folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dövizli Askerlik Yasası Değiştirildi

Dövizli Askerlik Yasası Değiştirildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek

kıyamam lan 1400 euro alıyormuş da 700 euro kiraymış :D

ulan neyse 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    WhatsApp bunu yazdı

ulan neyse 

ahada yakalandim simdi dogru diyorsun 5000 aliyorum parayada para demiyorum. laf olsun diye torba dolsun diye yazdim herseyi. askerligide zaten ülkemi hic sevmedigim icin yapmak istemiyorum o yüzden atip tuttum.

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı
    KuZeTaR bunu yazdı

Yurt dışındaki adamın zaten parası var bin euro olmuş 10bin euro olmuş adama koyar mı, gel de türkiyede çalış 18bin öde

Haklısın kardeş bakma sen laf sokanlara bizim gurbetçi akrabamız çok dayı teyze hala.... hepsi bi kaç bin avroya para gözüyle bakmıyo öle patronda değiller biri fırında çalışan biri kaldırım döşer ,,, adam yurt dışına çıkmış hâlâ vay biz bitiğiz vay biz mahvolduk diyo ulen çık gel vatanına madem bide boş yere hasret çekme arkadaş ,,,,3 binliraya  bedelli mi olur

haci abartmayi cok seiyorumz milletce nasil 1000 euroya para gözüyle bakmiyor yahu biraz düsünün yazarken lütfen hocam. ortalama isci maasi 1.463 euro   ortlama 700 eurosu kira zaten  coluk cocukta var  ne anlatiyon sen.

Senin akrabalarin yeralti dünyasinda is ceviriyor olmasin sakin ?   bence arastir. 
    (kara para aklayan dönerciler taniyorum :D  kücücük mahallede 12 dönerci   kimsede demiyor aga bunedir )

al firinda calisan usta ortalama maasi 1700-1900  euro  bak usta diyorum. adam sabah 3 te aciyor firini aksama kadar orda (kiradan yola cikarak hayat sartlarini karsilastirabilirsin)
    http://www.ausbildung.de/berufe/baecker/gehalt/

yani diyorsunki benim akrabam maasinin yarisindan fazlasina para demiyor :D

tartisma ortami olsun diye söylemiyorum yani paranin kiymetini bileceksin arkadas kolaymi kazaniliyor. zaten nedense bizim söyle bir düsüncemiz var abov yurt disinda yasiyor adam paraya para demiyor.

bu genellemeden baska birsey degil.niceleri taniyorumki dünya kredi cekip türkiyede havali bir tatil yapmaya gidiyorlar.sirf düsman catlatmak adina. 

Daha 2 hafta öncesine kadar asgari ücret bin liraydı (1000TL), 18 ay asgari ücret parasıyla anca ödersin bedelli askerliği, TR parasıyla

Dediğin ülkelerde 1400€ asgari ücret, 2/3 ay asgari ücret parasıyla ödersin bedelli askerliği, avrupa parasıyla,

Hala açız 700€ kira veriyoz diye ağlıyosan yapcak bişey yok, burda da 500 lira veriyo kira için

Saygılar

KuZeTaR tarafından 08/Oca/16 14:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı
    piskopatix bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı
    KuZeTaR bunu yazdı

Yurt dışındaki adamın zaten parası var bin euro olmuş 10bin euro olmuş adama koyar mı, gel de türkiyede çalış 18bin öde

Haklısın kardeş bakma sen laf sokanlara bizim gurbetçi akrabamız çok dayı teyze hala.... hepsi bi kaç bin avroya para gözüyle bakmıyo öle patronda değiller biri fırında çalışan biri kaldırım döşer ,,, adam yurt dışına çıkmış hâlâ vay biz bitiğiz vay biz mahvolduk diyo ulen çık gel vatanına madem bide boş yere hasret çekme arkadaş ,,,,3 binliraya  bedelli mi olur

haci abartmayi cok seiyorumz milletce nasil 1000 euroya para gözüyle bakmiyor yahu biraz düsünün yazarken lütfen hocam. ortalama isci maasi 1.463 euro   ortlama 700 eurosu kira zaten  coluk cocukta var  ne anlatiyon sen.

Senin akrabalarin yeralti dünyasinda is ceviriyor olmasin sakin ?   bence arastir. 
    (kara para aklayan dönerciler taniyorum :D  kücücük mahallede 12 dönerci   kimsede demiyor aga bunedir )

al firinda calisan usta ortalama maasi 1700-1900  euro  bak usta diyorum. adam sabah 3 te aciyor firini aksama kadar orda (kiradan yola cikarak hayat sartlarini karsilastirabilirsin)

tartisma ortami olsun diye söylemiyorum yani paranin kiymetini bileceksin arkadas kolaymi kazaniliyor. zaten nedense bizim söyle bir düsüncemiz var abov yurt disinda yasiyor adam paraya para demiyor.

bu genellemeden baska birsey degil.niceleri taniyorumki dünya kredi cekip türkiyede havali bir tatil yapmaya gidiyorlar.sirf düsman catlatmak adina. 

