folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Dükkanının Önüne Park Ettirmeyen Esnaflar? Yaptırımlar?

Dükkanının Önüne Park Ettirmeyen Esnaflar? Yaptırımlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek
    arabaya full kasko yaptır çek önlerine kırıp döksünler ekibi ve kasko şirketini ara onların yaptığı söyle kasko dava açsın ağızlarına sıçsın. yılllık 1,000 lira kasko otoparktan karlı

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Benim dükkanım cadde üstü olsa bende park ettirmem çünkü;

Dükkanın önünde araba olunca karşıdan görünmüyor görüşü engelliyor :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı:
    -----------------------------

bi benzerini yaşadık karakola gittik

polis: -bizi ilgilendirmez git adamı döv sonrasına biz bakarız..dedi

Yok ya polise bak :S

Ben bu insanları anlamıyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

kanunen yasak zaten işyerleri önüne park edemezsin.

aynı sorunu hergün yaşıyorum  .

abi şurda bankaya uğrayacağım abi şurda markete uğrayacağım abi 5 dk ya geliyorum ..

ve genelde en az 1 saati buluyor gelmeleri.

ve evet dükkan görünmüyor park edilince ve benim müşteriler nereye park edip alışveriş yapsın?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

elevator:Hocam nerede yazıyor yasak olduğu,bulamadım ben?

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:

elevator:Hocam nerede yazıyor yasak olduğu,bulamadım ben?

hocam ehliyet alırken bir kitap veriliyor trafikle ilgili .

park edilmenin yasak olduğu  yerlerde geçiyordu .

hukukçusun sen daha iyibilirsin.

ama telefon açıp araç çektirdiğim çok oldu .(mecburen; kendi servis arabam gelip mal indirip bindiriyordu )

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

İşyerleri ile alakalı özel bir hüküm yok hocam..

MADDE 61- Taşıt yolu üzerinde;

a) Duraklamanın yasaklandığı yerlerde,

b) Park etmenin trafik işaretleri ile yasaklandığı yerlerde,

c) Geçiş yolları önünde veya üzerinde,

d) Belirlenmiş yangın musluklarına her iki yönden beş metrelik mesafe içinde,

e) Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara iki yönden onbeş metrelik mesafe içinde,

f) Üç veya daha fazla ayrı taşıt yolu olan karayolunda ortadaki taşıt yolunda,

g) Kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde,

h) Geçiş üstünlüğü olan araçların giriş ve çıkışının yapıldığının belirlendiği işaret levhasından onbeş metre mesafe içinde,

ı) İşaret levhalarında park etme izni verilen süre veya zamanın dışında,

j) Kamunun faydalandığı ve yönetmelikte belirtilen yerlerin giriş ve çıkış kapılarının her iki yönde beş metrelik mesafe içinde,

k) Park için yer ayrılmamış veya trafik işaretleri ile belirtilmemiş alt geçit, üst geçit ve köprüler üzerinde veya bunlara on metrelik mesafe içinde,

l) Park etmek için tespit edilen süre ve şeklin dışında,

m) Belirli kişi, kurum ve kuruluşlara ait araçlara, yönetmelikteki esaslara göre ayrılmış ve bir işaret levhası ile belirlenmiş park yerlerinde,

n) Ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında,

Park etmek yasaktır.

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

@lostok hocam araba 2004 model chevrolet lacetti araba kötü bir araba değil dükkan önüne koymamı istemiyor
    çünkü kendi müşterisi geldiğinde park yeri bulamıyor... arabaya zarar verirse bende cam cerceve indiririm
    kaldı ki bilgisayar firması ile neredeyse yumruk yumruğa dalıyorduk... mal giriş cıkış içinde bir problem
    teşkil etmiyor önünde koskoca kaldırım var ben yola park ediyorum kapısına sıfır yanaşmıyorum ki...

@biyotbt hocam sölediklerin güzel de ben neden arabama zarar verdirim? ayrıca tamirdeyken arabayı kullanamicam
    bu durumda zararlı yine ben cıkıyorum...

@spy-cx5 ne kadar güzel söylüyorsun ben napacam peki arabanın içinde mi uyuyim... aracımı koyup evime gidecem...
    dükkanın görüş acısını nasıl kapatıyor ya vitrinin önüne man tır cekmiyorum göt kadar araba... kaldı ki bu şirketin
    vitrininde bişi yok + ara sokaktalar...

