folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Diş Hastanesi İle İlgili Tecrübem Ve Sorularım Var

Diş Hastanesi İle İlgili Tecrübem Ve Sorularım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar yaşım 33 ama sol altta yirmilik dişim daha yeni geliyor (: diğer yerlerde durum nedir bilmiyorum. yani öyle hiçbir diş sıkıntısı çekmedim. galiba yerlerini buldular ve çıktılar. geçen hafta sol altta çok diş ağrım oldu. bir gece beni uyutmayınca sabah abimle diş hastanesine gittik. bayan hekim vardı, durumu anlattık. film çekmek lazım dedi ama sabah olduğu için filmi çekenler gelmemiştir sonra gelirsiniz dedi. özel bir diş hastanesine gittik. oradaki doktor muayenede hemen teşhisi koydu. 20'lik dişim yüzündenmiş ağrım. 

şimdik sorum1; diş hastanelerindeki doktorlar acemiler mi? koskoca 20'lik dişim geliyor bunu nasıl farketmez?

sorum2; tüm müridlere sorum sizlerin 20'lik dişleri kaç yaşınızda çıktı? bu kadar geç çıkması iyi bişey mi?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Diş hastanesindeki anlamıştır olayı da garantiye almak için film istemiştir. Görünürde çürük yoksa muhtemel alttan gelen diş ağrısı oluyor. Ben küçükken çok diş çürüğü sıkıntısı çektim, diş çektirdim. Çıkacak yeri olduğu için arka dişler rahat çıktı. Hatta ön dişlerim de normalin üstü iyi görünümlü ve düzdüz. Küçükten diş çektirdiiğim için sonradan yamulma falan olmadı diye tahmin ediyorum. Kardeşim benim gibi çektirmedi ve onun dişlerinde yamulma oldu ama o da 20lik diş sorunu çekmedi. Biraz çene yapısıyla da alakalıdır.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Diş hastanesindeki anlamıştır olayı da garantiye almak için film istemiştir. Görünürde çürük yoksa muhtemel alttan gelen diş ağrısı oluyor. Ben küçükken çok diş çürüğü sıkıntısı çektim, diş çektirdim. Çıkacak yeri olduğu için arka dişler rahat çıktı. Hatta ön dişlerim de normalin üstü iyi görünümlü ve düzdüz. Küçükten diş çektirdiiğim için sonradan yamulma falan olmadı diye tahmin ediyorum. Kardeşim benim gibi çektirmedi ve onun dişlerinde yamulma oldu ama o da 20lik diş sorunu çekmedi. Biraz çene yapısıyla da alakalıdır.

çürük yok hocam yok, kendimi bildim bileli ortalama lise2'den beri çünkü beyhan diye sevgilim vardı seviyordum kızı ona güzel gözükecem diye her sabah kahvaltı sonrası bi alıştım fırçalamaya yaşım oldu 33 hala her sabah kahvaltı sonrası fırçalarım (; zaten bende hissediyordum bi fazlalık olduğunu ama adını koyamıyordum meğer 20lik dişimmiş. 

sende ne ara çıktı hocam bu 20lik dişler? yani yaş olarak ne ara?

ajan1111 tarafından 05/Şub/21 21:03 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Normal bir diş doktoruna git 20 lik dişlerine acıma ve onlardan kurtul . 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komar
    Komar's avatar
    Erkek

Dişlerimi fırçalasam bile dişlerim çürüyor Ayın 12sinde randevularım başlıyor ve o koltukta çok gerilyorum :D Ayrıca yakınımda görüyorum, dişlerini hiç fırçalmamasına rağmen bembeyaz. Benmkiler neden çürüyor?

𝘗𝘦𝘥𝘢𝘵 𝘚𝘦𝘬𝘦𝘳
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Doktordan yazıyorum selamlar,

Şaka bir yana 1 kanal 4 dolgu bitti, 4 kaplama da haftaya yapılacak. 

20lik diş mevzusuna geleceksek:

Benimde yan çıkmış durumda.. yani baya yan. Gömülü, dıştan pek görünmüyor. 

Doktorun tek söylediği: sana zulüm olmadığı sürece 20lik dişe dokunma.. 