Daha 2 hafta öncesine kadar asgari ücret bin liraydı (1000TL), 18 ay asgari ücret parasıyla anca ödersin bedelli askerliği, TR parasıyla

Dediğin ülkelerde 1400€ asgari ücret, 2/3 ay asgari ücret parasıyla ödersin bedelli askerliği, avrupa parasıyla,

Hala açız 700€ kira veriyoz diye ağlıyosan yapcak bişey yok, burda da 500 lira veriyo kira için

Saygılar

hocam aglamayla ne alakasi var gercekleri söylüyorum ben sisirilmis alamanci imajini silin kafanizdan artik.
    1400euro  kira 700 euro
    1000 tl      kira 500           denklemi cözdünmü ?

al buda yalan söyledigimi iddia edenlere  itafen

http://i.hizliresim.com/Ro3RDZ.jpg

burda amacim kendimi hakli cikarmak degil düsünmeden konusanlarin gözünü acmaktir.
    Yeter artik ya bir gurbete geldik türkiyeden ooo zengin alamanci derler   burdada pis türk derler   yeter artik asin bunlari artik. avrupa 30 yil önceki avrupa degil.
    götünü yirtip kurdugun düzen niye batiyor. tamam iyi yönleri var kabul ediyorum ama boktan yönlerinide görün artik bol keseden bilmeden yazmayin suraya.

tartisma cikarmak benim stilim degildir ama doluyum bu konuda. kusura bakmayin. agladigim falanda yok. 

editt// gözden kacirdigim 18000  -  1000     ile 1000- 1400      bu konuda haklisin  ne desen haklisin bunun sebebi su 
    Avrupada 7000 bin iken cogu kisi vatandasliktan cikti cikmayada devam ediyor cünkü ya ödeyemiyor yada büyük para olarak görüyor (1000 euroya para diyor yani) devlette bunu engelleyebilmek icin düsürdü 1000 euroya.

türkiyede düsürse askere gidicek adam kalmaz (herkes atip tutuyor askerlik diye ama bakma sen)  bu yüzden düsürmüyorlar.     tamamen benim analizim dayanagi yok.

Bu vicdanen iyi karsilanmayan zor bir durum zaten orasi kesin. bir kayirma var belli. 

[MECLISTEN_DISARI]

ama kanundan zorda olanda sikinin keyfine gezende yaralanabilecek oda belli. ama sen simdi su düsünceyle yola cikiyorsan: ben verip kurtulamiyorsam onlarda kurtulamasin amk.   kötü niyetlisindir.

Burda kanunu cikarandan cok yararlananlara/yararlanmak isteyenlere veryansin edildi.  senin yararlanma imkanin yoksa birak imkani olan yararlansin nedir insanlari vatan hainligine kadar varan ithamlarla cemkirmen.

ben ölececeksem sende öl amk  mentalitesini birakalim artik.

[/MECLISTEN_DISARI]

piskopatix tarafından 08/Oca/16 14:50 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı
    piskopatix bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı
    KuZeTaR bunu yazdı

Saygılar

hacılar yurt dışında yaşamadan bilmeden kanaat getirmeyin. adam bin yuro kazanıyor vay amk paraya bak gibisinden muhabbetler çok boş.bin kazanıorsun ama ona görede giderin var.atıyorum sen suya 1 tl veriorken avrupada 2 euro verio.böle seyler var

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı

ulan neyse 

ahada yakalandim simdi dogru diyorsun 5000 aliyorum parayada para demiyorum. laf olsun diye torba dolsun diye yazdim herseyi. askerligide zaten ülkemi hic sevmedigim icin yapmak istemiyorum o yüzden atip tuttum.

biriktirip de yaparsın seni çok zorluyorsa,

kasma oralardaysan ülkeye gelmene gerek yok,ülkeden bildiriyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    WhatsApp bunu yazdı
    piskopatix bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı

ulan neyse 

Tesekkür Ediyorum sana canim kardesim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    WhatsApp bunu yazdı
    piskopatix bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı

ulan neyse 

Anlatıştılar heralde 

EricNorthman tarafından 08/Oca/16 14:59 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı
    KuZeTaR bunu yazdı

