Dikkat! Yönetimden Duyurudur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Merhabalar,

Müritler arasındaki ilişkilerde oluşabilecek sorunları engellemek için, aşağıdaki kurallar eklenmiştir.

Kurallar listesine http://www.tahribat.com/Uyulmasi-Gereken-Kurallar ulaşabilir, yeni kuralları ise aşağıda görebilirsiniz.

Tüm müritlerin bu kurallara uyması gerekmektedir, aksi taktirde İkinci Sınıf Ceza olan "http://www.tahribat.com/Uyulmasi-Gereken-Kurallar/Ceza-Siniflari-6/Kural-56" uygulanır.

1 - İş - Güç, Takas - Alışveriş teknolojik ürün ve aletler ile bu işler ile ilgili satış ve pazarlamanın yapılacağı bölümdür. At, eşşek, köpek, iguana, ev, araba, bisiklet satacak arkadaşlar bu iş ile ilgili sitelere başvurabilirler.

2 - İnternet üzerinden karşılıklı güven ilişkisi ile Tahribat.Com‘un dolaylı yada direk olarak karıştığı tüm alışverişler için, dolandırılacağınızı peşinen bildirir, eylemin yada aksinin gerçekleşmesi durumunda kesinlikle mesuliyet kabul etmeyiz. Bu kurala rağmen Tahribat.Com‘u mesul tutan tüm şahıslara "İkinci Sınıf Ceza" uygulanır.

3 - Tahribat.Com müritleri arasında yapılacak olan tüm ticari işlemlerin sanalpazar.com vb. güvenli kanallar üzerinden yapılması şarttır. Bu kural hem satın alan hem satan taraf için geçerlidir. Aksi taktirde "İkinci Sınıf Ceza" uygulanır.

4 - Tahribat.Com müritleri arasında, forum, pm, sosyal medya aracılığ ile borç alınması - verilmesi yasaktır. Aksi taktirde "İkinci Sınıf Ceza" uygulanır.

5 - Tahribat.Com forumlarında, dolandırıldım, dolandıracağım, dolandırılıyorum, belki dolandırılabilirim şeklinde konu açmak, üye - mürit şikayet etmek kesinlikle yasaktır. Dolandırılmanızın yada dolandırılmamak için gerekli tüm önlemleri almak sizin mesuliyetinizdedir. Aksi taktirde "İkinci Sınıf Ceza" uygulanır.

Güncelleme : 

Kimseye ticaret yapma demiyorum, okuduğunuzu anlama konusunda sıkıntınız mı var?

Ticaret yapıyorsanız, adamı araştırmak dolandırılmama konusunda tedbir almak sizin sorumluluğunuzdadır.

30.000 adamın hangisi iyi hangisi kötü hangisi kimi dolandırır nerden bileyim ben?

Ticaret yapıyorsanızda tedbirinizi kendiniz alın, Tahribat.Com'a üye olan herkes otomatik olarak peygamber sıfatlarına kavuşmuyor. 

Dolandırılıyorlar sonra bana mail atıyorlar dolandırıldım diye, ben miyim sorumlusu?

@ustas; hocam, kurallara uymazsan, banlamam silerim seni.

Güncelleme 2 : 

Siteye üye olmak, bir tanıdık var ise 30 saniye. Dolayısı ile birinin fişlenmesi yada beni dolandırdı bunu banlayın demek saçmalık. Satış yapan herkes sanalpazar vs gibi bir site aracılığı ile yapsın, yada araya bi yediemin bulsun mod yada adminlerden birisini, parayı o alsın, işlemde sıkıntı yoksa ötekine göndersin.

Kısaca dolandırılmayın kardeşim! Dolandırılırsanız da beni sorumlu tutmayın!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

konuyu sabitleseydin hocam yukarı orda dursun bir süre güzel olmuş eline sağlık

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gerekli birşeydi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

bir de ekleme yapılmamış tahribat.com adına para toplanması mevzusu es geçilmiş gerci duruyordur zaten kurallarda ama bence hatırlatmakta da fayda var

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sanalpazar gibi sitelerden sanki dolandırılma durumu olmayacak..

ben yine ticaretimi yaparım arkadaş yıllardır yaptığım gibi :) gerçi eskisi gibi tbt kullanılmıyo genelde telefonla iş çözümlüyoruz ya neyse

ticaret puanlama sistemi yazmak çok mu zor anlamıyorum ya 

DJ_Alper tarafından 14/Şub/15 15:07 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yanlış olmuş , burasi tbt diye bazı kişilere güveniyoruz iş güç takas alışveriş yapyoruz

yönetim diyorsa ki bizi alakadar etmez ekmeklerine yağ sürmüş olur.

dolandırıcıları ifşa etmek bizim, ceza vermek sizin göreviniz olmalı.

PanxeR tarafından 14/Şub/15 15:08 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

5. madde ne ya onu çokmu düşündünüz koymak için.Bence gereksiz.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

yanlış olmuş , burasi tbt diye bazı kişilere güveniyoruz iş güç takas alışveriş yapyoruz

neye göre yapacak ki yönetim. zaten adam diyor ki birbiriniz arasında burdan ticaret yapmayın ha yaparsanız da bizi alakadar etmez diyore işte

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Tamamen katılıyorum. "Uzayan kol bizden olsun" mantığı ile ihtiyacım olduğunda yada birinin ihtiyacı olduğunda ilk aklıma tbt geliyor. Ticaret, borç vs. olağan şeyler. Her zaman risk var. Ancak olumsuz bir durumunda bunun forumda konu açılarak şikayet edilememesi-ifşa edilememesi çok anlamsız.

özetle:

"dolandırıcıları ifşa etmek bizim, ceza vermek sizin göreviniz olmalı."

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hocam  benim iş halen bağlanmadı pazartesi bağlanacak dendi benim konuda bunlara geçerlimi 

Ve bence ticaret puanı olması gerek ti böyle yasaklar çok şaçma olmuş 

Atakan tarafından 14/Şub/15 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

saçmasapan kurallar ya bazıları eskidende vardı zaten ama biz yine eski usul takılalım bunlar ne.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
Toplam Hit: 14785 Toplam Mesaj: 66