folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Demokrasi Güzel Şey Be Kardeşim!

Demokrasi Güzel Şey Be Kardeşim!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    -----------------------------

tigin59 bunu yazdı:

kardeş iyiki koymuşun bu resimleri.bunlara şu kadar diyorum refah seviyesi yüksen olan , cahil olmayan insanlar akp ye vermiyor..

sen anadolu halkını nasıl cahil görürsün işte bu at gözlükleri yüzünden ilerleyemiyoruz, refah seviyesi yüksek olmayanlarla, yüksek olanları, cahil ve kültürlü olarak ayırmışsın çok ayıp işte chp de bu zihniyette düşünüyor, eğer bu mantıkla düşüneceksek diğer konudaki tikky gençlik videosuna bak istersen kim cahilmiş gör

ayrıca kıyı kesiminin chp'ye oy vermesinin sebebi bence şudur, oralar genelde sosyetik kesim ve diskolar, barlarla dolu çoğunlukla oralarda arsızlığın bini bir para eğer belediye başına akp gelirse kısıtlanırlar diye korkuyorlar, aslında onlar da akp'yi istiyolar ama içlerinde bu tarz korkular var, korkmayın bişi olmaz akp öcü deil.

Tabi sen Moda gibi bir yerde içkiyi yasaklarsan senin bakış açın görülmüş olur.İçki haram olabilir ama haram kişinin kendisini ilgilendirir devleti değil.Kıyı şeritlerinde oturanların hepsi sosyetik kesim filan değil.Arsızlığın bini bir para dediğin yerlerde bazı yerler oralarda turistlerin yoğun olduğu yerlerdir.Discolarda ve barlarda sen yasaklarsan içkiyi orda 1 tane turist kalmaz çünkü barda adamın sek süt içicek hali yok.Senin tuttuklarını şimdi biz oraya getirsek.Sizinkiler aynı Moda'da olduğu gibi içkiyi yasaklar.Turist'te ''amına korum lan böle yerin ben ne içicem der'' çeker gider.Sende armut gibi bakarsın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1-Akp'nin ulkeyi kamplasmaya goturdugu acik acik ortadadir.Millet birbirine silah cekecek seviyeye gelmistir.Onceki secimlerde , mhp,chp,dsp vs vs herkes oyunu atar yanyana dururdu ama bu secimlerde millet kamplara ayrildi buda 7yillik surectir.

2-Kiyi kesimlerinin chp ye verme olayina gelince.Yadsinmaz bir gercektir kardesim,kultur ve yasam standartlarinin arttigi bolgelerde secmen daha bilincli oy kullanir.Ama bu demek degildir ki diger bolgeler cahildir.Ince bir cizgi var bu cizgide , secmen oy kullanirken , benim Adana'da oturdugum mahalledeki kadin gibi oy kullanirsa , ki kadinin mantigi sudur: "Tayyibin karisinin basi kapali , onlari gorunce icim aciliyor oyumu onun icin veriyorum" ulan zihniyetsiz insan , sen degilmiydin gecenlerde bana selcuk , senin cevren genistir , bizim oglanlar issiz , asgari ucret+ssk li bir is olursa haber ver.Ulan sen bunu sorgulayamiyormusun.Hani sen oyunu akp ye atarken evine birileri gelmisti ya elinde 3-5 kg bulgur ,pilav yag vardi ,onlar hani senin cocuklarina is vereceklerdi !!!! Senin sorunun ekonomik ,sen bu durumu duzeltmek icin bana gelmeyecek sandiga gideceksin.Hangi iktidar olursa olsun.Akp,chp,dsp,mhp fark etmez.Eger milletin derdine derman olmuyorsa gitmelidir arkadas.Bilincli secmende iste , iktidardan ve yerel yonetimlerden ne bekledigini bilirler...Diskoda barda sevisecez diye kimse chp ye oy vermiyor.Herkes ayik olsun.Suursuz , moron zihniyete sahip olmayin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

1-Akp'nin ulkeyi kamplasmaya goturdugu acik acik ortadadir.Millet birbirine silah cekecek seviyeye gelmistir.Onceki secimlerde , mhp,chp,dsp vs vs herkes oyunu atar yanyana dururdu ama bu secimlerde millet kamplara ayrildi buda 7yillik surectir.

