folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Mylitta bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

kapitalizm hocam.Hersene farklı bi grip piyasaya cıkıyor.her grip içinfarklı ilaç her ilaç için para.Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın biraz farklı konulara kaydım.

Hocam grip virusu konaktan konaga kendi dogasi geregi oldukca hizli mutasyon geciriyor, dolayisiyla herkesteki virus bir once bulastigi kisideki virusten azicik farkli oluyor, bunu dunya genelinde konagini hasta etsin etmesin virusun bulastigi insanlara scale ettigimizde virus inanilmaz degismis oluyor ve t zamanindaki virus icin yaptigimiz asi t+356 gun sonradaki virusten korumuyor, dolayisiyla her sene yeni grip AŞISI cikiyor ki korunabil.

Gribin ilaci yani grip virusunu oldurebilen bir ilacimiz ise zaten yok. Gribe verilen tedavi semptomatiktir, yani atesin ciktigi icin ates dusurucu basin ve eklemlerin agridigi icin agri kesici burnun tikandigi icin dekonjestan gibi senin belirtilerini rahatlatmaya yonelik bir ilac kokteyli verirler grip oldugunda, ornegin theraflu. Theraflu vucudundaki grip virusune hicbir sey yapamaz virus kendi seyrinde ilerler ve gecer, ilacin yaptigi bu sureci senin icin katlanilabilir hale getirmektir. Dolayisiyla her sene ayri ilac yapilmaz, her gribe senin semptomlarina gore zaten piyasada yillardir var olan bir ilac kokteyli verilir.

Zaten bir yilda ilac gelistirmek diye bir sey yoktur ilac gelistirmek oldukca uzun ve maliyetli bir surec.

Yani birincisi bir yilda ilac gelistirmek teknik olarak mumkun degildir sifirdan ilac gelistirme sureci eeeeeen mukemmel giden calismada minimum 5 yil. Bunun tasarimi hucre kulturu deneyi doku kulturu deneyi hayvan deneyleri faz1i faz2si var, istersen gunun 22 saati calisacak bi milyon insan bul sureci nerdeyse hic kisaltamazsin.

Ikincisi senin su an eczaneden max 10 liraya alacagin therafluyu baz alalim. Dunyada 7.5b insan var. Uzakdogu pazarinda bizim modern ilaclarimiz nerdeyse hic satilmiyor. Yani bunun minimum yuzde 40ini duselim, kaldi 4.5b insan. Bunlardan yuzde 5-25 arasinda insan her sene grip olup hastaneye gidiyor, bunlarin tamami degil ama buyuk kismina ilac veriliyor. Ust sinir olan yuzde 25ten azicik az hesaplayalim, 1b insan diyelim her sene grip olup ilac verilen insan sayisina, fazla fazla hesapladik. Bir paket theraflu icin de hastanin veya devletin cebinden cikan yani ilac firmasina giden ortalama ucret 4$/paket. Tabii bu insanlarin hepsine theraflu verilmiyor, dunyada bu ilac kokteylinin 10dan fazla varyasyonu var farkli farkli sirketlerin urettigi. Biz yine de insanlarin beste birine direkt bu ilac veriliyor diyelim, yani therafludan uretici sirketin bir yilda kazandigi para en yuksek ihtimaliyle 1b dolardan az.

Ilac gelistirmek ise en iyi ihtimalle 600m$a mal oluyor, bunu urettirmek icin calistirdigin insanlarin maasi haric. 

Yani her sene yeni ilac piyasaya cikarmak zaten surecin gidisati acisindan imkansiz da, olabilecegini bile varsayarsak attigin tas urkuttugun kurbagaya kesinlikle degmiyor. Ek olarak zaten grip ilaci uretecegim dediginde kimse sana 1b dolar vermez su an, gecenlerde 20 yil sonra ilk kez bir grip ilaci onaylandi, iste ancak 20 yilda bir cok guzel ve orijinal bir dizaynin varsa buna bu parayi harcar da piyasaya cikarirsin.

Konu oyle klavye basinda big pharma diye sallayan insanlarin dedigi gibi spekulatif ve komplolu bir sey degil kisacasi lutfen inanmayin. Merak ettiginiz varsa daha anlatayim.

İzmarit abla, colayı napim? :/

Tatlandiricilarda iki temel sikinti var, insulin direnci olusturmasi ve vucudun dogal mikroplarini bozmasi ama hangi tatlandiricinin nesi var guncel calismalara hakim degilim alanim degil bir bilene danisip yazayim.

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Yüzlerce kişilik arge mühendisleri hep beraber oturmuş diyolar ki hadi bir içecek icad edelim dünyanın mına koyalım.

Zararlı olsun ama çaktırmayalım, herkes içsin amk hatta bunu da milyar dolarlık ticaret hacmine dökelim.

Lan inanmayın amk şöyle şeylere,

zararlı olsun diye çıkarmıyor adam .para nasıl kazanırım o önemli diyor.zararlı veya sağlık olması adam için önemli değil.

Adamı zikerler hocam ispatlansa

Dostum sendn böyle bir tepki beklemezdim doğrusu... Dübya bu orospu çocukluğunun üstüne dönüyor..

