Dikkat! Yönetimden Duyurudur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Yönetim tabii ki önlem almak zorunda. Ama is bu raddeye gelmeden önce tatliya baglanabilirdi. 50 tl icin milletin ne serefi ne haysiyeti kaldi. Insanin kendisine olan saygisini yitirmemesi lazim velhasili kelam...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Yönetimden ricam kimsenin silinmemesidir, burada çocukluğumuz geçti, ben ki ateist biri olarak fetoculuktan ban yemiş biriyim =D yani o kişileri aratınca bulmak, ne yazdığına bakmak, veya herhangi bir başlıkta muhabbet akışını bozmamak adına lütfen banlayın ama kimseyi silmeyin, çook eski konularda KNIGHT ONLINEE K0XP 1335 gibi konular var, o kadar güzel konular ki, çocukluğuma atılmış birer çapa adeta...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Yahu siteye girenden ikametgah mı alıyorsunuz?

İlk alışveriş yapan adamın dolandırıcı olup olmadığını nerden anlayacaksınız?

Sanki, burası bir iş yeri, sabah gelip akşam gidiyormuş sanıyorsunuz kendinizi sanırım?

Dolandıran adam multi hesap açıp dolandırırsa ne yapacaksınız?

Saçma sapan muhabbetler yahu !

Dolandırılmayın kardeşim, dikkat edin.

Edit : 

Al işte

CIRRIK, afrasiab, asilreis, rustemkaradeniz2, Megasecurity, ustas

hepsi aynı adamlarmış ?

Ne bok yiyecez şimdi?

Kimi kategorilendireceksiniz?

renegadealien tarafından 15/Şub/15 18:45 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Sanki, burası bir iş yeri, sabah gelip akşam gidiyormuş sanıyorsunuz kendinizi sanırım?

Edit : 

Al işte

hepsi aynı adamlarmış ?

Ne bok yiyecez şimdi?

Side panele not düş ticaret tbt üzerinden yasaktır, olumlu yada olumsuz sonuçları bizi ilgilendirmez diye. Üzerinden at sorumluluğuda açıklama gereğinide. Amma dert yaptın aga..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Edit : 

Al işte

hepsi aynı adamlarmış ?

Ne bok yiyecez şimdi?

öh be amk.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Edit : 

Al işte

hepsi aynı adamlarmış ?

Ne bok yiyecez şimdi?

Abi şimdi o multi konusuna gelince dolandırıcılıktan vs ceza yiyenlerin kefili ile banlanması söz konusu olabilir. Böylece kefil olacak kişi de 2 defa düşünür.

Hem sitede iş, güç, e-ticaret, takas bölümü varsa ticaret yapılıyor demektir, ticaret de illa %100 güvenli ve sorunsuz olacak diye birşey de yok. Yani insanlar olumlu ticaret ilişkiler hakkında konu açıp ticaret yapabildiği gibi olumsuz ticaret örneklerinde de bu böyle dolandırıcıır bulaşmayın diyebilmeli.

Ha ben yönetim olarak biz uğraşamayız böyle bir sorumluluk alamayız diyorsanız toptan o bölümü kaldırın forumdan her türlü ticari faaliyet de yasaktır diyin kurtulun.

torpedo_XL tarafından 15/Şub/15 19:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

hocam hepsinin aynı adam olduğu bir şekilde bulunuyorsa oturup kod yazın algoritmayla multi üyelik tespit edin veya komple kaldırın kefillikleri biz nasıl 2 sene kayıt açılsın diye beklemişsek millet de beklesin bir anlamı olsun banlarım silerim kurallarının.

ilk yapılan alışverişin güvenli olup olmaması değil problem olan eğer ilk alışveriş sorunluysa birisi mağdur olmuşsa diğerlerinin mağdur olmaması için ban veya ifşa şarttır. komple ticareti yasaklayarak veya dolandırılan konu açamaz diyerek arka planda olup bitenlerin saklanmasına aracılık etmiş oluyorsunuz ve dolandırıcıları koruyorsunuz istemeden.

ayrıca daha önce bahsettiğim gibi 4. kural buglu sakin kafayla düşünerek kural koyun büyüdük artık dünkü çocuk değiliz komik geliyor banlarım silerim olayları.

