folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dindar Kürtler - Ayrımcı Kürtler

Dindar Kürtler - Ayrımcı Kürtler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pit10din bunu yazdı:
    -----------------------------

ne dinle ne de bilgiyle alakalı bişey ...

babası gemi mühendisi olup oğlu elektrik mühendisliği okuyan kürdistan wardır diyen 46 kromozomlu bir canlıyla aynı sınıfı paylaşmıştım lisede ...

gerisine sen karar wer ...

ben 1 değil onlarla yaşadım ve gördüğüm şuydu Dindar olanlar ayrımcı değildi ailelerinide tanırdım. hele daha nerde görsem aileleri ve kendileriyle selamlaşırım çünkü hangi partiye oy verdiklerinden tut hepsini biliyorum. Türkiye ve Kürdistanla ilgili görüşlerini biliyorum. 2- 3 saat o konuda konuştuğumuz oldu ama yok. Ama gel gelelim ki ayrımcılık yapan o.ç. larına hiçbirinin müslüman olduğuna bile inanmıyorum. sözde müslümanlar ama. gerçi zaten devlete isyan etmek her ne olursa olsun İslamiyet'te yasak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

bu başlığı açmana sebeb olan başbakanın taa... ulan 2 yıl öncesine kadar hiçbir etnik kökenden bahsedilmezken.sürekli sahnede lazıyla çerkeziyle kürdüyle arabıyla sünnisiyle şiisiyle diye laf yapan ibne başbakanın yüzünden bu durumlara geldik.bu zamana kadar varmıydı böyle konuşmalar yapan ayrımcılık fetvaları konuşmalarını. 

tabii pkk Akparti kurulunca başladı demi? ne alakaysa? evet bu zamana kadarda vardı bu konuşmalar 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=168199&interstitial=true ne günahı vardı bu gençlerin? pkk denilen illet bitmek üzereyken neden birileri!!! bitirmek istemedi? Neden bu sorunu çözmek isteyenler öldürüldü, bunlarıda mı kürtler öldürdü? Ama siz bilenmişsiniz bir kere, zaten düşmanlarımızında istediği bu, bu ülke bu kafalarla hiç bir zaman düzelmez!

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    Hoca yanlis dusunuyorsun.Neden : Din demissin pat siyasete girmissin.Bilemezsin benim tanidigim onlarca insandan ornek vereyim sana. Said Nursi denen sahsin kitaplarini okur , eli yuzu duzgun namaz kilar , yurdum insani gibi yasar.Boyle arkadaslarim var.Yine ayni adaminkitaplarini okuyup pkk li olan tanidiklarimda var.Din kistas degildir.Teroru ne dogurur ? Bunun cevabini vermek gerekir.Daha cok ekonomik nedenlere yogunlasmak gerekir , teror toplumlarin ust yapisiyla ilgili bir sorundur , alt yapinda sorunlar oldugu surece terorun buyumesine olanak verirsin.Toplumlarda alt yapi - ust yapi nedir arastirabilirsin.Logout :)

siyasete pek girmemeye çalıştım  pekde siyasetle ilgili birşey yok zaten. Ekonomik durum illaki önemli ama benim demek istediğim şu ki o ayrımcı olanlar benim aylık harcadığım parayı bir günde harcardılar bu ekonomik durumun kötülüğü. Ama dindar olanların öyle bi lüksü yok.

İllaki Dindar olupda ayrımcı olanlar vardırda orana vurursak kesinlikle çok küçük bir miktar. Olaylara nesnel bakarsan seninde aynı şeyleri düşüneceğini zannediyorum. Zaten benim dediğim de Dinine gönülden inananlara yazımdada belirttiğim gibi. bunlar sahte dindar. dindar bile değil sadece öyle görünüyolar. Bir nevi dindar kürtleride kandırmak için. Zaten Dinini düzgün yaşıyorsa İslamiyette isyanın haram olduğunuda bilmesi lazım. 

