folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dindar Kürtler - Ayrımcı Kürtler

Dindar Kürtler - Ayrımcı Kürtler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Halk hareketine dönüşmüşbir terör örgütü var karşımızda takdir edersinizki hiç şehit vermeden bu şekilde bir mücadele söz konusu olmuyor önemli olan bunu en aza indirmemiz keşke dünya barışı olsa ama olmuyor a.k şeyi hep sözde kalıyor

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------
    Halk hareketine dönüşmüşbir terör örgütü var karşımızda takdir edersinizki hiç şehit vermeden bu şekilde bir mücadele söz konusu olmuyor önemli olan bunu en aza indirmemiz keşke dünya barışı olsa ama olmuyor a.k şeyi hep sözde kalıyor

hayır benim demek istediğim tam o değil di. İllaki şehit olacak sonuçta karşımızda bir terör örgütü var ama senin dediklerinden benim anladığım terör örgütü bitmesin  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bu türşeylerin olmadığı durumda da ülkenin ne hale geleceğini söylemek istedim ama olsa bir dert olmasada bir dert

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Gençlik nasıl kandırılıyor sanıyorsunuz?

düşünün akp islamcı ve %47 oy alıyor ...

bilmem kaç milyon kürt vatandaş var dtp %kaç oy alıyor ??

bu size ispat değilmidir her kürt vatandaşının pkk yanlısı olmadığına ?

hep söyledim yine söylüyorum ..

pkk hem kürtçülüğü hemde  islamı kullansaydı neler olurdu ?

bunu aklından geçirebilecek bir genç varmı içinizde aklı selim?

akp 30 yıl boyunca pkk gibi silahlı mücadelede bulunsa inanın ne laiklik kalır nede cumhuriyet.

ha cumhuriyet kalır ........

ama sadece Türkiye islam cumhuriyetinin cumhuriyeti..

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    sirpence bunu yazdı:

Ben sadece doğruluğunu tartışmak istediğimden yazıyorum. Benim bu zamana kadar edindiğim tecrübeyle Kürtlerin Dindar olanları; 5 vakit namaz kılanları, kılamasada kılmak isteyenleri, hiç bişe olmazsa Dinine gönülden inanların Türkiye ile hiçbir sorunu yok ben bu zamana kadar görmedim Dindar olupda ayrımcı olan Kürt... ama Dindar olmayan Kürtlerin çoğunluğu - Tamamı demiyorum ama büyük çoğunluğu %97-98 kadar- ayrımcılık yapıyor. Özellikle Güneydoğuda oturmuş olanlar, yaşayanlar, kökeni oradan olanlar yorum yaparsa bu konuda doğru veya yanlış düşündüğümü anlamış olurum.

Öyleyse ülkede Din birliğinin sağlanması lazım. İster gerici deyin ister başka birşey ama gerçek bu. her ne kadar örnek vermek istemesemde örnek olarak İran Nüfusunun yarısı Türkmen ama hiç bir sıkıntıları yok niye Hepsi Şii'liği benimsemiş. Tabii benim demek istediğim İran gibi olalım değil; benim görüşüm İran gibi değil ama bir şekilde Din kardeşliğinin sağlanması yoksa daha çok kan dökülür gibime geliyor. Bunun nasıl yapılacağı hakkında bir fikrimde yok ama gerçek bu. Özellikle Güneydoğuda oturmuş olanlar, yaşayanlar, kökeni orada 

Her türlü görüşe açığım - hakaret edilmedikçe :) - 

sirpence  pkk nın dini yoktur çoğu ateist kürtlerden oluşur namaz kılmak yasaktır örgüt içinde kılanda infaz edilir.

her d.bakırlı vanlı hakkarili şırnaklı vatan bölünsün demez..böyle düşünmez.

ve onlarla bayrak yarışına girilmez.

onlar ne sahte Atatürkçülere benzer nede derin devletçilere ..onlar kısaca Türkiye der geçerler.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

Ben sadece doğruluğunu tartışmak istediğimden yazıyorum. Benim bu zamana kadar edindiğim tecrübeyle Kürtlerin Dindar olanları; 5 vakit namaz kılanları, kılamasada kılmak isteyenleri, hiç bişe olmazsa Dinine gönülden inanların Türkiye ile hiçbir sorunu yok ben bu zamana kadar görmedim Dindar olupda ayrımcı olan Kürt... ama Dindar olmayan Kürtlerin çoğunluğu - Tamamı demiyorum ama büyük çoğunluğu %97-98 kadar- ayrımcılık yapıyor. Özellikle Güneydoğuda oturmuş olanlar, yaşayanlar, kökeni oradan olanlar yorum yaparsa bu konuda doğru veya yanlış düşündüğümü anlamış olurum.

Öyleyse ülkede Din birliğinin sağlanması lazım. İster gerici deyin ister başka birşey ama gerçek bu. her ne kadar örnek vermek istemesemde örnek olarak İran Nüfusunun yarısı Türkmen ama hiç bir sıkıntıları yok niye Hepsi Şii'liği benimsemiş. Tabii benim demek istediğim İran gibi olalım değil; benim görüşüm İran gibi değil ama bir şekilde Din kardeşliğinin sağlanması yoksa daha çok kan dökülür gibime geliyor. Bunun nasıl yapılacağı hakkında bir fikrimde yok ama gerçek bu. Özellikle Güneydoğuda oturmuş olanlar, yaşayanlar, kökeni orada 

sirpence  pkk nın dini yoktur çoğu ateist kürtlerden oluşur namaz kılmak yasaktır örgüt içinde kılanda infaz edilir.

onlar ne sahte Atatürkçülere benzer nede derin devletçilere ..onlar kısaca Türkiye der geçerler.

bir nevii aynı şeyi söylüyoruz di mi:) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    eğitim şart...  Öyleyse ülkede Din birliğinin sağlanması lazım. osmanlı çok ulusluydu farklı dinler vardı.ama idam vardı.. kimse yanlış bişey yapmıyordu.. günümüzde bir insanı affetmek için hukukmuz elinden geleni yapıyor... pkk adına gösteri yapan birini adam akıllı cezalandırsalar nasıl olur? caydırıcı.. araya rüşvet girmese... makamlar girmese...

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    sirpence bunu yazdı:
    erkan07 bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

bir nevii aynı şeyi söylüyoruz di mi:) 

Eelbette aynı şeyleri söylüyoruz.

onlara vatansız denmez denmemesi lazım onların vatanı bellidir Türkiyedir onları en çok bu yaralar.

bakın d.bakırda çıkan olaylara 1.000.000. luk şehirde sadece 3.000 5.000 kişi görürsünüz meydanlarda polisle çatışan,geri kalan kesim bayrağı sahiplenenlerdir..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

sen görmemişsin ama ben gördüm...

çocukla aynı sınıftayız ki anadolu lisesi burası...

liseden sonra dağa çıkacak çocuk

çocuğa görüşün ne diyorum, marksist müslüman diyor

ne kadar saçma konuşsa da al sana örnek...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    marksist müslüman   kopardın beni gülmekten 

zaten dağada böyleysen çıkıyorsun akıllı adamın işimi dağda pkkya katılmak :)

Toplam Hit: 6561 Toplam Mesaj: 57