folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

"Kolonya alkol bazlı saat başı elinizi yıkayacağınızı/dezenfekte edeceğinizi varsayarsak kolonyanın yan etkileri olacaktır. En iyi çamaşır suyu bazlı normal sabunlar." Evrim Ağacı kanalından Doç Dr. reis böyle diyor ki mantıklı. Bugün okulda neredeyse saat başı ellerimi yıkadım, elim yüzüm kıpkırmızı oldu.

Edit: sabunlu su ile. En iyisi arap sabunu :)

bıttım degilmi bu amk ortasını delip siken bir mürit vardı @maldonado iyi bilir :DD:D::D:D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=xCjw2LLTz7Y

Evinizin balkonunda denemeye başlayın...

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Lan adamın biri marketin önünde kolonya satıyor, başı da epey kalabalıktı neyse geldim eve baktım haberlerde de aynı mevzu dönüyor.
    Eli yüzü kolonya ile koruyabiliyorsak o halde iç organları korumak için de rakı içmek gerek :D (Sanırım bu teorim her geçen gün daha da güçlenip en sonunda bilimsel olarak doğrulanacak)

Memduh Bayraktaroğlu nun duyduğu ve bu sabah videosunda yer verdiği bir habere göre osbir çekmek koruma sağlayabilirmiş, vücutta bulunan iltihaplar bu yolla atılabiliyormuş ?

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Lan adamın biri marketin önünde kolonya satıyor, başı da epey kalabalıktı neyse geldim eve baktım haberlerde de aynı mevzu dönüyor.
    Eli yüzü kolonya ile koruyabiliyorsak o halde iç organları korumak için de rakı içmek gerek :D (Sanırım bu teorim her geçen gün daha da güçlenip en sonunda bilimsel olarak doğrulanacak)

Memduh Bayraktaroğlu nun duyduğu ve bu sabah videosunda yer verdiği bir habere göre osbir çekmek koruma sağlayabilirmiş, vücutta bulunan iltihaplar bu yolla atılabiliyormuş ?

Sevişmek yerine 31 mi çekicez ? :D

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Bu foto dolaşıyor şuan

DJ_Alper tarafından 11/Mar/20 22:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Ekonomik ve uygun , kişisel kullanım için ( tek ben kullanacağım ) multivitamin ve el dezenfektan marka ve tavsiyelerinize açığım :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Sevişmek yerine 31 mi çekicez ? :D

Bilmiyorum hocam ama bence imkanı olanlar ikisinde yapsın, imkanı olmayanlar ise zaten malum :D

Benim teorim rakı, tv haberleri sık sık su içmek gerektiğini söylüyor, tamam işte rakı da su ile içiliyor tek sorun pahalı olması amk.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Tam yüz maskesi takmadığınız sürece (ve uygun filtreleri olmalı) kullanmış olduğunuz maskeler bir boka fayda etmeyecek....

ÇÜNKÜ ; 
    Gözleriniz açıkta kalıyor... Gözyaşı kanalları direk burunla bağlantılı.... Yüzünüze birisi hapşırsa virüs bombardımanından kurtulma şansınız yok... Şuana kadar hiçbir sağlık personeli bu tip bir olaya yarım maskeyle müdahale etmedi. Corona Virüsüne karşı tam yüz maskesi takmak gerekiyor.

italyan tarafından 11/Mar/20 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

"Kolonya-alkol bazlı saat başı elinizi yıkayacağınızı/dezenfekte edeceğinizi varsayarsak, kolonyanın yan etkileri olacaktır. En iyi(si) çamaşır suyu bazlı normal sabunlar." Evrim Ağacı kanalından Doç Dr. reis böyle diyor ki mantıklı. Bugün okulda neredeyse saat başı ellerimi yıkadım, elim yüzüm kıpkırmızı oldu.

Edit: sabunlu su ile. En iyisi arap sabunu :)

Arap Sabunu'nun böyle Kalıp halinde olanını İlk defa görüyorum. Benim bildiğim Arap Sabunu, Jel kıvamında olur.

Bu kolonya kullanımının Sıklığını artırdım, ellerim kızarmadı ama üstü hafif şişti, ve biraz da baklava gibi minik desenler ortaya çıkmaya başladı. ^^` 

Kolon'yağı kullanımına bağlı, elimin dış yüzeyinde sanki yağ kalmadı.. Sadece elimin içini, parmak(tırnak)uçlarını, ve aralarını temizlemekte kullanacağım.

Bi'de hâlâ, seyreltilmiş de olsa, bu ÇamaşırSuyu kullanımı beni çok şaşırtıyor. bırak yüze-tene  "haricen" sürmeyi, İçmeyi dahi "İlginç" buluyorum.

@Do_Som , @LhaNeT ^^D`

Bu Oytun Erbaş'a da hasta olmaya başladım. Bu Çin'de, 1960'lardan itibaren Yabanıl hayvan tüketimi, devlet politikası'yla gerçekleşmiş. ^^D` Gerekçesi neymiş duyamadım. Bugünlerde iptal edilmiş. 

Bi'de Ekerci'nin ifadesinde olduğu gibi kuru ortamlarda değil, sıvı ortamlarda daha çok yayılıyor'muş.

Dünya üzerinde virüs kaynağı olarak 3 bölge varmış; Brezilya(amazon'lar) , Afrika Kıtası, Çin-Malezya-(?) diye sıraladı.. 

En çok sinir olduğum şey, Ula madem öksürecek yada hapşuracaksın , en azından dirsek içine veya bi selpak'a hapşur. Adama selpak uzatıyoruz, buna bile çemkiriyor %&#*!?      ^^D`

Tam Yüz maskesi de işe yaramaz ki, ya açık yaran varsa ellerinde-kollarında-boynunda, ne olacak?

RitmFarbRacourci tarafından 12/Mar/20 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    -YT videosu-

Evinizin balkonunda denemeye başlayın...

-konuyla alakasız-

Normalde Tiz seslerden hiç hoşlanmam, ama bu seslendiren bayan bâyâ bi kendini dinletti, ilginç.

bi Patates Yumru'su  kaç ayda olgunlaşıyor acaba?

RitmFarbRacourci tarafından 12/Mar/20 02:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 22121 Toplam Mesaj: 162
corona yarasa çorbası korunma