folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Cevaplar için teşşekürler müritler.

@Nautilus Hocam yılda max 15.000 yaparım. Belki de yapmam.

Sanırım EDC den DSG ye döneceğim. Şuan ibre Volkswagen grubu gösteriyor.

Golf pahalı. Leon un dışı hoş güzel ama iç tasarımını pek beğenmedim.

Jetta lar bir güzel geldi gözüme :) İç mekan kalitesi ve tasarımı daha iyi sanki

Örnek İlanlar:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-10%2C000tl-pesinatla-2015cikisli-yeni-jetta-1.6tdi-comfortline.dsg-648663407/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-seat-leon-1.6tdi-style-degisnsiz-dizel-otomatk-60-bin-kmde-642565433/detay/

Boşver Jetta'yı, piyasada Jetta kalmadı, dizeli de boşver zaten fiyatları da eşitlendi. Velhasıl 1.0 LEON satayım sana  :)

MaviGozluDev tarafından 31/Oca/19 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

EDC ile sorun yasayan arkadasim olmustu , ancak garanti kapsaminda islem yapildi ve memnun kalmisti , arac meg 3 coupe 1.5.

onu bunu bilmem de , otomatik sanziman asla keyif vermiyor...10 ileri kullaniyorum su an , gram tadi yok :) aracla butunlesemiyorsun,daima yapay bir his mudahale var.

Koca hestiy aya bedenem ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

2.5 senedir Hyundai 7 ileri çift kavrama DCT şanzıman kullanıyorum. Tek kelimeyle mükemmel.

300 tork arabayı oldukça devirli ve zorlayarak kullanıyorum, sürekli İstanbul trafiğindeyim, ona rağmen teklemiyor bile.

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

Hangi şehir,  bol rampalı trafikli (ankara) bir yerse manuele devam, çift kavramalılarla ısınma sorunları ile karşılaşabilirsin, masrafı ağır olur dsg li yeni model arabası olup sorunlarla karşılaşan sadece benim 2 tanıdığım var,  

3cü de ben olayım hocam.. Dsg kullanıcısıyım 4 senedir. Aracı aldığımda volant sesi vardı titreme ile beraber. Araç servis bakımlı olmadığından böyle idare ettim yeni kavrama ve volan değiştirdim 4700Tl volant sesi kesildi ama 1 den 2 ci vitese geçerken titremeye devam. (Kroniktir bu sorun servis normal diyor) Vites geçişleri gayet güzel şehir içi ağır trafikte aşırı ısınma oluyor sen dur kalk yaparken 1den 2 ye hemen atıyor o esnada titreme başlıyor. Bir çok forumda yazıyor daha birinci vitesin devrini almadan 2 ye atmasından kaynaklanıyor tamamen timing olayı her nedense Doğuş buna normal diyor. Bilgine. Aracımı satacağım vw mi bir daha asla

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı

Hangi şehir,  bol rampalı trafikli (ankara) bir yerse manuele devam, çift kavramalılarla ısınma sorunları ile karşılaşabilirsin, masrafı ağır olur dsg li yeni model arabası olup sorunlarla karşılaşan sadece benim 2 tanıdığım var,  

3cü de ben olayım hocam.. Dsg kullanıcısıyım 4 senedir. Aracı aldığımda volant sesi vardı titreme ile beraber. Araç servis bakımlı olmadığından böyle idare ettim yeni kavrama ve volan değiştirdim 4700Tl volant sesi kesildi ama 1 den 2 ci vitese geçerken titremeye devam. (Kroniktir bu sorun servis normal diyor) Vites geçişleri gayet güzel şehir içi ağır trafikte aşırı ısınma oluyor sen dur kalk yaparken 1den 2 ye hemen atıyor o esnada titreme başlıyor. Bir çok forumda yazıyor daha birinci vitesin devrini almadan 2 ye atmasından kaynaklanıyor tamamen timing olayı her nedense Doğuş buna normal diyor. Bilgine. Aracımı satacağım vw mi bir daha asla

Bu bahsettiğin sorunu şu şekilde çözün demişler birkaç yerde;

Araç bekleme pozisyonundayken manuele alın ve ilk kalkışı bu şekilde yapın, daha sonra hızı 10 km yi geçince manuel olarak 2. vitese geçin ve daha sonra otomatiğe geçin.

:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    laser69 bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı

Bu bahsettiğin sorunu şu şekilde çözün demişler birkaç yerde;

Araç bekleme pozisyonundayken manuele alın ve ilk kalkışı bu şekilde yapın, daha sonra hızı 10 km yi geçince manuel olarak 2. vitese geçin ve daha sonra otomatiğe geçin.

:D

Aynen öyleee :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

@MaviGozluDev Hocam şimdi jettası olan bir mürit de gelip boşver leon u sana jetta satayım diyecek :)

@husnuweb Düzgün kullanımda sıkıntı olmaz gibi sanki. Birde servis bakımlı araç olması önemli bence.

qoqo müritin dediği şekilde de kullanılabilir.

Özellikle 2014 öncesi dsg lerde sıkıntı daha fazlaymış. 2014 sonrasında sıkıntı yok deniliyor. Bakalım ne olacak.

JOE tarafından 01/Şub/19 08:30 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

@MaviGozluDev Hocam şimdi jettası olan bir mürit de gelip boşver leon u sana jetta satayım diyecek :)

@husnuweb Düzgün kullanımda sıkıntı olmaz gibi sanki. Birde servis bakımlı araç olması önemli bence.

Özellikle 2014 öncesi dsg lerde sıkıntı daha fazlaymış. 2014 sonrasında sıkıntı yok deniliyor. Bakalım ne olacak.

KArdeş illa dsg alacaksan servis garantili ya da iyi niyet garantisi olan araç bak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

KArdeş illa dsg alacaksan servis garantili ya da iyi niyet garantisi olan araç bak

Aynen hocam eğer olursa garantisiz almam zaten

Not late for nothing
Toplam Hit: 3018 Toplam Mesaj: 30
otomatik vites edc şanzıman