Ne yer altısı ne dünyası gel mağduriyetini ülkende yaşa o zman insan yurt dışına niçin çıkar ben yurt dışında yaşayanların hepsi zengin olur demedim sokakta yatanıda vardır elbet ,, mesela dayım ailesini türkiyede koopartifle aldığı bi eve yerleştirdi sonra bastı gitti belçikaya bi pizzacıda pizza yaptı 4 5 arkadaşıyla bi evde 10 sene kaldı hem burda aldığı evin taksidini ödedi hem evin masraflarını karşıladı o 10 sene içinde burda bi ev daha aldı kiraya verdi tarla aldı icara verdi ordanda para geldi 10 senenin sonunda döndü bide araba araba aldı şimdi bi fırında usta olarak çalışıyo hali vakti yerinde , yurtdışında dükyanı olanları saymıyorum halıcısı lokumcusu,, ben görmedim yani çevremde durumu kötü olan ondan konuşuyorum he bi kişi var o da bankaya girmiş durumu kritik

Bi de konyanın tavşançalı kasabasını araştır iç anadolunun en zengin kasabalarından biri konyadan ankaraya giderken kuluya varmadan bembeyaz villalardan bi kasaba sanırsın tatil beldesi ama bi allahın  kulunu bulamazsın hayalet kasaba gibi hepsi yurt dışında yazları dolar taşar düğünler yapılır ülkenin en iyi organizatör lerini çalgıcılarını getirtirler düğünlerine şimdi bu adamlar çoluğuyla çocuğuyla yurtdışında nasıl yaşıyolar 

piiiranha9242 tarafından 08/Oca/16 15:23 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konu baya değişmiş :)

para konusu ayrı bir mevzu.. Benim bildiğim kadarıyla gördüğüm kadarıyla öyle çok para kazanan yok.. Her ülkenin belirli bir ağırlığı var, yani alım gücü önemli olan. Benim yaşadığım ülkede maaşlar yüksek ama giderler de yüksek.. Bak bir arkadaşımdan örnek vereyim.

Aldığı maaş 5000 frank (net) türk parasıyla 15 bin tl ediyor.

Şimdi bir çocuğu bir de eşi var yani 3 kişiler,

ödediği kira : 1500 frank

ödediği sağlık sigortası 3 kişi için : 1500 frank

geriye kaldı 2000 frank, bu adamın bir sürü ödemesi gereken fatura var, eşi çalışmıyor, sen ekmeğe 1 lira verirken ben burda ekmeği 10 liraya alıyorum :) Bazı şeyler daha ucuz olabiliyor (teknolojik ürünlerden bazıları daha ucuz) ama sen aylık 25 liraya bilmem kaç gb internet kullanıp, kaç dakika konuşurken burada 200 tl civarı para veriyorsun :)

Buranın parasının büyüklüğü ile türkiyedeki yaşam şartlarını karşılaştırmak mantıksız..

Gelelim vatan hizmetini askerliğiyle eş tutanlar.. Hangi çağda yaşıyorsunuz merak ediyorum? Gelişmiş ülkelerde askerlik profesyoneldir, 20 yaşındaki gençleri "zorla" almak mantıklı değil. Ordun profesyonel olursa daha etkili olur, ayrıca farklı mesleklere sahip olan insanların da hayatları dağılmamış olur. Ya da isviçre gibi belirli yıllarda yılda sadece 2 haftalık askere gidilerek yapılabilir ama orada da yok saçını kes yok telefon olmasın gibi bir olay yok. Tabi biz isviçre değiliz, konum bakımından farklı bir yerdeyiz o yüzden profesyonel orduya daha çok ihtiyaç var ve daha da önemlisi teknolojinin gelişmesi..

İsterse 100 milyon askerin olsun, adam seni 1 bombayla yok edebilecek seviyede.. 150 yıl öncesinin savaş mantığıyla yaşıyorsunuz hala. Önemli olan artık sayı değil, işlevdir.

Vatan hizmeti olayına gelince, ben farklı şekilde vatana hizmet etmek istemiştim, ülkenin savunma sanaayisinde çalışıp, akıllı savaş teknoloji araçlarının tasarımında yardımcı olmak istemiştim ama olmadı  :) vatan hizmeti = askerlik değil, bu kafadan kurtulun. Ayrıca kimse kimsenin değerlerini de kabul etmek zorunda değil. Askere gitmiyorsam sana ne? Eminim ki böyle askerlik lagalugası yapanların elinde şans olsa çoğu kullanırdı bu şansı.. Şansı olmadıkları için ancak b*k atmaktan başka bir şey yapmıyorlar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 6038 Toplam Mesaj: 63
dövizli askerlik