Benim demek istediğim İran gibi zorla dinini yaşayacaksın değil zaten bu saatten sonra daha çok tepki alır. sadece Kürtlerden değil diğer partilerden de:) Benim dediğim Hoşgörülü bir şekilde Kürtlerin kandırılmasını önlemek. Dinlerinden ayrılmasını önlemek. Bu konuda her ne kadar Nur cemaatini sevmesemde Büyük katkıları var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=168199&interstitial=true ne günahı vardı bu gençlerin? pkk denilen illet bitmek üzereyken neden birileri!!! bitirmek istemedi? Neden bu sorunu çözmek isteyenler öldürüldü, bunlarıda mı kürtler öldürdü? Ama siz bilenmişsiniz bir kere, zaten düşmanlarımızında istediği bu, bu ülke bu kafalarla hiç bir zaman düzelmez!

hö. tam kime ne cavap vermek istediğini anlayamadım. biraz daha açık konuş bence. lafı ortaya atıp gitme açıkla:) Ne zaman Pkk bitmek üzereydi kim bitmesini engelledi falan faşmekan...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    her fırsatta kürtlere saldıranlara bu cevabım, ayrıca elinin altında internet denilen muhteşem bir yapı var ve sen istediğin bilgiye ulaşabilirsin ama ben yinede açıklayayım madem. 1993 yılında pkk ile bir anlaşma yaoılıyor, o yıllarda zaten terörist sayısı çok az, onlar anlaşmayı kabul etti edicek derken birden vaz geçiyorlar, daha sonra 40 kadar asker güneydoğuya gönderilecek fakat bir istihbarat geliyor, pkklılar bölgene mevsilenmiş ve askere yönelik eylem yapmaya hazırlanıyor. Normalde askeri birlikler taşınırken bir eskort eşliğinde, havadan korumalı ve askeri araçlar silahlı olması lazım ama o gün askerlere ne bir koruma veriliyor nede ellerine silah, e sonrası malum, anlatması bile korkunç. Daha dün akşam bunu o olayda gazi olan bir vatandaşımız anlatıyor, ve ekliyor: O olaydan sonra bana gazeteciler hariç hiç bir kimse gelipte birşey sormadı ( bundan kasıt komutanlar ). Ben daha ne diyeyim?

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    İttihad-ı İslâm bi yerde :) O da güzel

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Korku vermessen devleti yönetemezsin terör olmassada bu ülkede askeriyeye ayrılan bütçe payı azalır ve hiç bir ülkeden ne silah ne de başka mühimmat temin edebilirsin hiçbir ülke durduk yere askeriyede güçlenemez buna izin vermezler uluslar arası kaunlar gereği pkk sayesinde silah satın alıp üretebiliyoruz  şayet pkk olmasın inannın ordumuz bu kadar güçlü olmazdı ortodoğu gibi bir yerde asya avrupayı baülayan bir yerdebulunduğumuz sürecede bu güce sahip olmamız gerekiyor tek güvendiğimiz kale askeriyeyide kaybetmek beni üzer

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    her fırsatta kürtlere saldıranlara bu cevabım, ayrıca elinin altında internet denilen muhteşem bir yapı var ve sen istediğin bilgiye ulaşabilirsin ama ben yinede açıklayayım madem. 1993 yılında pkk ile bir anlaşma yaoılıyor, o yıllarda zaten terörist sayısı çok az, onlar anlaşmayı kabul etti edicek derken birden vaz geçiyorlar, daha sonra 40 kadar asker güneydoğuya gönderilecek fakat bir istihbarat geliyor, pkklılar bölgene mevsilenmiş ve askere yönelik eylem yapmaya hazırlanıyor. Normalde askeri birlikler taşınırken bir eskort eşliğinde, havadan korumalı ve askeri araçlar silahlı olması lazım ama o gün askerlere ne bir koruma veriliyor nede ellerine silah, e sonrası malum, anlatması bile korkunç. Daha dün akşam bunu o olayda gazi olan bir vatandaşımız anlatıyor, ve ekliyor: O olaydan sonra bana gazeteciler hariç hiç bir kimse gelipte birşey sormadı ( bundan kasıt komutanlar ). Ben daha ne diyeyim?

ne yazık ki.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    Korku vermessen devleti yönetemezsin terör olmassada bu ülkede askeriyeye ayrılan bütçe payı azalır ve hiç bir ülkeden ne silah ne de başka mühimmat temin edebilirsin hiçbir ülke durduk yere askeriyede güçlenemez buna izin vermezler uluslar arası kaunlar gereği pkk sayesinde silah satın alıp üretebiliyoruz  şayet pkk olmasın inannın ordumuz bu kadar güçlü olmazdı ortodoğu gibi bir yerde asya avrupayı baülayan bir yerdebulunduğumuz sürecede bu güce sahip olmamız gerekiyor tek güvendiğimiz kale askeriyeyide kaybetmek beni üzer

Hocam peki hep birilerimi şehit olcak bu illet yüzünden? 

Toplam Hit: 5661 Toplam Mesaj: 57