folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

EDC Şanzımanlı Araç Kullananlar (Çift Kavrama) Edit: DSG De Olur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşşekürler müritler.

@Nautilus Hocam yılda max 15.000 yaparım. Belki de yapmam.

Sanırım EDC den DSG ye döneceğim. Şuan ibre Volkswagen grubu gösteriyor.

Golf pahalı. Leon un dışı hoş güzel ama iç tasarımını pek beğenmedim.

Jetta lar bir güzel geldi gözüme :) İç mekan kalitesi ve tasarımı daha iyi sanki

Örnek İlanlar:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-10%2C000tl-pesinatla-2015cikisli-yeni-jetta-1.6tdi-comfortline.dsg-648663407/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-seat-leon-1.6tdi-style-degisnsiz-dizel-otomatk-60-bin-kmde-642565433/detay/

JOE tarafından 31/Oca/19 11:33 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

Hoca selamlar,

uzun uzun reno EDC kullanma fırtsatım oldu, ki zaten daha önce arkadaş bahsetmiş yokuş aşağı ve yukarı birden vites küçültüp yükseltiyor yada devir artırıyor uzun yolda giderken bile 2.000 devirlerden 4.000 devirlere çıkartabiliyor yada vites yükseltip aracı boğabiliyor gerçekten kararsız diyerek güzel özetlemiş.

DSG çok hızlı vites değiştiriyor gerçekten iyi hissedilmiyor filan ama şehir içi gereksiz süratli gibi ışıklardan kalkışta, park yerinde çıkmada yada dur kalk trafikte epey atak

Ford bence otomatik te en düzgün tepkimeleri veren şanzumana sahip. focus bakabiliyorsan eğer tavsiye ederim gerçekten rahat,  az yakıyor ve kararlı bir şanzuman.

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Ben 1.2 manuel kullanıyorum bu renk aldım çok memnunum, ibiza alıyordum 1.0 Dsg 5 bin tl fazla verip C sınıfı aldım çok memnunum, Keşke Dsg olsaydı, çünkü ben çok dikkatli kullanıyorum, yokuşta filan arkadaşın dediği gibi düz yolda dahil elfrenine yük bindirirsen sorun olmaz ani hızlanmazsan patinaj olmazsa sorun yaşamazsın, Dsg nin çok sorun lu olmasının sebebi çok satıyor olması ve çok hor kullanılıyor,

https://i.hizliresim.com/4jzmZ0.jpg

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

@archair23  Hocam aracın çok cici duruyor maşallah. Evet kullanım çok önemli dediğin gibi. Bir de sence iç mekan kalitesi nasıl Golf ve Jetta ya göre ??? Alacağın zaman muhtemelen bakmışsındır diye soruyorum. Leon u da çok beğeniyorum ama iç mekan ve malzeme kalitesi biraz düşündürüyor.

@Komutan Hocam edc den vazgeçtim sayılır. Fakat bir türlü karar veremedim hangi araç olacak noktasında. 85k verip jetta leon değilde acaba 90k lara yaklaşıp Golf e mi hallensem. Bütçe 110k lara kada çıkabilir ama ben bir miktarını yatırım olarak tutmayı düşünüyororum. O yüzden bi 20-25k kalsın kenarda diye planlıyordum. Ama gel gör ki Golf çok cazibedar.

Mesela: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kayramdan-kapora-alindi-648447930/detay/

JOE tarafından 31/Oca/19 12:14 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

@archair23  Hocam aracın çok cici duruyor maşallah. Evet kullanım çok önemli dediğin gibi. Bir de sence iç mekan kalitesi nasıl Golf ve Jetta ya göre ??? Alacağın zaman muhtemelen bakmışsındır diye soruyorum. Leon u da çok beğeniyorum ama iç mekan ve malzeme kalitesi biraz düşündürüyor.

@Komutan Hocam edc den vazgeçtim sayılır. Fakat bir türlü karar veremedim hangi araç olacak noktasında. 85k verip jetta leon değilde acaba 90k lara yaklaşıp Golf e mi hallensem. Bütçe 110k lara kada çıkabilir ama ben bir miktarını yatırım olarak tutmayı düşünüyororum. O yüzden bi 20-25k kalsın kenarda diye planlıyordum. Ama gel gör ki Golf çok cazibedar.

Mesela: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kayramdan-kapora-alindi-648447930/detay/

Hocam bir arkadaşım golf all star serisi almıştı 2016 da 100.000 tl ye sıfır km bayiden.