2-Kiyi kesimlerinin chp ye verme olayina gelince.Yadsinmaz bir gercektir kardesim,kultur ve yasam standartlarinin arttigi bolgelerde secmen daha bilincli oy kullanir.Ama bu demek degildir ki diger bolgeler cahildir.Ince bir cizgi var bu cizgide , secmen oy kullanirken , benim Adana'da oturdugum mahalledeki kadin gibi oy kullanirsa , ki kadinin mantigi sudur: "Tayyibin karisinin basi kapali , onlari gorunce icim aciliyor oyumu onun icin veriyorum" ulan zihniyetsiz insan , sen degilmiydin gecenlerde bana selcuk , senin cevren genistir , bizim oglanlar issiz , asgari ucret+ssk li bir is olursa haber ver.Ulan sen bunu sorgulayamiyormusun.Hani sen oyunu akp ye atarken evine birileri gelmisti ya elinde 3-5 kg bulgur ,pilav yag vardi ,onlar hani senin cocuklarina is vereceklerdi !!!! Senin sorunun ekonomik ,sen bu durumu duzeltmek icin bana gelmeyecek sandiga gideceksin.Hangi iktidar olursa olsun.Akp,chp,dsp,mhp fark etmez.Eger milletin derdine derman olmuyorsa gitmelidir arkadas.Bilincli secmende iste , iktidardan ve yerel yonetimlerden ne bekledigini bilirler...Diskoda barda sevisecez diye kimse chp ye oy vermiyor.Herkes ayik olsun.Suursuz , moron zihniyete sahip olmayin.

1) Hoca ilk söylediğinde çok haklısın, ben kendimi bildim bileli bu ülkede bu kadar kutuplaşma görmedim..  Öyle ya da böyle herkes kendince sebeplerle karşı görüşteki insanlara saygı duymamaya başlıyor. Bunda parti liderlerinin mitinglerde, kendi aralarında, grup toplantılarındaki konuşmalarında birbirlerine olan tutumlarının etkisinin olduğu aşikar. Son seçim mitinglerinde bıraksalar birbirlerini boğacaklar laflarına bakılırsa. Liderler ortamı yumuşatacaklarına daha da geriyor.

2) Herkes önce karnını doyurmak ister, doğal olarak da herkes karnına bir lokma bile ekmek konsa kim koyarsa koysun ona yakın hisseder kendini. Bu ekonomiyi hiçbir partinin kolay kolay düze çıkarabileceğini sanmıyorum ayrıca. Sonuçta herkeste önce cep doldurma sevdası var..

Ama işin kültürlü, bilinçli oy kullanmayı geçtiğini de düşünüyorum. Kendin demişsin, teyze tayyip in eşinin başı kapalı diye oy atıyor. Niye??? Müslüman, belliki kendince bağlı dinine.. Ona göre de başı kapalı biri güven veriyor ona. Seçime göre sadece Chp yi örnek veriyorum, destek ya da destek olmama durumundan değil. Sence Chp bu imajı yaratıyor mu? Var mı böyle bir olay? Şahsen bana hiçbir şekilde yansıtmıyor benim islami değerlerime sahip çıkacakları konusunda. Çünkü bir laiklik türküsü tutturmuşlar gidiyorlar (merak ediyorum onlar da farkında mı ne peşinde olduklarının), böyle oldukça da Anadolu gibi insanların kendilerince biraz daha dinine bağlı yaşadığı bölgelerde tabiki oy alamazlar. Bu biraz ekonomiden ileri; ideoloji ya da ne bileyim fikir, düşünce, yaşam tarzı gibi bir olay. Demek ki Akp o insanların yaşam tarzına hitap ediyor öyle ya da böyle.Zaten hiç bir parti kimseye uymaz tam anlamıyla. Birşey değiştirir, ters gelir ama başka birşey yapar istediği olur vatandaşın. Öbür taraftan onun hiçbir isteğine cevap veremeyen bir parti. Sen olsan hangini seçerdin??? Diğer partiler de iktidara geldi ama bu kadar tutulmadı hiç biri, demek senin de benim de bilmediğim bir olay var ki insanlar oy veriyor bu kadar. Sadece bulgurla, pirinçle olacak iş olsa %40 oy alamazdı bu parti, kaç seçim oldu. O bulgur, pirinç 1 ay dayanmaz. Sonrasında yine aç vatandaş..

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    chp ye oy vermek bilinçli insan olmak anlamına geliyo demek sizin için

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cimbomlu_15
    cimbomlu_15's avatar
    Erkek
    Akp'ye oy verince daha bilinçli mi olunuyor peki?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VitoCorleone
    VitoCorleone's avatar
    Erkek

Hararetli bir şekilde akpnin yalan olacağı düşüncesini güden arkadaşlar sormak istiyorum..

Ne olacak chp mi tek başına iktidar olacak yada mhp mi? Yada başka bir patimi?

Hadi oldu biri iktidar.. Ne değişecek? İşsizlik muhabbeti biticek, yolsuzluklar tarihe karışacak Türkiye daha gelişmiş daha yaşanası bi yermi olacak?

Ne olucak ben söylüyeyim..

