folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Diş Hastanesi İle İlgili Tecrübem Ve Sorularım Var

Diş Hastanesi İle İlgili Tecrübem Ve Sorularım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çektir film çekmek isteyen yerde yaptır bence. 

kulak çınlaması bile yapıyormuş batık kaldıgında

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

geçen hafta diş hastanesine gittim. bu diş kanal ile kurtarılır ama biz çekecez kurtarmak istiyorsan özele git diye süper bi reçete yazdılar sağ olsunlar.

^^` hastane yöneticisi'ne niye bildirmedin? yada burada niye yapmıyorsunuz diye sormadın mı, Covid'den dolayı mı, kanal tedavisi uygulayamıyor?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

geçen hafta diş hastanesine gittim. bu diş kanal ile kurtarılır ama biz çekecez kurtarmak istiyorsan özele git diye süper bi reçete yazdılar sağ olsunlar.

^^` hastane yöneticisi'ne niye bildirmedin? yada burada niye yapmıyorsunuz diye sormadın mı, Covid'den dolayı mı, kanal tedavisi uygulayamıyor?

covid den değil döner sermaye :)

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sa. arkadaşlar yaşım 33 ama sol altta yirmilik dişim daha yeni geliyor (: diğer yerlerde durum nedir bilmiyorum. yani öyle hiçbir diş sıkıntısı çekmedim. galiba yerlerini buldular ve çıktılar. geçen hafta sol altta çok diş ağrım oldu. bir gece beni uyutmayınca sabah abimle diş hastanesine gittik. bayan hekim vardı, durumu anlattık. film çekmek lazım dedi ama sabah olduğu için filmi çekenler gelmemiştir sonra gelirsiniz dedi. özel bir diş hastanesine gittik. oradaki doktor muayenede hemen teşhisi koydu. 20'lik dişim yüzündenmiş ağrım. 

şimdik sorum1; diş hastanelerindeki doktorlar acemiler mi? koskoca 20'lik dişim geliyor bunu nasıl farketmez?

sorum2; tüm müridlere sorum sizlerin 20'lik dişleri kaç yaşınızda çıktı? bu kadar geç çıkması iyi bişey mi?

20 lik diş eğer gömülüyse röntgensiz fark edemez gelip gelmediğini tahminde bulunabilir yada 7 numara dediğimiz dişin ağrısı olduğunu söyler.

panaromik film dediğimiz röntgen cekilir bakılır.Eğer gömülü diş ise cerrahi işlemle alnır.

Gömülü 20likler uzman olmayan hekimler tarafında kolay kolay cekilmez.

Bulundugun şehirde diş hekimliği fakültesi varsa oraya git çekilir 

iyi forumlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Devlet hastaneleri aynen böyle çalışıyor.

Bide tıpta şu diş, çene olayları niye hiç gelişmiyor amk. 50 sene öncesinin teknolojileri, çözümleri ne varsa bu günde aynısı var. Tıpın diğer alanlarında adamlar kalp nakli yapıyorlar dişçilikte ise hala bu dişi çek kurtul tarzı çözümler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Bide tıpta şu diş, çene olayları niye hiç gelişmiyor amk. 50 sene öncesinin teknolojileri, çözümleri ne varsa bu günde aynısı var. Tıpın diğer alanlarında adamlar kalp nakli yapıyorlar dişçilikte ise hala bu dişi çek kurtul tarzı çözümler.

ya hocam mesele cek kurtar meselesi değil. Adam kanal yapar yaparda hasta ağız hijyenine dikkat etmiyor o kanal cekime gider. Adam dişlerine bakım vermedikden sonra hekim ne kadar da uğraşsa kurtaramaz ki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Bi_de tıpta şu diş,çene olayları niye hiç gelişmiyor amk. 50 sene öncesinin teknolojileri, çözümleri ne varsa bugün_de aynısı var. Tıpın(tıbbın) diğer alanlarında adamlar kalp nakli yapıyorlar, dişçilikte ise hâlâ bu dişi çek kurtul tarzı çözümler var. 

ya hocam mesele cek kurtar meselesi değil. Adam kanal yapar yapar_da, hasta ağız hijyenine dikkat etmiyor, o kanal, cekime gider. Adam dişlerine bakım vermedikden sonra, hekim ne kadar da uğraşsa (da) kurtaramaz ki.

öyle keyfi alıntıladım. ^^`

~@~

yukarıda Döner Sermaye demişsin ama, sanırım @KreyZi devlet diş hastanesine gidiyor. oradaki doktor, özele git derken, eline de kartvizit sıkıştırmamış ki. (tâbî hastane çevresindeki insanlar ve özel muayne'lere yönlendirme'diyse.)

yanlış mı anladım?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

ya hocam mesele cek kurtar meselesi değil. Adam kanal yapar yaparda hasta ağız hijyenine dikkat etmiyor o kanal cekime gider. Adam dişlerine bakım vermedikden sonra hekim ne kadar da uğraşsa kurtaramaz ki.

şahsım adına vücudumu hor kullanırım dişlerim hariç. düzenli 2 kez fırçalıyorum şarjlı fırça ile. gargarası ayrı filan ama bilmiyorum sakınan göze çöp batar misali dişlerim berbat oldu 3-5 senede. üni'de millet yolda sorardı hangi macunu kullanıyon ne yapıyon diye. 

ya adam açık açık seans olması lazım dedi 2 seferlik sanırım. koca hastanede 1 tane kanal uzmanı var hiç siklemedi bile ilkin çekilecek kurtuluşu yok dedi. öğleden sonra gittim iğneyi vurdu hocam dedim kurtarma şansımız yok mu yazık yaşımız daha 30. tekrar gitti uzmanın yanına geldi böyle açıklama yaptı. tamam dedim çıktım gittim. çalıştığım ildeki dişe randevu aldım orayla bi konuşacam aynı muamele olursa mecbur özelde 500 lira bayılacaz bi kanal tedavisine.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    Komar bunu yazdı

Dişlerimi fırçalasam bile dişlerim çürüyor Ayın 12sinde randevularım başlıyor ve o koltukta çok gerilyorum :D Ayrıca yakınımda görüyorum, dişlerini hiç fırçalmamasına rağmen bembeyaz. Benmkiler neden çürüyor?

Dişlerin de doğal rengi var. Bazı insanların diş rengi diğerlerine göre daha beyaz olabilir. O yüzden dişleri beyaz görünür ama bu sağlıklı olduğu anlamına gelmez.

Onun dışında dişlerin yapısı, beslenme şekli, ağız sağlığı vs dişlerin sağlıklı görünmesine etken şeyler.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Kirkima gircem halen kuzu gibi damagin içinde yatan bir dişim var. Şuan bı rahatsızlık vermiyor. Diğeri implantı bozabilir ihtimaline karşı çekmiştik. O çekilen de damak içinde yan duruyordu. Çok zor geçmişti onun alınması ve sonrası.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 2152 Toplam Mesaj: 23
20lik diş