folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

An itibariyele 2011 Megane 3 1.6 Privilege Manuel Vites araç kullanıyorum.

Yakın zamanda otomatik vitese geçmeyi planlıyorum. Yine Megane alabilirim yada başka bir marka model de olabilir. C segmentinde sedan yada hatcbbak olabilir ama bu sefer dizel otomatik düşünüyorum.

Bütçe 70-80k. Kriter olarak 2012 ve sonrası düşük km ve dolu paket bir araç hedefliyorum

Aramızda EDC şanzıman kullanan mürit var mı?

Tecrübesi olan müritler buyrun

JOE tarafından 31/Oca/19 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

EDC kullanmadım ama dsg tavisye edebilirim.Sakin kullanımda vites geçişleri sorunsuz ve hissettirmez, seri kullanımda tepkisi de iyidir diyebilirim

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Yakın zamanda otomatik vitese geçmeyi planlıyorum. Yine Megane alabilirim yada başka bir marka model de olabilir. C segmentinde sedan yada hatcbbak olabilir ama bu sefer dizel otomatik düşünüyorum.

Bütçe 70-80k. Kriter olarak 2012 ve sonrası düşük km ve dolu paket bir araç hedefliyorum

2019 megan sedan dizel otomatik kullandım 500 km. uzun yokuşlarda bağırıyor titriyor. vitesi tam geçiremiyor saçma saçma tepkiler veriyor. enişte banka müdürü :) her yıl yenisini kiralıyorlar yeni model :)

2018 ford focus sedan dizel otomatik te hangi vites varsa ona bak :) onu da baya kullandım. hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. enişte de genel olarak 2019 meganın 2018 focusa göre teneke olduğu kanaatine vardı :) sudan filan hızlı geçince arabanın altından acayip ses geliyordu ama konu sadece vites olduğu için diğer konulara girmiyorum :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

2016 seat Leon 1.2 manuel kullanıyorum, Dsg tavsiye ederim, bir arkadaşımda 2013 yada 2014  leon dizel dsg vardı beyaz renk satacaktı bir ara düşünürsen sorarım fiyatını

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Hangi şehir,  bol rampalı trafikli (ankara) bir yerse manuele devam, çift kavramalılarla ısınma sorunları ile karşılaşabilirsin, masrafı ağır olur dsg li yeni model arabası olup sorunlarla karşılaşan sadece benim 2 tanıdığım var,  

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Yer İstanbul. İşim eve yakın çok yoğun trafikte kalmıyorum. Aracı aynı zamanda eşim de kullacak, o sebeple aslında otomatiğe niyetlendim, yoksa şuanki araçtan da memnunum aslında.

Sadece vites değil diğer detaylarıda yazabilirsiniz. Nihayetinde hepsi bir bütün :)

İlle de şu marka yada bu model diye bir sınırlamam yok.

@archair23 Hocam beyaz olmayaydı iyiydi. Yine de fiyat alırım. Lakin benim planım mart ayı girdikten sonra almaktı. Mevcutu sat para ayarla filan...

JOE tarafından 30/Oca/19 12:02 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

paran yeterse golf dsg

yetmezse leon dsg al

reno teneke hocam.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Leon güzele benziyor. Leon olabilir. 

Var mı dsg kullanan

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Yılda kaç KM yapıyorsun?

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

dsg kullanıyorum. 2013 yılından sonra çıkan dsg lerde sorun yok.

piyasadaki en iyi otomatik şanzıman şuan bence

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Çift kavrama şanzımanlarda eğer şanzıman bakımını zamanında yaptırırsan, kalkışlarda patinaj yaparak kalkmazsan, yokuşa park ederken aracın salınımını şanzımana değilde el frenine verirsen uzun yıllar sorunsuz kullanırsın. Ama bu dediklerime uymazsan 4.000 tl ile 30.000 tl arasında bir masafla karşılaşman mümkün. Daha önce EDC şanzımana sahip Fluence kullandım. Vites geçişleri iyi değildi. Ses ve titreme hissediyordum. Düz yolda vites yükseltmesi gerekirken sebepsiz yere devir yükseltiyordu. Yani şanzıman benim gözlemlediğim kadarıyla iyi tepki vermiyordu.

Hiç kullanmadım ama tam otomatik Japon arabaları şanzıman konusundan çok iyi ve sorunsuz diyorlar. Aracı almadan mutlaka iyi bir motor ve şanzıman ustasına göster. Bakımsız araç alırsan ileride başın çok ağırır.

Kendi arabam 2014 Volvo S80 D2 Advange Powershift. Güvenlik ve konfor üst düzeyde. Biraz önce yazdığım uyarılara dikkat edersen ve aracında kronik bir sorunu yoksa tüm çift kavramalı şanzımana sahip araçları uzun yıllar sadece şanzıman bakımını yaptırarak sorunsuz kullanırsın.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
Toplam Hit: 3017 Toplam Mesaj: 30
otomatik vites edc şanzıman