folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

1 kilo limon al limonata yapın naneli ferahlayın hocam, günde 2.5 litre nedir 

Cesnist tarafından 06/Ağu/19 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

aspartam kaldırıldı içinden.. ayrıca aşırı zararlı olduğuna inanmak istemiyorum ben. Alkolden daha az zararlı diyebiliriz :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Zero şekersiz evet ama içinde doğal şeker yerine Aspartam var. Yani labaratuvarda yapılmış yapay tatlandırıcı. Doğal şekeri vücudumuz bebeklikten beri insülin üreterek parçalayabiliyor. Aspartam ise vücut yabancı madde.

Zero içince dilimiz şeker tadını alıyor. Beyin pankreasa mesaj atıyor mideye şekerli gıda geldi acil insülin üret. İnsülin bakıyor gelen şey doğal şeker değil. Bu sefer kan şekerini düşürüyor. Düşen kan şekeri ise iştahın açılması demek. Fazla iştah fazla kilo demek.

Ayrıca aspartamın uyuşturucu gibi beyinde bağımlılık yaptığı söyleniyor.

Benden daha detayli yazmissin :)

Aynen bu seklide oluyor

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Şuan ayağımın dibinde duruyor 2.5luk koçero, kurtarın beni..

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

abi mideniz delinirse işiniz iş benden demesi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=OBzvN9FLx4Q

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

zero bana daha tatlı geliyor nedense

le le le sakine
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Zero şekersiz evet ama içinde doğal şeker yerine Aspartam var. Yani labaratuvarda yapılmış yapay tatlandırıcı. Doğal şekeri vücudumuz bebeklikten beri insülin üreterek parçalayabiliyor. Aspartam ise vücut yabancı madde.

Zero içince dilimiz şeker tadını alıyor. Beyin pankreasa mesaj atıyor mideye şekerli gıda geldi acil insülin üret. İnsülin bakıyor gelen şey doğal şeker değil. Bu sefer kan şekerini düşürüyor. Düşen kan şekeri ise iştahın açılması demek. Fazla iştah fazla kilo demek.

Ayrıca aspartamın uyuşturucu gibi beyinde bağımlılık yaptığı söyleniyor.

Benden daha detayli yazmissin :)

Aynen bu seklide oluyor

Hani sen nereye yazdın :D

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bilgiden bildiriyorum. 

Araştırmalar zero içmenin kilo aldirmadigini ancak zero içmeyenlerin içenlere göre daha çabuk kilo verebildigini gösteriyor. 

Uzun uzun arastirmistim, sporcuyum. 

2 yillik aradan sonra 85kg'den tekrar 73kg'ye düşme planım var minimum kas kaybiyla. Günde 600ml tüketiyorum. 3 haftada 3kg kadar verdim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Ben içsem günde 2.5 litre ölürüm. Hayatımda şekerin hiç yeri yok. Boyum 185 kilom 90. Eskiden 110 kilokay kadar çıkmıştım. Sen başına geleceklerden kesinlikle bi habersin ve hiç bir şeyin farkında değilsin.  Bizim hepimizin ortak sorunu bu. Bir hastalık kümesi içine girmeden hiç bir şeyi idrak edemiyoruz. O zamanda iş işten geçmiş oluyor. Ferahlığını yemişim. Bağımlılık bu! Şimdi eski bir bağımlı olarak sana taktik verecem. Gerçi bazıları kızacak bana ama sen bilirsin.. İster uygular kurtulursun, istersen buradaki bende içiyorum yorumları ile kendini avutur zamanla neleri kaybettiğini yaşarayarak öğrenirsin. Markete git nescafe classic al. Sütsüz ve şekersiz oluyor. Kendine bir kupa bardak al. Hergün içebildiğin kadar nescafe iç. (Tabi ki şekersiz). İstsersen 15 bardak iç. Sabah kalk iç, gece iç. Ne zaman istersen aban nescafeye. Bu sana kesin olarak kolayı bıraktıracaktır. Şekeri bir anda kestiğin için yorgunluk, halsizlik olabilir. Meyve suyu alabilirsin. Elma suyu tavsiyemdir. Tabi ki sporda şart. Tavsiyem tempolu yürüyüş. Beslenmenide düzenlemen gerekiyor. İlk etapta öyle sıkı bir diyete girmek seni boğacağı için ilk kuralın akşam 6'dan sonra yemek yememek olsun. Maxsimun 8'den sonra. Zamanla spor seni diyete teşvik eder zaten. İkinci etapta ne yersen ye (Ama 6 kuralı ile) ekmeği sıfırla ya da azalt. Olmaz deme oluyor. Ben hiç ekmek yemiyorum. Olmadı başlangıç olarak sadece kahvaltıda ye. Sen bu disipline uy gerisi gelecektir. Dediğim gibi kilo için spor ve diyet şart. 

Megalados tarafından 06/Ağu/19 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7041 Toplam Mesaj: 65
coca-cola zero bizi kopartıyo olmasınlar