folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Demokrasi Güzel Şey Be Kardeşim!

Demokrasi Güzel Şey Be Kardeşim!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

Scarlett bunu yazdı:
    -----------------------------
    2009 yerel seçimleri sonuçlarının akp ye tokat olduğuna falan inanmıyorum, evet oy oranında düşüş var fakat milletimiz bilinçlenmezse korkarımki 2011 seçimlerindede yine tek başlarına iktidar olurlar.Halkımızın gözünü açması lazım.En basit örneği İ.Gökçek gibi bir adamın yapmış olduğu tüm pisliklere rağmen millet gözü kapalı akp ye oy verip bu adamı Ankara nın başında tutarsa bunlar başımızdan defolup gidemezler malesef.Tayyip efendiye sadece birkaç ilden büyük tepki oldu, bunun dışında değişen pek birşey yok. 

millet mal mal hala anlamadılar parti milliyetçiliklerinden vazgeçmediler gene o pezvenk başa geçti ama kime sorsam melihe wermedik dio var bi boklar herkez bilio chp ve mhpnin bunun peşine düşmesi lazım tabi akıllarına gelirse .... 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

bu seçim genel seçim değildi belediye seçimiydi erdoğan hükümetini öve öve bitiremedi. ama halkta nasıl bir zihniyet varsa yada nasıl yerleştirildiyse -hep başkasından ne gördükki? bundan öncekiler de caldı.. diyerek hükümet yanlıları olarak bunlara sığınmaya calıstılar. belediyeciliktede iyi çalışıyolar lafı yalandır. esenlerde bi b*k göremedim 10 yıldır. ben daha 2 seçimdede akp nin geleceğini düşünüyorm ne yazıkki

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

SilenC3 bunu yazdı:

kime sorsam melihe wermedik dio

kime sorsam melihe verdik diyo :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

arada 2 - 3 tane belediyede sizin olsun :))))

genele bakarsan demokrasiyi görürsün :)))

AKP

http://img16.imageshack.us/img16/5871/akpe.jpg

kıyı kesimi hep chp'nin, neden acaba :))))

CHP

http://img16.imageshack.us/img16/3723/chpd.jpg

kardeş iyiki koymuşun bu resimleri.bunlara şu kadar diyorum refah seviyesi yüksen olan , cahil olmayan insanlar akp ye vermiyor..

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

tigin59 bunu yazdı:

kardeş iyiki koymuşun bu resimleri.bunlara şu kadar diyorum refah seviyesi yüksen olan , cahil olmayan insanlar akp ye vermiyor..

sen anadolu halkını nasıl cahil görürsün işte bu at gözlükleri yüzünden ilerleyemiyoruz, refah seviyesi yüksek olmayanlarla, yüksek olanları, cahil ve kültürlü olarak ayırmışsın çok ayıp işte chp de bu zihniyette düşünüyor, eğer bu mantıkla düşüneceksek diğer konudaki tikky gençlik videosuna bak istersen kim cahilmiş gör

ayrıca kıyı kesiminin chp'ye oy vermesinin sebebi bence şudur, oralar genelde sosyetik kesim ve diskolar, barlarla dolu çoğunlukla oralarda arsızlığın bini bir para eğer belediye başına akp gelirse kısıtlanırlar diye korkuyorlar, aslında onlar da akp'yi istiyolar ama içlerinde bu tarz korkular var, korkmayın bişi olmaz akp öcü deil.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:

sen anadolu halkını nasıl cahil görürsün işte bu at gözlükleri yüzünden ilerleyemiyoruz, refah seviyesi yüksek olmayanlarla, yüksek olanları, cahil ve kültürlü olarak ayırmışsın çok ayıp işte chp de bu zihniyette düşünüyor, diğer konudaki tikky gençlik videosuna bak istersen kim cahilmiş gör

ayrıca kıyı kesiminin chp'ye oy vermesinin sebebi bence şudur, oralar genelde sosyetik kesim ve diskolar, barlarla dolu çoğunlukla oralarda arsızlığın bini bir para eğer belediye başına akp gelirse kısıtlanırlar diye korkuyorlar, aslında onlar da akp'yi istiyolar ama içlerinde bu tarz korkular var, korkmayın bişi olmaz akp öcü deil.

güzel dedin hacı agzına sağlık...

