folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

italyan Bende 2 ay kadar önce internet cafeye çıktı almak için gittim ve en fazla 2 dakika durmuşumdur ve sonrasında çok ağır bir hastalık kaptım ve tıpkı senin anlattığın şekilde yüsek ateş ile halüsinasyonlar gördüm hatta daha ötesi.. Hergün bol sirkeli işkembe çorbasına abanarak iyileştim, doktora falan gitmedim. (3 bin lira üzeri gss borcum çıkıyor, hastahaneye gidip dilenci muamelesi görüp ezilmektense evimde yatağımda ölem daha iyi amk..)

Kalabalıktan uzak durmak ve düzenli beslenmek dışınada yapılabilecek çok fazla şey yok gibi. Doğal karışımlar (Kocakarı ilacı türü) tüketmek alternatif olabilir. Sade maden suyuna limon sıkıp içmek bana iyi geliyor mutlaka yararı vardır. 

Bu corona denen virüs yaz mevsimlerinde etkisini kaybediyor v.s dendi ama bundan ne kadar eminiz ? Ya tersi olur ve sıcak havalarda şuankinden daha fazla azıtırsa ? :): 

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nasıl bişey bilmiyorum ama 

2,5 yaşında kuzenim domuz gribi olmuş 

annesi normal grip 

bu nasıl oluyor ne oluyor bilmiyorum ama  10 gündür yatak döşek ateşler içinde yatıyorlar . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

annesi normal grip 

bu nasıl oluyor ne oluyor bilmiyorum ama  10 gündür yatak döşek ateşler içinde yatıyorlar . 

Benim annem bir aydir hastaydı ,hayatinda hastalik bilmezdi bu sene kurtulamiyor illetli gibi yapisti .Kuru kuru öksürüyor boğazında hep takılan bişeyler , yutkunma zorluğu vardı.

Aile hekimleri de sürekli aynı ilacı yazıyor enflüvir bi boka yaradığı yoktu.Sanırım antibiyotiklere de devlet kota getirmiş yazdırmıyorlar doktorlara.

Bende son çare viks sürdüm merhem gibi bide kaynar suya koydum ciğerlerine iyice çekti buharini.Bide sıcak kupa çektim bi günde zımba gibi oldu dirildi.

Burdan anladığım doktorların hiçbir şeye çare bulduğu filan yok dayıyor ilacı geçiyor hepsi ilacın dirisi en ufak bi sağlam virüste hepimiz gebeririz .)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

annesi normal grip 

Benim annem bir aydir hastaydı ,hayatinda hastalik bilmezdi bu sene kurtulamiyor illetli gibi yapisti .Kuru kuru öksürüyor boğazında hep takılan bişeyler , yutkunma zorluğu vardı.

Aile hekimleri de sürekli aynı ilacı yazıyor enflüvir bi boka yaradığı yoktu.Sanırım antibiyotiklere de devlet kota getirmiş yazdırmıyorlar doktorlara.

Bende son çare viks sürdüm merhem gibi bide kaynar suya koydum ciğerlerine iyice çekti buharini.Bide sıcak kupa çektim bi günde zımba gibi oldu dirildi.

Burdan anladığım doktorların hiçbir şeye çare bulduğu filan yok dayıyor ilacı geçiyor hepsi ilacın dirisi en ufak bi sağlam virüste hepimiz gebeririz .)

Beyaz Önlük Siyah Şapka diye bir kitap vardı. Anlatıyorlar bu mevzuları.... Zaten hastalık değil semptom tedavi ediyorlar... Haliyle iyileşemiyor insanlar. Vicks olayını aklımızda tutalım. O merhemde iş var.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocalar bu gümüş suyu olayına kafa taktım bileniniz varmı biraz arayıp soruşturdum ama var olan 2-3 firma birbirlerine bok atıp kendi ürünlerini ön plana çıkartıyor. çoğu hastalığa iyi gediğine ikna oldum fakat kimden, nerden almak lazım ya da kendim mi üreteyim.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bilim ve teknoloji her geçen gün dehşet verici şekilde gelişiyor.

şimiye kadar aşısı bulunmuş olması gerekiyordu.

ya eli kulağında bulunacak bu aşı yada uzun bir süre insanlığı patates etmeye devam edecek.

tek sorun virüs değil. virüsten kurtulsak bile kalıcı etki yaratır mı o önemli.

zaten hayatı şansızlıklarla dolu olan birisiyim.

yüzüm hiç gülmedi. bari bu saatten sonra darbe yemeyelim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı.

....

..

Sırt'ta yapılan vakumlamayla, insanın Soğuk Algınlığı nasıl iyileşiyor anlamadım gitti. https://eksisozluk.com/entry/18518110 

Hadi viks(?) solunum yollarını içeriğiyle rahatlatıyor diyelim. (bu merak başa belâ..)

Bi'de bu hacâmat olayı var, ilginç ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

ya eli kulağında bulunacak bu aşı yada uzun bir süre insanlığı patates etmeye devam edecek.

HGhdgashg ulan zalım ne evhamlısın ya, olmaz bir şeeeeyy pozitif düşün

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Hükümet virüse karşı hızlı adımlar atıyor sağlık bakanı olsun ve diğer kurumlar olsun👏👏👏

Umarım ülkemize gelmes

Martech tarafından 25/Şub/20 10:15 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Hocam arkadaşlar burada çok fazla görsel döküman belgede paylaştı..

5 senedir zaten üretmeye çalısmışlar aşısını ama üretememişler. Buda SARS gibi aşısı olmayan bir virüs.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 22307 Toplam Mesaj: 162
corona yarasa çorbası korunma