folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Fanının Kırılan Yaprağına Çözüm ?

Ekran Kartı Fanının Kırılan Yaprağına Çözüm ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Acayip bir durumun içerisindeyim sayın ahali. Ekran kartı şu:

Msi gtx 960 gaming

Kartı yeni aldım, eski bir kasayla denerken fan hızını programla %100'e çektim elimle nasıl soğuk üflediğine falan bakıyorum.

Nasıl oldu anlamadan serçe parmağım pervanelere hafif bir şekilde çarptı. Parmağım hiç acımadı sert bir baskı da oluşmadı ama kaşla göz arasında yapraklardan biri kırılıverdi. (yaprak malzemesi dandik değil ama çok ince ve hafif olduğundan olsa gerek hemen koptu).

Kart daha yeni 3 aylık, 2 yıl garantisi var. Biraz araştırdım da bazı forumlarda parmağı çarpıp fanı kıranların garantisinin kökten devre dışı kaldığını falan okudum.

Yaprak kırıldıktan sonra fanlar dönerken deprem olur gibi sarsıntı yapmaya başladı.

Bu yaprağı yerine en orjinale benzer ve en sağlam şekilde nasıl yapıştırabilirim ?

İleride oluşabilecek problemlerde fanlara bakıp "aa bunun yaprağını kırmışsın dur senin garantini iptal edelim de gör sen gününü" demezler değil mi ?

DadasAdam tarafından 11/Mar/16 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bence bu msi kartlar çok dandik 

Al buda 980 ;

https://youtu.be/5LuRWyFRj6k

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam hizli co denen yapistirici kullanacaksin cok hassas olmam lazim dogru sekilde yaparaan aorun olmaz yok isin icinden cikamassan dengesizligi biraz azalarmak icin tam karsisindaki pervaneyode kir eskisi gibi olmaz ama simdikijden daha iyi olur

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bence bu msi kartlar çok dandik 

Al buda 980 ;

https://youtu.be/5LuRWyFRj6k

Yok artık :D Gerçekten dandikmiş benim olay da böyle oldu hiçbir suçum yok parmağımın ucu değdi sadece :) + yapraklar çok ince. Tamam hafif olsun diye yapmışlar ama bu kadar ince olması kötü birşey.

@bladex38 : Hocam ince işçilik yaparım da hızlı co diye aratınca çoğunlukla Pattex ve Mitre Apel diye iki marka çıktı. Hangisi daha sağlamdır acep ?

@EWELANCHE: Logolu olanlar pahalı hocam logosuzlar da garantiye gitme durumunda hemen farkedilir :(

Galiba yapıştırma yoluna gideceğim hem ucuz hem etkili bir çözüm... Yapıştırıcı arayışlarına başlıyım şimdiden :)

DadasAdam tarafından 11/Mar/16 23:26 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

1. seçenek: yapragın yerine başka bişey takacaksan ağırlığının da birebir aynı olması lazım.

2. seçenek: yaprağı yapıştıracaksan yapıştırıcıyı çok az kullan.

yukardaki seçeneklerdekinin aksini yapars anağırlık merkezinin değişmesinden dolayı dönerken titreşim yapar. tıpkı araba lastiğinin balansı bozuk olunca dreksiyonun titremesi gibi.

en iyi çözüm linkteki faldan almak 

edit: 2 taneymiş biri yedekte dursun, yine serçe parmağın çarpabilir :D

serhat8102 tarafından 11/Mar/16 23:24 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Ağabey gürcükapı'ya götür yapıştırsınlar onu. :D
    Sonra da erzincankapının oraya gel iki çay içelim seninle, bende biraz gtx 960 seveyim sayende :))
    (Latife amaçlı yazdım bunları) :))

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı

Sonra da erzincankapının oraya gel iki çay içelim seninle, bende biraz gtx 960 seveyim sayende :))

:D Buralardaysan içelim ağabeyi çay senin gurbanın olsun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı

:D Buralardaysan içelim ağabeyi çay senin gurbanın olsun :)

Vay canın yerem senin, biraz daha gendine gelsin havalar semaver yakalım. Semaver zamanı yaklaşıyor. Hem erzurum şekeriyle gıtlama içeriğ :D

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tam karsi hizasindan 1 tane daha kirsan acaba duzelmez mi titremesi, denge anlaminda falan 

Not : evde denemeyin

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

geçmiş olsun , aynısı benimde başıma geldi japonla yapıştırdım tam ortantılı yapıştırdığım halde traktör gibi ses çıkartmaya başladı fan değişiminden başka çaren yok.

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 3791 Toplam Mesaj: 39
ekran kartı fan kırıldı ekran kartı fan yaprağı