Orman Mühendisi //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lifeless
    lifeless's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

sen anadolu halkını nasıl cahil görürsün işte bu at gözlükleri yüzünden ilerleyemiyoruz, refah seviyesi yüksek olmayanlarla, yüksek olanları, cahil ve kültürlü olarak ayırmışsın çok ayıp işte chp de bu zihniyette düşünüyor, diğer konudaki tikky gençlik videosuna bak istersen kim cahilmiş gör

stillalive kardeşime katılıyor ve şunu ilave etmek istiyorum;

CHP zaten Güneydoğuyu, Türkiyenin bir parçası olarak görmediğinden, oradaki insanlara değer vermediğinden onlara öcü gibi baktığından kısacası bölücülük yaptığından, Doğuda hiçbir şekilde kendini gösteremez.

Kör cehalet çirkefleştirir insanları, Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek bir cevabım var Lakin bir lafa bakarım laf mı diye Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

tayyip amca bu seçimden gerekli dersi alırsa ('eşşek değilse alır ki eşek olmadıı kanaatindeyim') genel secimler de  yine tek başına iktidar olr 

e bu muhalefet boyle giderse (boyle gidecek gibi) fazla kasmasına gerek olmaz  

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Akp bitti mahvoldu diyenlere katılmıyorum. Diyorlar ki bugün ülkenin % 60 ı Akp yi istemiyor. Evet doğru olabilir bu kadar matematik biliyorsan şunlarıda söylemek zor olmamalı.

Bu ülkenin % 80 i chp yi istemiyor

Bu ülkenin  %85 i mhp yi istemiyor

Bu ülkenin % 95 i de dtp yi istemiyor.

Türkiyede ki siyasi partilerin kendi başarılarını başkalarının başarısızlıklarına bağladıkları sürece akp iktidarını devam ettirecektir.  8 aydır doğan medyası eliyle sürekli kötüleniyor aşağılanıyor, halk salak yerine konup tesadüfen iktidar olmuş parti imajı yaratılmaya çalışıyor. Maalesef bu muhalefetin politikası olmuş. Kendini yukarı çıkaramıyorsan yukardakini aşağı çek. 

Bugün Türkiyede kendisine en çok güvenilen insan Tayyip Erdoğan. Kim ne yaparsa yapsın  bunu şimdiye kadar değiştiremedi. Engelleyemedikleri bir  samimiyet ve ikna yeteneği var. Hakkında söylenmeyen kalmadı. Hem yeni osmanlıcı dediler hem amerikan mandacısı. Hem kürt dediler hem arap. Hem aslı yahudiymiş dediler hem şeriat devleti kuracakmış dediler. Dediler oğlu dediler. Ama zaten fikri sabit olanların dışında pek kimseyi inandıramadılar. Çünkü  böyle muhalefet ancak cahilleri kandırır. Tıpkı  "% 47 oy veren cahiller" gibi cahilleri.

Ama yakaladıkları  iyi bir nokta var. her türlü alçaklıkla  Erdoğanni ı kızdırıp kızdırıp geri çekilmek. Sonrada  kabadayı, maganda,  diye halkın gözünden düşürmek. Bu biraz işe yarıyor işte. Ölmez se Başbakan bunuda atlatır. En sevdiğim huyuda bu zaten.Gerçek mazluma çok şefkatli. Hak edenede  gerektiği lafı fazlasıyla veriyor. bu mu mazlum sevgisi. Çiftçiye ananıda al git.. dediği örneği verecek arkadaşı sabırsızlıkla bekliyorum :)

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aslında isim vermeyeyim suç teşkil etmesin salağın biri

mal diyoki manisayı çok güzelleştirdik manisa niye oyvermedi? 

lan salak embesil pokémon manisada adam üzüm satamadı tariş üzm almadı adamların cebinde yiyecek ekmekleri yok üstelik senin vekil ve bakanların kameralar gözü önünde manisada çifçiye demediğini bırakmadı

bide utanmadan arlanmadan oymu istiyo

de si.. git :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4445 Toplam Mesaj: 39