folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

6 ay 1yıl 4 kişiye yetecek temel gıda nasıl olmalı  düzgün bir liste yapmak lazım . 

ihtiyaç olmazzsada kullanırız . 

2 ton su stoklama şansım var ki 1 2 güne bunu yapıcam  . 

Evde kullanılan ilaçları aldım . annemin tansiyon ilacı . babamın mide ilaçları .. az ağrı kesici 1 2 tentirdiyot . 1 2 gazlı bez . 1 pamuk gibi . bi kit yaptım . koydum . daha dorusu olanlara takviye yaptım 

cidden bir liste hazırlayalım . un makarna tuz şeker pirinç gibi . . . . et flan demeyin . hem pahalı hem buzluk yok stoklama sıkıntısı olmayan bir liste yapalım . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

6 ay 1yıl 4 kişiye yetecek temel gıda nasıl olmalı  düzgün bir liste yapmak lazım . 

Evde kullanılan ilaçları aldım . annemin tansiyon ilacı . babamın mide ilaçları .. az ağrı kesici 1 2 tentirdiyot . 1 2 gazlı bez . 1 pamuk gibi . bi kit yaptım . koydum . daha dorusu olanlara takviye yaptım 

cidden bir liste hazırlayalım . un makarna tuz şeker pirinç gibi . . . . et flan demeyin . hem pahalı hem buzluk yok stoklama sıkıntısı olmayan bir liste yapalım . 

Tamamda henüz ülkemize girdiğine dair emare yok.. Girmişte haberimiz yoksa zaten fena halde zokkayı yedik demektir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Virüs ülkede konuyu hortlatıyorum.. 

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Corona gelmişler hoş gelmişler

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

mubarek murid konuyu hortlatmış.

şimdi bende bazı muridler ile aynı fikirdeyim.

maske bi işe yaramıyor bence.

ya ilaçlı maske olacak yada hiç takmayalım daha iyi.

ayrıca önlenebilecek birşey olsa çeşitli ülkelerin yöneticilerine de bulaşmazdı.

onlar kat kat falza önlem almalarına rağmen ziki tuttular bile.

yine benim düşündüğüm gibi denize açlma planım var.

tehlike geçene kadar keçi peyniri , hurma, kuru yufka ve deniz suyundan arıtılmış su ile bir süre yaşarız diye düşünüyorum.

eşimin ailesini köyde yaşıyor ama köy eskisi gibi izole değil şehir gibi sürekli şehre gidip gelenler var.

ya köydeki müstaik evi tel ile çevirip hiçbirşekilde dışarıya bağımlı kalmadan yaşayacaz yada pet şişelerden tekne yapıp denize açılacağız.

hadi biz köyde izole yaşayabilirz.

ya siz istanbuldakiler ne yapacaksınız ?

ülke ne yapacak onu merak ediyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Her yıl yaklaşık bir milyar kişi sıradan soğuk algınlığı yaşıyor ve bu hastalıktan ölenlerin sayısı 290.000 ila 650.000 arasında değişiyor.

Hal böyle iken ve daha 2 ayda dünya genelinde 4500 kişi ölmüşken bu durum bence biraz abartılıyor

#....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı

Her yıl yaklaşık bir milyar kişi sıradan soğuk algınlığı yaşıyor ve bu hastalıktan ölenlerin sayısı 290.000 ila 650.000 arasında değişiyor.

Hal böyle iken ve daha 2 ayda dünya genelinde 4500 kişi ölmüşken bu durum bence biraz abartılıyor

Eğer yanlış değil ise ; İtalya da ilk vaka 20 Şubat diye verilmiş.

Toplamda 22 gün yapıyor.  

İtalya da 22  gün içerisinde şimdi ye kadar hiç  soğuk algınlığından 681 kişi ölmüşmüdür. Bir de buna bakmak gerek..

Yada Soğuk algınlığından dolayı İran da bu derecede ölümler görülmüşmüdür.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ekşide bir liste görmüştüm

fasulye, barbunya, mercimek, nohut, pirinç, bulgur, makarna 10ar kilo almıştı adam.

şimdi ben de almayı düşünüyorum. bunlar hem düzgün muhafaza edilirse raf ömrü uzun hem de lifli yani mideyi çabuk tıkayan besin değerleri iyi gıdalar.

kahvaltı için yulaf ezmesi tavsiyemdir. yine aynı şekilde lifli gıda. marketten değil n11den alın bunu.

un, yağ, tuvalet kağıdı evde kadın varsa ped, sabun, şampuan şimdilik aklıma gelenler.

ancak bunlar kaç ay gider nasıl hesaplamalı bilgim yok maalesef

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı

Ben artık bu söylemlere katılmıyorum.

Olay aslında şu, Sen bu hastalığı kapacaksın ve ölme ihtimalin var. Senin bahsettiğin soğuk algınlığının çeşitleri de var ? Bu soğuk algınlığının önlemleri de var şuan günümüzde. Domuz gribi olursun çözümü vardır ilaç kullanırsın direnç kazanırsın. Ölme ihtimalin azalır. Ama bu bahsedilen hastalığın şuan için bir çözümü yok ve ölüm oranı yüksek. Her yıl 300 bin 400 bin kişi soğuk algınlığından ölüyor diyorsun ama dünyada nüfusunun neredeyse %70-80'i bence kışın en az 1 kere grip oluyordur. Hadi %50 diyelim. 4 milyar insanda 600 bin kişinin ölmesi gayet az bir rakam. 4 milyar insanın korona virüsünü kapmış olduğunu varsayalım ? 
    Ek olarak bu virüs daha yeni yeni belirtilerini gösteriyor. Atıyorum şuan ölüm riski %1 diyebiliriz geri kalan %99 da virüs hala var ve mücadele veriliyor. Normal grip gibi 3 haftada kurtulmuyorsun. Virüs yeni olduğu için Ölüm oranı falan hikaye bence. Karşılaştırma şu şekilde olsaydı mantıklı olurdu.

100.000 kişide virüs tespit edildi.

4.000 kişi öldü.

26.000 kişi virüsden kurtuldu iyileşti ( bak bu bahsettiğim rakam hiç verilmedi bu zamana kadar farkında isen . Kaç kişi kurtulmuş hele onu da desinler. )

Sen gidip 100.000 kişiden 4.000 çıkarıyorsun %0.4 ölüm oranı diyorsun öyle olay mı var zaten 100.000 kişiden 90.000'i belkide daha yeni virüs kaptı ?

Hafife alınacak bir şey olduğunu düşünmüyorum tedbiri elden bırakmamak lazım. Elbet bir gün bu virüs bizi bulacak. Ne kadar geç olursa o kadar iyi. Amaç bu zaten bu illetten tamamen kurtulmak imkansız zaten bir gün bulaşacak elbet.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    risk53 bunu yazdı

Eğer yanlış değil ise ; İtalya da ilk vaka 20 Şubat diye verilmiş.

Toplamda 22 gün yapıyor.  

İtalya da 22  gün içerisinde şimdi ye kadar hiç  soğuk algınlığından 681 kişi ölmüşmüdür. Bir de buna bakmak gerek..

Yada Soğuk algınlığından dolayı İran da bu derecede ölümler görülmüşmüdür.

Hocam Her ay Dünyada 30.000 ila 50.000 kişi soğuk algınlığından ölüyormuş işte artık bunlardan hangi ülkeye ne kadar düşerse

#....
Toplam Hit: 22305 Toplam Mesaj: 162
corona yarasa çorbası korunma