Volkswagen

tam paranın kölesi, donanım o kadar fark ediyor ki arabada sadece şase aynı lastiği bile farklı veriyorlar, sen opsiyonları ve donanımı dolu bir model bakabiliyorsan güzel olur.

hem canım ülkem de 2. el sürekli değer kazanıyor yatırım bile olabilir aldığın araç

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Hocam şöyle diyim ben hiç karşılaştırmadan aldım renk için almıştım açıkcası, Hep şöyle derler doğuş gurubu wv araçlarına serviste daha dikkat eder derler, ama ben seat kullanıcı olarak bir sorun yaşamadım,

leonla, golf kıyaslamasını aldıktan sonra arkadaşlarımın araçlarıyla yapmıştım, golfte o kapı kapanırken ki tok sesini duyarsan golfün daha kaliteli olduğunu anlarsın iç malzeme olarakta golf daha iyi, ben mesela araca fabrikada 6.5 ekran ve ses sistemi taktırdım çok memnunum, ama aynı sistem golftede var golfte daha iyi, ama leonda ki seste gerçekten harika, alırsan kesinlikle 5inç ekran alma. 6.5 olsun yeni donaımlarda 8 inç satıolar.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Cevaplar için teşşekürler müritler.

@Nautilus Hocam yılda max 15.000 yaparım. Belki de yapmam.

Sanırım EDC den DSG ye döneceğim. Şuan ibre Volkswagen grubu gösteriyor.

Golf pahalı. Leon un dışı hoş güzel ama iç tasarımını pek beğenmedim.

Jetta lar bir güzel geldi gözüme :) İç mekan kalitesi ve tasarımı daha iyi sanki

Örnek İlanlar:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-10%2C000tl-pesinatla-2015cikisli-yeni-jetta-1.6tdi-comfortline.dsg-648663407/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-seat-leon-1.6tdi-style-degisnsiz-dizel-otomatk-60-bin-kmde-642565433/detay/

Hocam yılda 15.000KM yapıyorsan Dizel'den Benzinli araca göre zarar edersin. Yılda 50-55bin KM arası yapsaydın kesin Dizel karlı olurdu. 

Dizeller zaten tam otomatik olmadığı için DSG, EDC, CVT vs vs gibi isimlendiriliyor. Her markanın kendi çift kavrama metotu var. Aralarında DSG, ve FORD tecrübem oldu gerçekten çok kaliteli, benzinliyi aratmıyor. 

DSG şehir için ısınma problemi var.

https://www.youtube.com/results?search_query=dsg+%C4%B1s%C4%B1nma 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aracı bağırtmadan  vites atan otomatik şanzıman varmı?

nefret ediyorum bu sebebiyle otomatiklerden.

ben normalde 2 bin devirde vites atıyorum

otomatikler 4 ü bekliyor.

yokmu düzgün atan insan gibi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Sanırım bu çift kavramalı şanzımanlarda (DSG, EDC)ısınma olayı biraz kullanımdan kaynaklı gibi.

Tabi kullanan arkadaşlar daha net yorum yapabilir.

JOE tarafından 31/Oca/19 14:29 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

aracı bağırtmadan  vites atan otomatik şanzıman varmı?

nefret ediyorum bu sebebiyle otomatiklerden.

ben normalde 2 bin devirde vites atıyorum

otomatikler 4 ü bekliyor.

yokmu düzgün atan insan gibi?

Araç bağırarak vites atıyorsa tam otomatik değil yarı otomatiktir. 

Yarı otomatik arabalarda robot senin yerine debriyaja basar vites geçişlerini yapar, bağırmasının sebebi böyle. Bu arabalar fabrikada manuel üretilip otomatikleştirilir. Robotların yağ KM'si vardır. Servisde periyodik olarak robot yağlanır. 

Tam otomatik arabalarda vites geçişlerini hissetmezsin, çünkü araba tüm vitesleri zaten tutuyor, geçişlerde küçük vitesi bırakır, araba hep vitesde olduğu için hem geri kaçmaz hemde manuele göre daha fazla tüketir. Tam otomatik şanzımanlarıın yağı periyodik olarak değişir ortalama 90.000KM'de bir defa. 

Örnek yarı otomatik;

Örnek tam otomatik;

Örneği aşağıdaki araba 2005 model, vites geçişlerini hissetmessin mümkün değil, yokuşta kaydırmaz vs

Bu aradaba 2017 model yarı otomatik, sürekli bağırır.

Nautilus tarafından 31/Oca/19 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 3020 Toplam Mesaj: 30
otomatik vites edc şanzıman