Zamanla spor seni diyete teşvik eder zaten. İkinci etapta ne yersen ye (Ama 6 kuralı ile) ekmeği sıfırla ya da azalt. Olmaz deme oluyor. Ben hiç ekmek yemiyorum. Olmadı başlangıç olarak sadece kahvaltıda ye. Sen bu disipline uy gerisi gelecektir. Dediğim gibi kilo için spor ve diyet şart. 

Nescafe denilen şey kimyasal bir şey. Kahve suda erimez ama onun yerine filtre kahve içilebilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Arkadaşlar kendimden anlatayım,
    Geçenlerde 93 kilo olmuştum, diaformin 1000mg yanında Gluten diyeti yapıyorum. 1 ayda 10 kg verdim. Ekmek sahiden de insanı doyurmuyor, sadece tıkanmışlık hissi veriyor bizde onu doyma hissi ile karıştırıyoruz. Bırakamam sanıyordum ama çok kolay oldu.
    (Ekmek, Makarna, Pirinç, vb. yemiyorum. Bazen mantı denk gelirse bi tek ona hayır diyemiyorum)

Kilosu olanlarda Şeker direnci çoğunlukla vardır, şeker direnci de varsa diaformin 1000mg kullanın.
    Kilo vermek yemekle alakalı olduğundan çok sıçmakla alakalıdır. Diaformin de bu işi fazlasıyla gördürüyor.
    Hayatımda hiç bi zaman kilo vermek sorunum olmadı ama bu kadar çabuk kilo vereceğimide hiç tahmin etmezdim.

Ek not:
    (Kan şekeri 100 ve 135 arası olanlar da şeker direnci var demektir, 135 den yukarda olanlar şeker hastasıdır, insülin iğnesi kullanımı gerektirir, bunuda doktordan öğrendim aklımın kenarında duruyor)
    Doktora gitmeden eczaneden alıp kullanmak isteyenler lütfen bunu yapmasın ama olurda yapacaksanız, ekşi sözlükten araştırıp bişey olmadığı kanaatine varanlarda çıkar illaki diye nasıl kullanıldığınıda yazıyorum:
    İlk hafta günde 1 yarım hap kullanıyorsun. 2. hafta sabah tok karnına ve akşam tok karnına 1'er yarım hap alıyorsun. Yani günde toplam 1 hap almış oluyorsun

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Normal kolanın yerini tutmuyor

itsin oglum sen adam degilsin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek

cam şişede olanı güzel gerçekten. şu dünyada zararlı ne varsa hepsi güzel arkadaş

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Bilgiden bildiriyorum. 

Araştırmalar zero içmenin kilo aldirmadigini ancak zero içmeyenlerin içenlere göre daha çabuk kilo verebildigini gösteriyor. 

Uzun uzun arastirmistim, sporcuyum. 

2 yillik aradan sonra 85kg'den tekrar 73kg'ye düşme planım var minimum kas kaybiyla. Günde 600ml tüketiyorum. 3 haftada 3kg kadar verdim. 

Milli takımdan hocalar aspartamın vucütta uzun vadede nasıl bir etki yapacaklarını kestiremediklerini dolayısıyla içmememiz gerektiğini söylüyordu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Zero'daki aspartamın bmi veya diyabetle ilişkisi olmadığı pek çok çalışmada gösterilmiştir. Dünya çapında 100'den fazla gıda örgütü tarafındanda zararsız olduğu belirtilmiştir. Aspartam belki de üzerinde en çok araştırma yapılan gıda katkısıdır. Günlük tükettiğin kalori miktarı ve günlük aktivite oranını kıyaslarsan kilo konusunda daha gerçekçi problemleri açığa çıkaracaktır diye düşünüyorum. Ancak, günde 2 litre diyet kola tüketmenin kilo dışında zararları olabilir araştırmak lazım. 

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam siz varya azrailinkini tutmuş çekiştiriyosunuz kola nedir arkadaş karmin (böcük) var aspartam var ( yapay tatlandırıcı), asesülfan ( yapay tatlandırıcı) deyi bi nane var, sakarin ( yapay tatlandırıcı) var bumu şekersiz hiç bişey yapmazsa alzheimer yapıyo bunlar ki 50 yaşında kafa gitti desen hastane filan 20 sene başka biri olarak yaşa dur Allah göstermesin.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 7042 Toplam Mesaj: 65
coca-cola zero bizi kopartıyo olmasınlar