folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Dükkanının Önüne Park Ettirmeyen Esnaflar? Yaptırımlar?

Dükkanının Önüne Park Ettirmeyen Esnaflar? Yaptırımlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    gerçekten çok saçma düşünmüşsün evelator malzeme girişini engellemez çünkü senin bir kapın var ve ben senin kapına sıfır yanaşmıyorum önünde kocaman bir kaldırım var bu birincisi. müşterin de arabasını uygun bir yere park ettikten sonra gelir kapıdan rahat rahat girer bu da ikincisi dediğim gibi önünde kaldırım var ve ben kaldırıma değil yola park ediyorum... senin iş yerinin önü olabilir ancak yol ve kaldırım devlete ait yani sana ait bir yer değil! devlete ait herkes kullanabilir! ayrıca dükkanının önü diye sana özel bir otopark da değil! eğer kendine ait özel bir yer arıyorsan git arsa al üstüne binanı dik otoparkını koy kimse karışmasın! ha sende şimdi bana sende git otoparklı bir aptye taşın dieceksin ben hemen cevap verim ben zaten illa evimin önüne koyacam demiyorum ki boş bulduğum ve yasalara göre park yapılmasının yasak olmadığı her hangi bir yere koyarım şehir eşkiyalarına da boyun eğmem...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    elevator bunu yazdı:

tekrar okudum dediğim gibi yazıyor.

trafiği çağırdım mal gelecek ama duracağı yer yok dedim ve aracı çektiler hacam.

araç sahibi gelincede biraz tartıştık ..selamsız sabahsız izinsiz araç bırakıyorsun birde artislik yapıyorsun dedik vs vs hani sayı yönünden kalabalıktık döverdikte tabiki barbar değiliz trafik ve karakol halletti ...

buna dayanarak yasada var diyorum.

ayrıca banane onun evinden ,ben ekmeğime bakarım müşterim gelirse nerede durup alışveriş yapacak benden ?

üstelik evinin etrafında niye dolanıyorsun yarım saat? sen salakmısın evinin önüne park ettirme sen park et demezlermi adama ?

ki apartmansa zaten garajı olması gerekir.

-----------------------------
    ben salakmıyım bakış acısına göre değişir :D salak dahi olsam en azından şehrin ortasında eşkiyalık yapmam! hangi hakla evimin önüne araç parkettirmicem? hemde devlete ait olan bir yere! herkesin kullanımına acık olan bi yere! bu kadar dar görüşlülük olamaz kusura bakma elevator! ayrıca senin yaptığında polisin yardım etmesi polisin eşşekliği... zaten doğru düzgün hangi yasayı biliyorlarki kafalarına göre iş yapıyolar... ya da kim daha çok para yedirirse... belediyeye şikayet edildiği zaman zaten gelip senin o kukaları toplayıp götürüyorlar belediye ile konuştum böle bir uygulama yok! git bence daha düzgün bilgi al! ama belediyenin söylediği şey şu cezası yok şikayet edersiniz geliriz tabelaları alır gideriz adam tekrar koyar sanki kaç kuruş, ama yarın bi gün gelip arabana zarar verirler dedi... polis de geldiğinde aynısını dedi... zaten ben böle zihniyetin a.q. haklıyım hakkımı kollayacak olan polisin yaptığına bak! daha ağır konuşurum ya neyse...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı:
    crafty bunu yazdı:
    sorunumu acık acık her ayrıntısı ile anlatacağım. adanada merkezde oturuyorum park edecek binaya ait herhangi bir yer yok. bu yüzden belediyenin yaptığı park yerlerine ya da park yasağının olmadığı yol kenarlarına boşluklara koyuyoruz. ancak sorun oluşturan bazı şeyler var... gecen gün boş yer bulamadığım için arabamı mecburen ana okulunun önüne koydum ertesi gün aradılar arabanı cek die haklı olarak araştırdım yasak varmış... şimdi sorunlarım şunlardan ibaret evimin orada bir bilgisayar firması bir mobilyacı ve bir de mühendislik şirketi bulunmakta. bilgisayarcı dükkanının önüne reklamlı kukalar ile kapatıyor ve park ettirmiyor. mobilyacı sandık ve metal eşyalar ile kapatıyor. mühendislik firması ise belediyenin döşediği kaldırıma demir kazıklar çaktı ve zincirle kapadı... bilgisayar firmasının önüne koyduğumda park edemezsin diyip gönderiyor, mobilyacı malım gelecek çek diyor mühendislik firması da müşterim gelecek çek diyor... bilgisayarcı ile kavga ettim daha önce polisi aradım ekip geldi. arabamı park ediyorum die üstüme yürüyorlar dedim arabamı dükkanın önünden polis çektirdi. ayrıca aracına zarar veririz diye de tehtit ediyorlar. mühendislik firması ise aracını bir daha buraya koyma zarar veririz diyor. bu durumda ben ne yapmalıyım? yasal haklarım nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim...
    bilgisayarcının, mobilyacının, mühendislik firmasının dükkanlarının önünden kaldırım geçiyor mu ona bakmak lazım. dükkanlarla kaldırım bitişikse yani insanların yürümesi gereken kaldırıma herif ürünlerini sergilemek için koyuyorsa yanlış yapıyor demektir. belediyenin kaldırımını işgal edemez. eğer belediyeye vergi falan veriyorsa orasını öğrenmek lazım. park olayı içinde haliyle ceza yememek için ara sokaklara park etmek gerekir. yürüyüş mesafesi olarak tabii yer varsa. park etmeler için trafik zabıtasınında bazen müsama göstermesi lazım. park edecek yer olmadığı için görmemezlikten gelinmesi lazım. eğer ceza yazacaksada seni önceden uyarması lazım.