şuana kadar gördüğüm okuduğum tüm dolandırıcılık konuları ufak meblalar ve sözlerin tutulmamasından ibaret kimsenin araba kaptırdığını veya ev kaptırdığını görmedim bu kadar sıkı yönetime gerek yok yani. olan problemler de ifşa edilip gereken konuşuyor zaten herşey olması gerektiği gibi sizin sadece bu tür olayların sonunda şahıs banlanacak mı yoksa farklı bir damgalama mı kullanılacak onu belirlemeniz ve kurala sokmanız.

söylenmek istenenler bunlar kimse kalkıp da dolandırıcıyı gözünden tanıyıp siteye sokmayın demiyorki.

:|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

öneriler gelmiş, "ticaret puanı, ekstra yazılım, taraflar arası aracı olan bir mod, adli sicil belgesi toplama" vs

çok anlamam da; bunların hepsi yoracak ve uğraşılmayacak işler diyelim..

kural olarak "tahribat.com bu işlerden sorumlu değildir" dendiği zaman, ekstra ne sıkıntı oluyor ki?

adam dolandırıldı diyelim, "müridx beni dolandırdı şeklinde gizli konu açar" bilir ki yönetimin telafi edeceği birşey yok.

ama en azından diğer müritler "şununla iş yapılır, bununla iş yapılmaz" şeklinde fikir edinmiş olur..

dünya üzerinde herkesin toz pembe olduğu bir platform yok ki, biz tbt'yi sütten çıkmış ak kaşık yapalım.

bence normal mevzular bunlar..

rene hocam bu hususlarda yardım isteyen pm'ler falan gelmiş ve sanırım seni germiş,

bence biz sorumlu değiliz de geç git, halen üsteleyen olursa banla öyle geç git :)

mesela bir müritten parfüm almış diğer müritler, yorumlara baktım, memnun kalınmış, az önce ben de parasını gönderdim. yani şahsi insiyatifimi güvenmekten yana kullandım.e olmaz ya, bi taklaya geldik diyelim, yönetime zararımı karşılayın demeyiz elbet, ama yaşadığım tecrübeyi aktaran bir konu açmak isterim ki, herkes bilgilensin.

yönetimin; yalan söyleyeni, iftira atanı, dolandıranı ya da muallak kalmış mevzuları "banlama, silme, tokatlama, pandikleme ya da hiç sallamama" hakkı da gizli kalır. Böylece kendi düşen ağlamayamaz, sadece tecrübe paylaşır.

İşin özü, bence tbt kendi içinde çözer bu tarz hususları.

kurallar kesinleşmiş ve yoruma açık değil ise, belirtin edit çekeyim, nacizhane görüş belirteyim dedim.

edit: imla hatası..

muaythaist tarafından 15/Şub/15 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

cok dert etme rene. aciklama yapma gibi sorumlulugun da yok. Dolandirilan adam tbt'ye laf atiyorsa, ciksin girmesin bir daha. Sana laf atiyorsa cok sacma -ki cevabini millet verir zaten forumda. Pm atiyorsa toplu cevap niteliginde "banane" konusu acabilirsin. Is bu kadar basit.

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

hocam hepsinin aynı adam olduğu bir şekilde bulunuyorsa oturup kod yazın algoritmayla multi üyelik tespit edin veya komple kaldırın kefillikleri biz nasıl 2 sene kayıt açılsın diye beklemişsek millet de beklesin bir anlamı olsun banlarım silerim kurallarının.

ilk yapılan alışverişin güvenli olup olmaması değil problem olan eğer ilk alışveriş sorunluysa birisi mağdur olmuşsa diğerlerinin mağdur olmaması için ban veya ifşa şarttır. komple ticareti yasaklayarak veya dolandırılan konu açamaz diyerek arka planda olup bitenlerin saklanmasına aracılık etmiş oluyorsunuz ve dolandırıcıları koruyorsunuz istemeden.

ayrıca daha önce bahsettiğim gibi 4. kural buglu sakin kafayla düşünerek kural koyun büyüdük artık dünkü çocuk değiliz komik geliyor banlarım silerim olayları.

şuana kadar gördüğüm okuduğum tüm dolandırıcılık konuları ufak meblalar ve sözlerin tutulmamasından ibaret kimsenin araba kaptırdığını veya ev kaptırdığını görmedim bu kadar sıkı yönetime gerek yok yani. olan problemler de ifşa edilip gereken konuşuyor zaten herşey olması gerektiği gibi sizin sadece bu tür olayların sonunda şahıs banlanacak mı yoksa farklı bir damgalama mı kullanılacak onu belirlemeniz ve kurala sokmanız.

söylenmek istenenler bunlar kimse kalkıp da dolandırıcıyı gözünden tanıyıp siteye sokmayın demiyorki.

benm düşüncelerimi aynen yansıtıyor

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
Toplam Hit: 14792 Toplam Mesaj: 66