folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dövizli Askerlik Yasası Değiştirildi

Dövizli Askerlik Yasası Değiştirildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

bilmiyorum takip eden var mı ama dövizli askerlik yasasını değiştirdiler.. Yurtdışında belirli bir süre oturma ya da çalışma izni olan kişi dövizli askerlik için 6000 euro ödüyordu, seçimden önce bülent arınç, 1000 euro ya düşecek demişti (haziran seçimlerinden önce), ben tabi inanmamıştım :) Dedim ki eğer 1000 euro ya düşürürlerse bir sonraki seçimde akp lehine oy vereceğim ki şuana kadar akp lehine 1 tane oy kullanmadım.

Şaka maka adamlar 1000 euro ya düşürdüler.

Şartlar da şunlar;

-3 yıl çalışma/oturma izni olacak (muhtemelen kesintisiz olması lazım)

-38 yaşını aşmamak

-1000 euroyu peşin ödemek

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1177896-bin-euroya-bedelli-askerlik-meclisten-gecti

belki bu tarz bir haber bekleyen vardır diye paylaşmak istedim.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

eskiden çok paraydı ya,.. 10 bin mi, 15 bin mi neydi..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Yurt dışındaki adamın zaten parası var bin euro olmuş 10bin euro olmuş adama koyar mı, gel de türkiyede çalış 18bin öde

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

dövizli askerliği bilmiyorum da hocam bedelli askerlik ilk çıktığında 30 bin falandı sanırım, ikinci çıkışında da 17 bin civarı bi şeydi, zaten 6000 euro ona tekabul ediyor.

Ama baya bi şikayet geldi y.dışındakilerden, biz o kadar kolay kazanmıyoruz diye o kadar para nasıl vereceğiz diye ki haklılar. Arkadaşım almanyadan mühendis 1400 euro para alıyordu, geçen yıl, tek odalı bi yere 450 euro civarı kira veriyordu..  

artık şimdi fırsatı olan değerlendirir gibi geliyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

bedelli düşünmüyoruz falan diyorlardı iki ay sonra bedelli çıktı. ne yapacakları belli olmuyor.

1/6 para oranı var Türkiye vs yurdışında yaşayanlar arasında.

bedelliyi maddi duruma göre çıkarılacak falan diyor, bilmem kac tl gelirin altı bedava, x-y arası geliri olan 15 bin falan diye.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı

Yurt dışındaki adamın zaten parası var bin euro olmuş 10bin euro olmuş adama koyar mı, gel de türkiyede çalış 18bin öde

hocam işte herkes senin gibi düşünüyor :) 

makine mühendisi arkadaşım 1400 alıyor yazdım bi önceki mesajda.. şimdi başka bi arkadaşım yazılımcı olarak çalışıyor münihte, arkadaş hem çinde computer science ı bitirdi, geldi isviçre'de ETH Zurich de ekonomi üzerine master yaptı, sonra benim okuduğum yere geldi bi de orada computer science da master yaptı, çince (ana dil), iyi derecede ingilizce ve almanca biliyor, iyi derecede java biliyor (bir çok framework'a hakim) elemanın maaşı 1600 euro :)

unbalanced tarafından 08/Oca/16 02:20 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

e ne zannetin sen akapeyi

onlar konuşur akape yapar

milletin partisi bu sözünün eri parti

icraat görün icraat!

anlımız ak başımız dik!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    KuZeTaR bunu yazdı

hocam işte herkes senin gibi düşünüyor :) 

makine mühendisi arkadaşım 1400 alıyor yazdım bi önceki mesajda.. şimdi başka bi arkadaşım yazılımcı olarak çalışıyor münihte, arkadaş hem çinde computer science ı bitirdi, geldi isviçre'de ETH Zurich de ekonomi üzerine master yaptı, sonra benim okuduğum yere geldi bi de orada computer science da master yaptı, çince (ana dil), iyi derecede ingilizce ve almanca biliyor, iyi derecede java biliyor (bir çok framework'a hakim) elemanın maaşı 1600 euro :)

Haklısın ama yazılımcılar için öyle sanırım, ki hatta yazılımcılar için Türkiye cennet gibi, 3bin maaş aldığını düşünürsek :D ama bi kebapçı için hiç bişey değil :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hacı şindi benim çifte vatandaşlığım var, Avrupa'ya gidip 3 sene kalsam orda çalışsam bu yasadan yararlanabiliyom mu?

Şafak 1152!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam belki muaf da tutulabilirsin sen, şartlarını bilmiyorum tam sorman lazım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı

hadilen   parasi varmis. peh. 7000 euro   söyle dilinde bir yuvarla hele sen ne anlatiyon aga. evli cocuklu insan nereye trak diye o parayi veriyormus.

ben 4 gözle bekliyordum. pazartesi konsolosluktaydim ordada bekliyoruz demisti memur bakalim neolcak.

sevindirici haber.

editt//  simdi bu resmi yada milli gazetede yayinlanincami yürürlüge giriyor ?

piskopatix tarafından 08/Oca/16 04:39 tarihinde düzenlenmiştir

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
Toplam Hit: 6047 Toplam Mesaj: 63
dövizli askerlik