hocam kaldırım var hemde öle bir kaldırım var ki beş kişi yan yana yürüyecek şekilde bir kaldırım var ve kaldırım üzerinde herhangi bir ürün teşhir etmiyorlar... ben kaldırıma paralel şekilde park ediyorum aracın hiçbir uzvu kaldırıma gelmiyor! belediyeye vergi verip vermemesi sorun değil sonucta ben yol kenarına park ediyorum kaldırıma park etmiyorum kaldı ki ben de aracım için evim için bir sürü vergi ödüyorum... anlaşılmayan şey şu ben evimin illa önüne park edecem demiyorum ya da iş yerinin önüne! iş yeri olmayan yerlerde var ancak geldiğimde hiç boş yer bulunmuyorsa mecburen oralara park ediyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

kaldırıma ya da yola reklam amaçlı kukla falan koymak yasak. Zabıta Antalyada sorgusuz sualsiz topluyor. Eğer tekrarlarsan ceza kesiyor. Bu işlerle zabıta ilgileniyor  bi ihbar yap eğer dikkate almazlarsa demekki para yiyorlar adamlardan.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    NowalgiN bunu yazdı:

kaldırıma ya da yola reklam amaçlı kukla falan koymak yasak. Zabıta Antalyada sorgusuz sualsiz topluyor. Eğer tekrarlarsan ceza kesiyor. Bu işlerle zabıta ilgileniyor  bi ihbar yap eğer dikkate almazlarsa demekki para yiyorlar adamlardan.

bizim ülkede torpilin olmadığı bir yer göster sonra "bilgisayar firmasının sahibi adana mhp milletvekili" bilgisini ekle ve tekrar bir düşün :D para yemelerine gerek yok bizim memurumuz genelde yatarak para kazanmaya alışkın olduğu için hiç ellemiyorlar bile ama şikayette bulundum belediyeye...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Bizim işyerının önü 30 metre falan var. İşyerınde de toplasan 5 tane araba yok. Ama 1.5 senedir burdayım bi kere bile yer bulamadım. Admın işyeri başka yerde gelip park edip gidiyor. Bizde onların yanına park edip işimizi halletmeye çalışıyoruz. E-5 100 metre olan bi bağlantı yolu olduğundan trafıgın anasını sikiyoruz. Hergun en az bi kişiyle sırf bu yüzden tartışıyoruz. 15-20 dk bi işin olur park edersin ama sabah bırakıp akşam alırsan. 

Arabanın kapı kollarına akşam üzeri tükürürüm

Camına bant yapıştırırım. güneşte biraz kalınca çok şekil oluyo.

Kapattıkları aynaları açarım. Gelen giden çaksın.

Yanından geçerken tekmelerım. çizerim

Eğer aynı araç hergun park edıyorsa elimden lastıgının altına çivi falan düşebilir. Karışmam 

Belediye dubaları topladı. Kimseye bişey de diyemıyoruz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı:
    elevator bunu yazdı:

tekrar okudum dediğim gibi yazıyor.

trafiği çağırdım mal gelecek ama duracağı yer yok dedim ve aracı çektiler hacam.

araç sahibi gelincede biraz tartıştık ..selamsız sabahsız izinsiz araç bırakıyorsun birde artislik yapıyorsun dedik vs vs hani sayı yönünden kalabalıktık döverdikte tabiki barbar değiliz trafik ve karakol halletti ...

buna dayanarak yasada var diyorum.

ayrıca banane onun evinden ,ben ekmeğime bakarım müşterim gelirse nerede durup alışveriş yapacak benden ?