Abim de aynı dertten muzdaripti, aldırdı ki cerrahi müdahale olarak geçer ve bir çok doktorda buna pek yanaşmak istemez. 2 parçada alabildiler. Süreçte ağrısı da uzun sürdü.

Doktorun yanındaki sekreterde kendi problemini anlattı. Durum aynı. Şimdiki aklım olsa o bikac saatlik ağrıyı çekerdim diyor. Diş ağrısı fena, ancak tavsiyem eğer durum çok ciddi değilse uğraşma.

İzmirdeysen diş için yardımcı olabilirim.

Dişçi değilim. Sadece çevrem var.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bende bu 20'lik dişi çıkmadı. Başka birinde çıktı, öyle cerrâhi bir operasyon da geçirmedi. lâkin, bu arkadaş bâyâ bi süre, bu 20'lik dişin ağrısını çekti.

ancak, damak içinde kalanları, veya çarpık çıkanları oluyormuş. Ki bu Çarpık çıkan 20'lık diş'ler, ve "genelde" bu 20lik diş'ler "zayıf" oluyor,  duyduklarıma göre. kolay Çürüyorlar'mış, genelde de taç kısmı sıkıntılı. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

ankara içinde yönlendirebileceğiniz dişçi varsa benimde ihtiyacım var. Param yok ama :)

Türk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı

Doktordan yazıyorum selamlar,

Şaka bir yana 1 kanal 4 dolgu bitti, 4 kaplama da haftaya yapılacak. 

20lik diş mevzusuna geleceksek:

Benimde yan çıkmış durumda.. yani baya yan. Gömülü, dıştan pek görünmüyor. 

Doktorun tek söylediği: sana zulüm olmadığı sürece 20lik dişe dokunma.. 

Abim de aynı dertten muzdaripti, aldırdı ki cerrahi müdahale olarak geçer ve bir çok doktorda buna pek yanaşmak istemez. 2 parçada alabildiler. Süreçte ağrısı da uzun sürdü.

Doktorun yanındaki sekreterde kendi problemini anlattı. Durum aynı. Şimdiki aklım olsa o bikac saatlik ağrıyı çekerdim diyor. Diş ağrısı fena, ancak tavsiyem eğer durum çok ciddi değilse uğraşma.

İzmirdeysen diş için yardımcı olabilirim.

Dişçi değilim. Sadece çevrem var.

sakaryadayım hocam sağolasın. antibiyotikle ağrısı geçti eskisi gibi ağzımın sol tarafını çok rahat kullanabiliyorum ama duyduklarıma göre bu 20lik diş muhabbeti böyle ara ara ağrırmış antibiyotik ağrı kesiciyle ağrısı geçermiş bi süre sonra yine ağrırmış. benim bildiğim ağrımıyorken çektirip kökten kurtulmak lazım. bende öyle birkaç saat işte kaç saat sürecekse sürsün o anki ağrıyı sancıyı çekeyim çektireyim kökten kurtulayım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Hangi yaşımda çıktı hatırlamıyorum hocam ama geç değil normal zamanında çıkmış olması lazım. 

O diş çene içindeyse öyle kolay çıkartılmıyor. Hem çıktı bitti değil yani durum. Eşim zamanında çektirmiş. Dikiş atıyorlar çenede işlem olduğu için. Botlarımı bağlamak için eğilmiştim. Basınçtan dikişler patlamış anlamadım, ağzım kan dolmuştu falan dedi. Tabi şöyle de bir durum var. Ara ara rahatsız ediyorsa ki diş ağrısını çok iyi bilirim çekilecek dert değildir. Canına tak ettiyse gerekli işlemi yaptır ama unutma duruma göre seni bir hafta belki bir ay ameliyatlı gibi rahatsız eder. İyileşene kadar ağrı olur yine ama sonrasında rahat edersin. Anlattığına göre aldırman doğru olacak gibi. Sadece sonrası bir süre çektirecek. O gün oldu bitti değil olay. Onu bil.

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

geçen hafta diş hastanesine gittim. bu diş kanal ile kurtarılır ama biz çekecez kurtarmak istiyorsan özele git diye süper bi reçete yazdılar sağ olsunlar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 2113 Toplam Mesaj: 23
20lik diş