folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Diş Dolgusu Ve İğne

Diş Dolgusu Ve İğne

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

teknik olarak sağlık konuları bi kaç aydır yasak aklında bulunsun muhtemelen silerler konuyu da yine de ekleyeyim; 

Abi acıyor. Ben 7-8 yaşındayken 10 kişi bi yerimden tutar öyle yaparlardı iğne aşırı korkardım, ama korkunun hastalıklara bi faydası olmadığını farkedince debelenmekten vazgeçtim. sike sike yaptıracaksın, yoksa ağrı çok dayanılmaz boyutlara geliyor diş konusunda. 

Öncesinde söylersen sprey sıkıp biraz rahatlatırlar bölgeyi ama yine de acıyacak ilk saniyeleri zaten sonrasında hemen etki gösterdiği için ilk çeyreğinden sonrasını hissetmiyorsun. 

(Moralini bozmak gibi olmasın ama ilk çeyrek baya bi acıyor afgddh) 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dolgu yaparken çoğu zaman iğne kullanmazlar.Kullansalar bile dişçilerin kullandığı iğneler normal iğnelerden çok çok daha incedir.

bırak acımayı farketmezsin bile iğne yaptığını

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

kendini kandırmalısın . 

o doktora gimezzzsen ağzının içi çöplük gibi olacak .  

3diş eksiği olan biri olarak şunu söylim.  

o dişçiye zamanında git . 

ha gitmezzsen haftalarca sürecek implant tedavisi + servet ödemen gerekecek . 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

en baba iğne bile diş köklerindeki sinirleri zor uyuşturuyor hocam. her türlü baskı hissedersin. paniklersen olmaz o iş.

elbette iğne acısız tedavi için. öyle durumlarda paniklememek için yanında birini götür. 2 tane incecik iğne yapacak 20 dakika sonra kafa tasını sökseler hissetmezsin zaten.

dolgu ne ki. ben ameliyatla 2 tane 20 lik dişimi aldırdım ikiside gömülüydü. yani dolgu bunun yanında devede kulak kalır.

tek sıkını birini al yanına değilse iğne vurulurken paniklersen herkesi zor duruma sokarsın.

geçmiş olsun. 

not: gidipte diş ameliyatı videoları izleme direk git tedavini ol.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

anlık acıyor. uyusturtmadan elime dikiş attırmıstım ilk dikişi attıktan sonra harbiden acıyormus dedim doktora :D 

ama anlık yani 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

o iğneyi ağrı hisstemeden yaptırma yöntemi var

kendini iğne yapılırken hiç ama hiç kasmayacaksın. o zmn bir agrısı olmuyor. kendini kastıgın zaman kaslarda kasıldıgından dolayı iğneyi kaslar sıkıştırıyor buda ağrıya neden oluyor. hiçbirşey olmamış gibi rahat tutabilirsen kendini iğneyi hissetmezsin.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bırak azıcık acısın, olur o kadar. sonra hiç bi'şey hissetmeyeceksin. topu topu 5-10 sn süren bi olay. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Aslinda onun ağrısı değilde igne olmasi boyle panik yaptırıyor amk kucukken korttular demekki akilli durmazsan igne yaparim diye diye bilinç altimiza soktular

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Aslinda onun ağrısı değilde igne olmasi boyle panik yaptırıyor amk kucukken korttular demekki akilli durmazsan igne yaparim diye diye bilinç altimiza soktular

dolgu için iğne şart olmayabiliyor, dolgu sırasında biraz daha hissedersin, canın acır. iğne olursan sadece başta hissedersin sonra hiç canın yanmaz, öyle düşün.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bende de benzer bişey var, aslında kokmuyorum ama iğne ağzıma yaklaşınca  kafamı sabit tutamıyorum vs çok değişik modlara giriyorum. 

eczaneye gidip bitane dişçininkine benzeyen ince uzun şırınga aldım (mk ince uzunlar daha bi korkunç geliyo)  2/3 gün boyunca oynadım elimde ağzıma soktum vs vs alıştım biraz. sonra gittim doktora abi dedim bana iğneyi pek göstermeden şlak diye sok ağzıma. çektirebildim dişimi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 5652 Toplam Mesaj: 43
diş dolgusu