@ elevator hocam kanunen yasak değil işyeri sahiplerinin uydurdukları ve zorla yaptırım yaptıkları bişey bu...
    şimdi aynı şeyi bir de şu şekilde düşün ben dükkan sahibiyim önüm full boş sende evine gidecen yarım saat
    dolanacan evinin etrafında bir tane park edecek yer bulamican bu durumda sen naparsın gelip dükkanımın önüne mi
    koyarsın yoksa gider akşama kadar dolanmaya devam mı edersin? bizim buradaki aracların geneli çalışanlara ait
    araçlar sabah 8-9 da geliyorlar akşam 6-7-8 e kadar bu böyle park yapılacak tek yer kalmıyor... hocam bence sen
    o sana verilen trafik kitabını tekrar oku böyle bir kural yok...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı:

@lostok hocam araba 2004 model chevrolet lacetti araba kötü bir araba değil dükkan önüne koymamı istemiyor
    çünkü kendi müşterisi geldiğinde park yeri bulamıyor... arabaya zarar verirse bende cam cerceve indiririm
    kaldı ki bilgisayar firması ile neredeyse yumruk yumruğa dalıyorduk... mal giriş cıkış içinde bir problem
    teşkil etmiyor önünde koskoca kaldırım var ben yola park ediyorum kapısına sıfır yanaşmıyorum ki...

@biyotbt hocam sölediklerin güzel de ben neden arabama zarar verdirim? ayrıca tamirdeyken arabayı kullanamicam
    bu durumda zararlı yine ben cıkıyorum...

@spy-cx5 ne kadar güzel söylüyorsun ben napacam peki arabanın içinde mi uyuyim... aracımı koyup evime gidecem...
    dükkanın görüş acısını nasıl kapatıyor ya vitrinin önüne man tır cekmiyorum göt kadar araba... kaldı ki bu şirketin
    vitrininde bişi yok + ara sokaktalar...

@ elevator hocam kanunen yasak değil işyeri sahiplerinin uydurdukları ve zorla yaptırım yaptıkları bişey bu...
    şimdi aynı şeyi bir de şu şekilde düşün ben dükkan sahibiyim önüm full boş sende evine gidecen yarım saat
    dolanacan evinin etrafında bir tane park edecek yer bulamican bu durumda sen naparsın gelip dükkanımın önüne mi
    koyarsın yoksa gider akşama kadar dolanmaya devam mı edersin? bizim buradaki aracların geneli çalışanlara ait
    araçlar sabah 8-9 da geliyorlar akşam 6-7-8 e kadar bu böyle park yapılacak tek yer kalmıyor... hocam bence sen
    o sana verilen trafik kitabını tekrar oku böyle bir kural yok...

tekrar okudum dediğim gibi yazıyor.

trafiği çağırdım mal gelecek ama duracağı yer yok dedim ve aracı çektiler hacam.

araç sahibi gelincede biraz tartıştık ..selamsız sabahsız izinsiz araç bırakıyorsun birde artislik yapıyorsun dedik vs vs hani sayı yönünden kalabalıktık döverdikte tabiki barbar değiliz trafik ve karakol halletti ...

buna dayanarak yasada var diyorum.

ayrıca banane onun evinden ,ben ekmeğime bakarım müşterim gelirse nerede durup alışveriş yapacak benden ?

üstelik evinin etrafında niye dolanıyorsun yarım saat? sen salakmısın evinin önüne park ettirme sen park et demezlermi adama ?

ki apartmansa zaten garajı olması gerekir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:

İşyerleri ile alakalı özel bir hüküm yok hocam..

MADDE 61- Taşıt yolu üzerinde;

a) Duraklamanın yasaklandığı yerlerde,

b) Park etmenin trafik işaretleri ile yasaklandığı yerlerde,

c) Geçiş yolları önünde veya üzerinde,

d) Belirlenmiş yangın musluklarına her iki yönden beş metrelik mesafe içinde,

e) Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara iki yönden onbeş metrelik mesafe içinde,

f) Üç veya daha fazla ayrı taşıt yolu olan karayolunda ortadaki taşıt yolunda,

g) Kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde,

h) Geçiş üstünlüğü olan araçların giriş ve çıkışının yapıldığının belirlendiği işaret levhasından onbeş metre mesafe içinde,

ı) İşaret levhalarında park etme izni verilen süre veya zamanın dışında,

j) Kamunun faydalandığı ve yönetmelikte belirtilen yerlerin giriş ve çıkış kapılarının her iki yönde beş metrelik mesafe içinde,

k) Park için yer ayrılmamış veya trafik işaretleri ile belirtilmemiş alt geçit, üst geçit ve köprüler üzerinde veya bunlara on metrelik mesafe içinde,

l) Park etmek için tespit edilen süre ve şeklin dışında,

m) Belirli kişi, kurum ve kuruluşlara ait araçlara, yönetmelikteki esaslara göre ayrılmış ve bir işaret levhası ile belirlenmiş park yerlerinde,

n) Ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında,

Park etmek yasaktır.

c şıkkından yola çıkabiliriz. işyerimin önüne park edemez ,müşterilerimin ve servis araçlarımın geçiş yönünü kapatıyor.

ve zaten çektirdiğim araçlar haklılığımı gösteriyor.bahanem hazır müşterilerimi engelliyor işimi kırıyor servislerimi engelliyor mazleme indirip bindirmemi engelliyor vs vs vs.

Toplam Hit: 20038 Toplam Mesaj: 34