folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Derdi Olan Üyeler Konusun Paylasalım

Derdi Olan Üyeler Konusun Paylasalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

ByMusty bunu yazdı:
    -----------------------------

ershn bunu yazdı:

Teknik meslek lisesi 10.sınıf öğrencisiydim 11. sınıfa geçicem ve bir dal seçmem lazım elektrik-elektronik okuyorum 2 dal seçim hakkımız var ve bu konuda bır bılgım yok hayatım boyunca yapacagım bır iş oldugu ıcın canım cok sıkkın ve ikilemde kaldım.

Seçim yapabileceğim dallar ;

-Endüstriyel bakım onarım
       -Büro makinaları

hangisinde iş imkanı fazladır bilenler bi yardım eli uzatırsa sevinirim.

-Endüstriyel bakım onarım seç derim ben  çünkü , 
    1.elektrik  bölümüne yeni eklenmiş bir alan bu diye düşünüyorum.. önceleri yoktu.
    2.iki secenek arasında kaldıysan iş alanı konusunda bu daha geniş diye düşünüyorum .. tabi yaşadıgın şehir de önemli, yada çalışacagın şehir. ve eğitimini de düzgün tamamlamış olmalısın..   araştırmalarıma göre elektrik, elektronik , pnomatik,hidrolik ve makina gibi dersleri alacaksın.  

bu konulardan en az 2 sinde cok iyi olmalısın.. her fabrika bu şekilde bir çalışan arar..   

sadece fikrimi söyledim.. zorla onu sec demiyorum ... 

bilgiler için teşekkür ederim çoğu kişi seninle aynı fikirde hoca kendimi bu alanda baya bi geliştirmem lazım heralde.

Allah Türktür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

ershn bunu yazdı:

ByMusty bunu yazdı:

ershn bunu yazdı:

Teknik meslek lisesi 10.sınıf öğrencisiydim 11. sınıfa geçicem ve bir dal seçmem lazım elektrik-elektronik okuyorum 2 dal seçim hakkımız var ve bu konuda bır bılgım yok hayatım boyunca yapacagım bır iş oldugu ıcın canım cok sıkkın ve ikilemde kaldım.

-Büro makinaları

1.elektrik  bölümüne yeni eklenmiş bir alan bu diye düşünüyorum.. önceleri yoktu.
    2.iki secenek arasında kaldıysan iş alanı konusunda bu daha geniş diye düşünüyorum .. tabi yaşadıgın şehir de önemli, yada çalışacagın şehir. ve eğitimini de düzgün tamamlamış olmalısın..   araştırmalarıma göre elektrik, elektronik , pnomatik,hidrolik ve makina gibi dersleri alacaksın.  

bu konulardan en az 2 sinde cok iyi olmalısın.. her fabrika bu şekilde bir çalışan arar..   

bilgiler için teşekkür ederim çoğu kişi seninle aynı fikirde hoca kendimi bu alanda baya bi geliştirmem lazım heralde.

bu diyecegimi belki bir cok kişi sana söylemiştir ve hatta pek olumlu bakmamıssındır da ,  bu okulu bitirdikten sora  yüksek okulunu , ve geliştirip daha yükseğini (4 yıllıgını)  okuyabilmen senin için cok iyi olacaktır.  inan zor ama bunu başarırsan hayatın daha bi güzelleşirr.. 
    ve sakına sakın bu bölümü sadece lise olarak bitirip bırakıp herhangi bir yerde işe başlama ..  yani bu konuda pek bilgim yok ama bilgisi olan biri hocaların teknik hocalarınla falan konusarak seni yüksek yerlere yöneltmeri için yardım isteyebilirsin..
    bu arada bende bu sene bir anadolu teknik lisesi mezunu oluyorum.. 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

ByMusty bunu yazdı:

ershn bunu yazdı:

ByMusty bunu yazdı:

ershn bunu yazdı:

-Büro makinaları

bu diyecegimi belki bir cok kişi sana söylemiştir ve hatta pek olumlu bakmamıssındır da ,  bu okulu bitirdikten sora  yüksek okulunu , ve geliştirip daha yükseğini (4 yıllıgını)  okuyabilmen senin için cok iyi olacaktır.  inan zor ama bunu başarırsan hayatın daha bi güzelleşirr.. 
    ve sakına sakın bu bölümü sadece lise olarak bitirip bırakıp herhangi bir yerde işe başlama ..  yani bu konuda pek bilgim yok ama bilgisi olan biri hocaların teknik hocalarınla falan konusarak seni yüksek yerlere yöneltmeri için yardım isteyebilirsin..
    bu arada bende bu sene bir anadolu teknik lisesi mezunu oluyorum.. 

Hayırlısı artık elmizden gelenin en iyisini yapmak için bu yoldayız ve inşAllah başarırızda hayatımız dahada güzelleşir.

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

össnin ilk ayağından nasıl olduysa çok güzel bi puan aldım temel matematiğim iyiydi. bunu gören patronum git eve ikinci sınava çalış dedi 19 mayıstan beri izinliyim. olay şuki 5 ders var  hepsinden en az 20 konu ve ben ikinci sınavda sıcıcam :S stres altınayım kafayı yiyorum sivilcem bile çıktı stresten :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

okulu bırakmaya karar verdim yaz geldi iş yok güç yok cepte 5 kuruş yok tek ekmek kaynağım olan laptopumuda rehinlettim uyku uyuyamıyorum. Napim ben ?

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Bazen etraftaki hic tanimadigim insanlarin benim hakkimda konustugundan o kadar emin olabiliyorum ki, kendimi dikkatlice onlari dinlermis halde buluyorum...

Ama kibrisa gidince farkettim sadece burda olmuyor yani ingilizce konusulmasi deil sanirim problem.

Kendimi bazen, hickimse duymazsa ve bilmezse aslinda kanunlara uymak zorunda olunmadigi ve ne istersen yapabilecegini dusunurken ve mantikli bulurken farkediyorum...

Hickimsesi olmayan bir sokak sarhosunu alip baskabir yere goturebilirsin, kimsenin gecmedighi bi yere aslinda cok zehirli bir bitki veya mantar ekebilirsin gibi... Birine zarar vermeye yonelik deil ama sistemi test eder gibi.

Buyrun bakalim :)

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

guzin abla misali :) de gedin yaw :) zaten heryerde anlatabiliyorsan o dert değildir 2 kişinin bildiği sır değildir:)

msnde dostlarımızla herzaman dertleşiriz ulu orta olmas :)

pff : |

En sevmediğim insan modeli konunun yararına hiçbir halt yapmayıp sadece yapılanı eleştiren.

Dj alper sana yönelik bir laf sölemedim he.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

istanbul civarı/dışı adam akıllı 2 yıl okuyabileceğim yüksek okul arıyorum maddi durum pek iyi değil, yurtta kalıcağız iki kişiyiz. okul dışında part time çalışabileceğim web ile ilgili birde iş arıyorum, verceği para isterse asgarinin altı olsun ama bi şekilde para kazanayım az çok. Eve yük olmak istemiyorum.

Napayım?

edit: çok iyi paspas çekerim aq :|

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

acemi-webci bunu yazdı:

istanbul civarı/dışı adam akıllı 2 yıl okuyabileceğim yüksek okul arıyorum maddi durum pek iyi değil, yurtta kalıcağız iki kişiyiz. okul dışında part time çalışabileceğim web ile ilgili birde iş arıyorum, verceği para isterse asgarinin altı olsun ama bi şekilde para kazanayım az çok. Eve yük olmak istemiyorum.

Napayım?

edit: çok iyi paspas çekerim aq :|

yaz kayseriyi yardımcı olacam sana kazanırsan

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Çok yararlı olabilecek bir konu olmuş. Takipteyim , benden daha kötü durumda olanları gördükçe seviyorum hayatımı , herkesin derdi çözülür mutluluğa ulaşır umarım.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
Toplam Hit: 11750 Toplam Mesaj: 86