Her şey yeniden başlıcak.. Kendi yandaşlarını başlıcaklar şimdiki gibi ve daha öncekiler gibi önlerine gelen her pozisyona yerleştirmeye.. Sonra ihalelerde kişisel çıkar gözetmeye. Seçilen patinin görüşü doğrultusunda bir kaç göstermelik icraat.. Sonra ne olacak, işte şuan yaşanan eleştirilen olumsuz ortam içerisinde bulacak ömrü yetenler kendilerini..

Ecevit, Bahçeli, Mesut üçlüsü de çok şeker bi üçlüydü öyle değilmi ? Okadar şekerdiler ki tadından yenmiyordu.. Hortumlanan bankalar yüzünden Turkiyenin babalara geldiği o dönem nerdeyse monotoryum ilan edilecakti... Özal dahil bu güne kadar olan iktidarları hatırlıyorum en rahatsız olduğum dönem şeker üçlülerdi..

Ne yazıkki Akp giderse şuanki gidişatın değişeceği hissini verebilen bir tane bile lider yok.. Niyemi ? Görünürde iki aday var baykal ve bahçeli.. Bunun ikisinden birinden medet ummak için insanın çölde devesini kaybetmiş olması gerekir...

Allah aşkına bırakın artık şu kişisel çıkarlar ve idiolojik yaklaşımları..

Hangi ölüm şarkısı, bu dilinden düşmeyen? Hangi öfkeyle yüzün, böyle karıştı yer yer, sana yan mı baktılar, bir şey mi söylediler? Bir şey dinleme artık, artık bir şey dinleme! Çağır, bütün günahkar ruhları cehenneme! Karşına, sahil, kaya, insan kim çıkarsa vur! Vur başına, alemde, kör, sağır, ne varsa vur! Sal her taraftan, dağdan, gökten, pencereden sal! Nihayet kala kala dünyada tek kişi kal!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    kimseye vermiyelim o zaman aga böyle demokrasinin a.koyim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    AKP üyelerine üzerinde kimlik numaralarının da olduğu bir mektup ile kimliklerinin üzerinde TC kimlik numarası olan Yeni kimlikler ile değiştirmeleri isteği ile mektup gönderir.
    Bu birkaç aylık süre içinde AKP seçmeninin tamamına yakını bu kimlik değiştirme isteğini yerine getirir ve AKP tarafında kimlik sıkıntısı çözülür.
    Kanun emretmesine rağmen ne YSK ne de başka bir kurum bunun (TC kimlik numarası olan bir belgenin oy kullanmada) gerekli olduğunu millete söylemez.Seçimlere 15 gün kala AKP YSK’ya başvurarak TC kimlik numarası olmayan belgeler ile oy kullanılmaması yönünde bir talep iletir. Ve YSK bu talebi uygun görerek açıklamasını yapar.
    Yaklaşık 10-14 milyon seçmenin kimlik kartında TC kimlik numarası olmadığı tahmin edilmektedir.
    Bu kısa sürede kaç kişi kimliğini değiştirebilmiştir.Tahmini en az 4-5 milyon seçmen bu yüzden oy kullanamayacaktır.
    Ve bu büyük çoğunlukla AKP ye oy vermeyecek olan seçmendir ve AKP kafadan muhalefetin 4-5 milyon oyunu çöpe attırarak seçime başlamış olmaktadır. Seçim hileleri ille de seçim günü yapılmıyormuş demek ki.

Hiç sorduk mu kendimize niye bu seçimlerdeserçe parmağa mürekkep izi sürülmedi diye ?

Seçime 1 hafta kala T.c kimlik numaralarını yeniletmekte nedir ? 

Seçim akşamı sandıkların belediye kontrolündeki otobüslerle çalınması ?

Seçimde verilmiş oyların pusulaları çöplükte bulunması ?

doğuda ise dtp oy pusulasında kaçıncı sırada ise herkesin cebinde 1 ip oy pusulasının başından ölçüp ona göre dtp kaçıncı sırada ise ona göre oy vermeleri ?  eğer dtp ye oy vermezseniz canınız ve malınız tehlikeye girecek tehditleri ? 

saat 5 den sonra sınıftaki başkanın gönlüyle tekrar akpye oy verilmesi ?

ankarada seçime 1 gün kala akpli bir başkanın seçim ilçe kurulunda görülmesi?daha neler neler..

en kötüsüde toplam 17 kişi sırf seçim için öldürülmesi, insan canı katledildiği....

ve birde gerçersiz sayılan oyların % delik kısmında akpye yakın olan chp nin olduğu illerde çok olması

EN SON tuncelide verilen çamaşır makinesi vs vs.. ysk buna karşı çıktığı halde tunceli valisinin seçim yasağına uymayıp tekrar sadaka dağıtılmasına izin vermesi...

kısaca bence demokrasiden bahsedilemeyecek bir seçimdir. Neden YSK Özerk değil ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 4422 Toplam Mesaj: 39