folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Çok Değişik Bir Algıya Sahibim, Ama Geliştiremiyorum ?

Çok Değişik Bir Algıya Sahibim, Ama Geliştiremiyorum ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Hayırlı sabahlar hocalar.

Gece film keyfi yaptıktan sonra uzunca bir araştırma yaptım ama hala bir sonuca varamadım.

Olay şudur ki, İstem dışı ve bazende isteyerek yaptığım yetenek değilde ufak bir özellik sayılabilicek bir şeyi yapıyorum.

Sadece en yakın tarihli bir örnek ;

21.09.2013 Saat ; 15:00 İstanbul Bahçelievler'de bir kafenın 2.ci katında,
    Kız arkadaşımla oturup sohpet ediyorduk.. Arka masamda bir kız ve bir erkek, Karşımda 2 erkek 30lu yaşlarda ve karşısında bir bayan iş görüşmesi yapıyorlardı. 

14:15te kafeye geldık. saat 15:10 sularında 6 kız karşı ve hafif sağ çaprazımıza bir masaya oturdular.
    Tanıdık bilindik biri olduğum için haliyle bize bakmaktan çekinmeyen kızlar vardı, Hatun ayıktı kızlara uyuz oldu.

Fazla takmadık, Hatunla konuşurken,   " Onlar kesin bizim hakkımızda şunlara bak yılışıklar falan, diye düşürler diye " bir psikolejiye girdi. Çekingen olduğundan.

Onun yanağına usulca yaklaşım saçının yanında kızlara bakarak ve kulağına fısıldayarak şunları dedim ;

O baktığını gördüğün kırmızı pantolonlu, 38 numaralı ayakkabı giyen, kafasında 4 saç tokası olan, Yaşı eminimki daha yenı 20mi olmuş.

Birbirleri arasında konuşan 5 kızı dinlerken, 10dakikadır geldığınden beri dinlemıyor, Arkadaşları suratına baktığındak konuya muhattap gibi durup gülüp oradaymış gibi davranıyor, Gözleri herzaman bizim üzerimizde değil, Ben senınle normal sohpet ederken, Bakmıyor, Ben sana durup birşey dediğimde ve gözlerinin içine uzunca baktığımda, Saçını okşadığımda gözlerini bizim üzerimizden ayıramıyo. Arka masamda ki çifte hiç bakmadı.

İçtiği Ice-teadan yanılmıyorsam 10 yudum aldı. Herkes koltuğun bacak bacak üstüne atmış, ellerinde sigara özgüvenleri yerindeyken, O kız normal oturup, masanın altında sağ eliyle öylece parmaklarıyla oynuyor. Birşeyleri stres yapıyor derken ; Durdum.. Birazdaha baktım.. Çalan muzığe verdiği ritimleri gördüm biradaha durdum bizim üzerimizdeki bakışını sevgilimin saçının arasından baktığımca uzunca baktım.. sonra sevgilime anlatmayı kesip, Sen bu kızla kavga ettin dimi ? Dedim.

Kayış burda koptu. 2 yıl önce böyle birşey yaşanmış. kız arkadaşım huyumu bildiği hem ters huyumu hemde böle bişiler yapabilidiğimi bilidği için sölemedi. 

Bu sadece örnek bir olay. Bu nedir yanı aq böle işin dikkatle ve algıyla ilgili birşey ama herzaman kontrol edemıyorum. Bazen okadar 0a düşüyorki en son yazdığım mesajı kontrol ediyorum bazen okadar yuksek oluyorumkı civarımdaki bütün sesleri analız edebiliyorum. Sanırsam bu ruh halıme bağlı. Bir yere girerken saydığım koltuk sayısı, Renkler, Garsonun üzerindeki yaka kartı, Kim olursa olsun yanımda duyabildiğim başka sesleri aklımda tutabilme.. Çok muazzam bir dikkatim olduğunu varsayıyorum ama lakın bunun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ne egzersiz ne başka birşey Unutmadan, ( photografik ) bir hafızaya sahibim, Bununde etkenı buyuktur diye düşünüyorum.

Böyle işte hocalar, Sharlock holmes oldum resmen, Bare bi boka yarasın geliştiriyım çünkü götüm kalkıyor artızlık yapayım diyorum tökezliyorum olmuyor .) 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

o illetten kurtulmak icin cok ugrastim amina koyim ya :| aynisi bende de vardi ve istemsiz bi sekilde butun detaylara dikkat ediyodum bi sekilde kafamda yer ediyolardi. 6-7 yaslarinda dinledigim bi askerlik anisi yuzunden baslamisti bende seninki gibi sherlok holmes tadinda degildi ama, evden cikarken kapida bir kac saniye bekleyip kirmizi isiga yakalanmazdim mesela ki kirmizi isikla aramizda 4-5 km falan vardi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

o illetten kurtulmak icin cok ugrastim amina koyim ya :| aynisi bende de vardi ve istemsiz bi sekilde butun detaylara dikkat ediyodum bi sekilde kafamda yer ediyolardi. 6-7 yaslarinda dinledigim bi askerlik anisi yuzunden baslamisti bende seninki gibi sherlok holmes tadinda degildi ama, evden cikarken kapida bir kac saniye bekleyip kirmizi isiga yakalanmazdim mesela ki kirmizi isikla aramizda 4-5 km falan vardi

Sorun çıkarıcak dereceye gelmedi hiç, Aksine çok yararlı bir hal almakta ilerliyor. İnanılmaz birşey oldu gitti Sırf ipnelik olsun diye

kafede yenı bir tanıştığım kıza 25 civarı soru sorup özel hayatına dair, 22sini bilip kıza gülücük atıp çıkıp gitmiştim :D 

Sonrak kafayı falan bozum zaten hepsi gitti, Sigara paketini ilk gördüğümde kaç sigara oldğunu tahmin etmek gibi bir dengezliğim bile vardı.

Çok iyi inanılmaz derece seviyorum. ufak ufak gene artçılığını gösteriyor ama bunu gelıştirmem gerek. En azından bu duruma ne deniliyor bilmem gerek

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

kağıt oyunlarından anlıyosan seninle vegasa gidelim :p

http://www.imdb.com/title/tt0095953/

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    zihin okuma bu insanlarin gozlerinin icine baktin mi hic mettoman tarafından 22/Eyl/13 08:25 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

hocam aynı illetten bende de var. istem dışı oluyor isteyerek dikkat etmiyoum. :D

kırmızı ışık olayı bende de geçerli :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

gereksiz.

gelismemesi daha iyi olur senin adina.

fildir fildir gozlerin donup , sagi solu kesecegine onune bak adamim.. 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    obsesif-kompulsif bozukluk.=takıntı

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

bende hiç bi skim yok mk. bildiğin ot gibiyim mk :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Tıbbi çaresi nedir bilmrm ama başka şeylere odaklan bilerek.. Bi yere gittiğimizde etraftaki masaları dinleme ve söylenen sayıları ezberleme gibi aptal bi huyum vardı benmimde, istemsizce olan.. Birileri sayı söylrdikçe inatla başka sayıları ezberledim, bi yere gittiğimizde felan isteyerek çalan müziğe eşil ettim , istemeyerek odaklandığım şeylere inat isteyerek farklı ieylere odaklanmaya çalıitım uzunca bi süre. Sonuç.? Cidden sayı ezberleme huyumdan kurtuldum ama ufak bi salaklık oldu şimdide ezber kuvvetim fazla zayıfladı :)

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

hastalik la bu bildigin.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 7840 Toplam Mesaj: 74