üstelik evinin etrafında niye dolanıyorsun yarım saat? sen salakmısın evinin önüne park ettirme sen park et demezlermi adama ?

ki apartmansa zaten garajı olması gerekir.

ben salakmıyım bakış acısına göre değişir :D salak dahi olsam en azından şehrin ortasında eşkiyalık yapmam! hangi hakla evimin önüne araç parkettirmicem? hemde devlete ait olan bir yere! herkesin kullanımına acık olan bi yere! bu kadar dar görüşlülük olamaz kusura bakma elevator! ayrıca senin yaptığında polisin yardım etmesi polisin eşşekliği... zaten doğru düzgün hangi yasayı biliyorlarki kafalarına göre iş yapıyolar... ya da kim daha çok para yedirirse... belediyeye şikayet edildiği zaman zaten gelip senin o kukaları toplayıp götürüyorlar belediye ile konuştum böle bir uygulama yok! git bence daha düzgün bilgi al! ama belediyenin söylediği şey şu cezası yok şikayet edersiniz geliriz tabelaları alır gideriz adam tekrar koyar sanki kaç kuruş, ama yarın bi gün gelip arabana zarar verirler dedi... polis de geldiğinde aynısını dedi... zaten ben böle zihniyetin a.q. haklıyım hakkımı kollayacak olan polisin yaptığına bak! daha ağır konuşurum ya neyse...

ben sanamı salak dedim yoksa verdiğin örnekteki herhangi bir şahsamı? teşbihte hata olmaz,buda anlayış açısına göre değişir.

otoparklar varken gelip işimi engelleyecek dükkanın önüne park edecek bu eşkiyalık değilmidir ?

trafik polisi hiçbirşey bilmiyor eşek olduğundan   aracı çekiyor.

dükkanın önü bomboş dışarda hiçbir eşya yok ,bu yüzden zabıtalık bir işim yok.

dar görüşlülük mü?

buda anlayışa göre değişir !

git adamın dükkanının önüne park et işini engelle, sonrada dar görüşten bahset.

git daha iyi bilgi al diyorsun ..

hani sen haklısında ne oluyor sanki niye bırakabiliyormusun  arabanı?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Sende haklısın kendince ama adamlarda haklı,Klasik bir tabir var işte dükkanın önünü kapama adama zarar veriyorssun ki istemiyo yoksa kimse pisikopat değil

Konumu silenlere inat kürdüm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    elevator bunu yazdı:

ben sanamı salak dedim yoksa verdiğin örnekteki herhangi bir şahsamı? teşbihte hata olmaz,buda anlayış açısına göre değişir.

otoparklar varken gelip işimi engelleyecek dükkanın önüne park edecek bu eşkiyalık değilmidir ?

trafik polisi hiçbirşey bilmiyor eşek olduğundan   aracı çekiyor.

dükkanın önü bomboş dışarda hiçbir eşya yok ,bu yüzden zabıtalık bir işim yok.

dar görüşlülük mü?

buda anlayışa göre değişir !

git adamın dükkanının önüne park et işini engelle, sonrada dar görüşten bahset.

git daha iyi bilgi al diyorsun ..

hani sen haklısında ne oluyor sanki niye bırakabiliyormusun  arabanı?
    evimin etrafında bir otopark yok zaten bu yüzden yasak olmayan yerlere park etmek zorunda kalıyorum hocam park yeri varken gidipte ibneliğine arabamı önüne koymuyorum eğer hiçbir yerde park yeri bulamazsam mecburen götürüp dükkanın önüne park ediyorum... adamın işini engellemiyorum ki kapısıyla yol arasında 3 mt mesafe var istediği gibi kaldırımda at koşturabilir... örnek verim benim evimin altında da yapı kredi sigorta genel müdürlüğü var ve ne apartmanın önünü kapatıyor ne de kendine ait bir otoparkı var ama işi engellenmiyor... evet haklısın haklıyım ama arabamı bırakamıyorum hakkım olanı yapamıyorum bunun için zaten konuyu actım ne yapabilirim diye! ama sende haklısın burası türkiye burada herşey mübah dişi yetene...

@holygan  hocam senin bu yaptığın şimdi insanlığa giriyor mu? o zaman bende önüne araç park ettirmiyor diye gidip dükkanın gece camlarını mı indirim duvarlarını mı boyayayım? sonucta bunlar milli servetlerimiz heba mı olsun?

ayrıca buralar senin benim ya da bir başkasına özel olarak tahsis edilmiş yerler değildir. kaldırımlardan nasıl tüm halk yararlanıyorsa parklardan bahçelerden nasıl tüm halk yararlanıyorsa yollardan da tüm halk yararlanabilir. eğer belediye park edilmesini yasak olarak görmüyorsa buraya her türlü kişi aracını park edebilir. aksi zihniyet kendi kanaatimce toplumsal yaşama adapte olamamışlığın göstergesidir...

Toplam Hit: 20025 Toplam Mesaj: 34