Dostum coca cola fabrikasına hat vs kurmuştuk daha önce, aynı hattan sprite, fanta, red bull vs çıkıyor. Nasıl yapıldığı belli olan şeyler.

Meyve suyu olsun, knorr bulyon, et suyu vs aklına ne geliyorsa sanıldığı kadar pis, çöpten toplanan ürünlerden değil. Et suyunu annemiz nasıl yapıyorsa adamlar da aynı yapıyor.

Bu tarz şeyler artık kontrol edilemez durumda, kolanın zararlı olduğu ispatlansa ciddi anlamda mına koyarlar.

Dünyaca ünlü bebek maması firmasına koydular geçen sene, adamlar battı gitti. Gıda işini affetmiyorlar hocam.

Bilinmeyen abidik gubidik seyler değil tabi ki ama zararlı...

Dünyanın  yaşını  hesaplayan adam da bu yolda ilerlerken Kurşunlu benzinin tüm dünyayı  zehirlediğini  keşfetmiş ve ispatlamıştı..  Petrol endüstri adama yapmadığını bırakmamıştı..

Ozon delici spreyler de CFC sogutkanlar da.. biliniyordu 60lı yıllardan beri..  Meslektaşız.. yapma böyle şeyler..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

kapitalizm hocam.Hersene farklı bi grip piyasaya cıkıyor.her grip içinfarklı ilaç her ilaç için para.Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın biraz farklı konulara kaydım.

Hocam grip virusu konaktan konaga kendi dogasi geregi oldukca hizli mutasyon geciriyor, dolayisiyla herkesteki virus bir once bulastigi kisideki virusten azicik farkli oluyor, bunu dunya genelinde konagini hasta etsin etmesin virusun bulastigi insanlara scale ettigimizde virus inanilmaz degismis oluyor ve t zamanindaki virus icin yaptigimiz asi t+356 gun sonradaki virusten korumuyor, dolayisiyla her sene yeni grip AŞISI cikiyor ki korunabil.

Gribin ilaci yani grip virusunu oldurebilen bir ilacimiz ise zaten yok. Gribe verilen tedavi semptomatiktir, yani atesin ciktigi icin ates dusurucu basin ve eklemlerin agridigi icin agri kesici burnun tikandigi icin dekonjestan gibi senin belirtilerini rahatlatmaya yonelik bir ilac kokteyli verirler grip oldugunda, ornegin theraflu. Theraflu vucudundaki grip virusune hicbir sey yapamaz virus kendi seyrinde ilerler ve gecer, ilacin yaptigi bu sureci senin icin katlanilabilir hale getirmektir. Dolayisiyla her sene ayri ilac yapilmaz, her gribe senin semptomlarina gore zaten piyasada yillardir var olan bir ilac kokteyli verilir.

Zaten bir yilda ilac gelistirmek diye bir sey yoktur ilac gelistirmek oldukca uzun ve maliyetli bir surec.

Yani birincisi bir yilda ilac gelistirmek teknik olarak mumkun degildir sifirdan ilac gelistirme sureci eeeeeen mukemmel giden calismada minimum 5 yil. Bunun tasarimi hucre kulturu deneyi doku kulturu deneyi hayvan deneyleri faz1i faz2si var, istersen gunun 22 saati calisacak bi milyon insan bul sureci nerdeyse hic kisaltamazsin.

Ikincisi senin su an eczaneden max 10 liraya alacagin therafluyu baz alalim. Dunyada 7.5b insan var. Uzakdogu pazarinda bizim modern ilaclarimiz nerdeyse hic satilmiyor. Yani bunun minimum yuzde 40ini duselim, kaldi 4.5b insan. Bunlardan yuzde 5-25 arasinda insan her sene grip olup hastaneye gidiyor, bunlarin tamami degil ama buyuk kismina ilac veriliyor. Ust sinir olan yuzde 25ten azicik az hesaplayalim, 1b insan diyelim her sene grip olup ilac verilen insan sayisina, fazla fazla hesapladik. Bir paket theraflu icin de hastanin veya devletin cebinden cikan yani ilac firmasina giden ortalama ucret 4$/paket. Tabii bu insanlarin hepsine theraflu verilmiyor, dunyada bu ilac kokteylinin 10dan fazla varyasyonu var farkli farkli sirketlerin urettigi. Biz yine de insanlarin beste birine direkt bu ilac veriliyor diyelim, yani therafludan uretici sirketin bir yilda kazandigi para en yuksek ihtimaliyle 1b dolardan az.

Ilac gelistirmek ise en iyi ihtimalle 600m$a mal oluyor, bunu urettirmek icin calistirdigin insanlarin maasi haric. 

Yani her sene yeni ilac piyasaya cikarmak zaten surecin gidisati acisindan imkansiz da, olabilecegini bile varsayarsak attigin tas urkuttugun kurbagaya kesinlikle degmiyor. Ek olarak zaten grip ilaci uretecegim dediginde kimse sana 1b dolar vermez su an, gecenlerde 20 yil sonra ilk kez bir grip ilaci onaylandi, iste ancak 20 yilda bir cok guzel ve orijinal bir dizaynin varsa buna bu parayi harcar da piyasaya cikarirsin.

Konu oyle klavye basinda big pharma diye sallayan insanlarin dedigi gibi spekulatif ve komplolu bir sey degil kisacasi lutfen inanmayin. Merak ettiginiz varsa daha anlatayim.

İzmarit abla, colayı napim? :/

Tatlandiricilarda iki temel sikinti var, insulin direnci olusturmasi ve vucudun dogal mikroplarini bozmasi ama hangi tatlandiricinin nesi var guncel calismalara hakim degilim alanim degil bir bilene danisip yazayim.

tamam abla fikrin önemli.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Bende eskiden günde en az 1 litre icerdim bazen normalini bazen tatlandiricilisini,  hatta kutu kolalar bana saçma gelirdi bu kime göre bu kadar küçük yapılmış derdim, sonra sadece zeroya döndüm kilo verebilmek için, sonra zeroyu bıraktım 12 kilo verdim, şekersiz kahveye yoneldim, sonuçta buradaki bağımlılığın çoğu kafein üzerine,  türk kahvesi içtim şimdi normal insanlar gibi ayda yılda birkez kutu kola içerim ama mutlaka seri numarasının S harfi ile bitmesine özen gösteririm S harfi ile biten partiler  şekerle yapılıyor diye yazar kutuların üzerinde ayrıca tatlandırıcıların kadınlarda kesinlikle rahim kanseri yaptığıda ortadadır.. bazı arkadaşlar zararlı olsa yasaklanır demişler azının zararı belki yoktur ama günlük aldığın sıvının çoğunun bu kimyasallardan oluşması nasıl zararsız olmaz...her nekadar yapay sekerlide olsa şuan karacigeriniz yağla kaplı... Yakında önemli işleri yerine getiremeyecek ve bir hastalık vücudunuzda peydahlanacak ve geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz.. insanlar herhangi bir şeyden zevk noktası olusturabilirler, daha az zararlı şeylerle bunu değiştirerek bağımlılığından kurtulabilirsiniz.. Ayrıca kola kahvede içtiğiniz karbonatlı çay gibidir içtikçe içersiniz icmediginizde ağzınız buruşur susarsiniz yine icersini...içtiğiniz süre haricinde asla susuzlugunuz geçmez içtikçe ferahlamis hissedersiniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

kendine çok ciddi zarar veriyorsun. öyle böyle değil hem de. üstteki arkadaşın dediği gibi türk kahvesine başla.

kolanın içindeki tatlandırıcılardan vs. dolayı bırakınca bir süre yoksunluk yaşayıp huzursuzluk çekebilirsin. belki bal yiyebilirsin bir süre şeker yoksunluğu için.

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hacı okadar zaten sarar

0 kaloride olsa karbondioksit Mideyi genişletir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Zararlı ise neden satılıyor noktasında bir kaç şey eklemek isterim.

Günlük hayatımızda yemek-içeçek kişisel temizlik ürünleri giydiğimiz giysiler belli bir miktarda kimyasal içeriyor ve hepsi zararlı. Bir maddenin insana zararlı olduğunun ispat edilmesi bunun kayıt edilmesi ve listelenmesi ciddi anlamda zaman alıyor( Şuan bunu IARC yapıyor mesela). Bundan 50 yıl sonra kolanın kanser yaptığı kanıtlanabilir ve yasaklanabilir bilemeyiz.

2. bir konu alınan maddenin dozajıdır, coğa maddenin zararlı olduğu bilinmesine rağmen piyasada olmasının asıl sebebi budur. Ürün yasaklıdır evet ama gramajda şu kadar ppm olursa kabul edilebilir şeklinde sınırlandırılmıştır.

Isıl işlem görmüş sucuk sosis vs konusunu hatırlayanlar vardır şuan bu ürünler kanser yaptığı düşünülen ( bu grupta mu suan bilemedim) grupta piyasan cekildi mi ? hayır, ama alıp almama ksizin elinizde.

Kolaya gelirsek bana pek güven vermiyor içmemeye dikkat ediyorum, yılda 1-2 bardak gibi bir tüketimim var. Ama salak gibi gluten içeren gofret alıyorum :)

Edit: Güzel bir örnek geldi aklıma eskiden oo süper yalıtım malzemesi yanmıyor bunları evlere koyalım diyerek kullanılan sonradan süper kanser yapıcı olduğu anlaşılan malzeme neydi ?

- Doğru bildiniz, asbest reyiz :)

Cesnist tarafından 08/Ağu/19 09:50 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

neydi?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Valla madem gazlı içecek seviyorsunuz tavsiyem bir tane Sodastream veya benzeri bir makine alın, birkaç kutu da değişik aromalı şuruplarından alın kendi gazlı içeceğinizi yapın icin daha az zararlıdır. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

neydi?

fişne suyu 

طדṮ
Toplam Hit: 7007 Toplam Mesaj: 65
coca-cola zero bizi kopartıyo olmasınlar