folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektrikli Araç Kullanan Müridler

Elektrikli Araç Kullanan Müridler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Merak ettim aramızda benden başka kullananlar var mı?

Sıkıntılarımızı merak ettiklerimizi buradan paylaşalım dedim.

mesela hangi şarj cihazını kullanıyorsunuz?

nelere dikkat ediyorsunuz?

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

8 nisan 2022de almışız adaptörü

iş yerine CEE kablo çektik

20-80 arası şarjda tutmaya çalışıyoruz genelde

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0891X3BJK/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Hangi araclari kullaniyosunuz, 100km basina maliyeti ne sehir ici disi vs. eklerseniz guzel olur.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

zoe

52kW batarya

şarj ederken 55-60kw arası enerji harcıyordur

izmir/sanayi elektriği kaç lira ona bakmak lazım

ben hızlı kullanıyorum 200-250 km

kardeşim tasarruflu 350-400km görüyor tek şarjda

edit

kendin şarj etmez dışarıda şarj edersen 1kw 7-8-10 lira falan. LPG'den pahalıya geliyor :d 

noname tarafından 02/Haz/23 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

8 nisan 2022de almışız adaptörü

iş yerine CEE kablo çektik

20-80 arası şarjda tutmaya çalışıyoruz genelde

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0891X3BJK/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

güzelmiş bitirmişler ben de şu goe'lere bakayım diyorum duvara asılan bişey benim için şu an uygun değil.

elektrikli mini kullanıyorum. ortalama değerler çıktıkça paylaşacağım :)

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

alakasız belki ama merak ettiğimden soruyorum: youtube da gavurlar normal arabayı elektrikliye çeviriyo. sıfırdan elektrikli araç yapıyo vs . türkiyede bu tarz bişeyin prosedürü nasıl ? 

atıyorum yürürü kötü araba aldım elektrikliye çevirdim. bunun için nası bi prosedür izlemem lazım?

ya da kendime araba yaptım sıfırdan atıyorum. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

alakasız belki ama merak ettiğimden soruyorum: youtube da gavurlar normal arabayı elektrikliye çeviriyo. sıfırdan elektrikli araç yapıyo vs . türkiyede bu tarz bişeyin prosedürü nasıl ? 

atıyorum yürürü kötü araba aldım elektrikliye çevirdim. bunun için nası bi prosedür izlemem lazım?

bi lpg için bile kapı kapı dolaşıp belge onaylatıyorsun

karavana çevireyim desen benzer terane

burada yürümez o iş çok zor :D

ticari şarj regülasyonu bile geçen yaz çıktı daha, 2-3 liraya şarj ediyorduk 7-10 lira bandına yükseldi regülasyondan sonra..

ama varmış öyle bi firma Türkyiede duymuştum

şimdi googlea bakıyorum da dönüşüm kitleri falan varmış

sanırım en büyük sorun bataryanın boyutu olur, nereye takılacağı falan olur. belki bütün bagajdan feragat etmen gerekir ama kaza anında da bataryanın güvenliği çok önemli yoksa yaldır yaldır yanıverir pürmüz gibi

Türkiye’de elektrikli araç dönüşümü henüz yapılamıyor. 2016 yılında Resmî Gazete’de yayınlanan bir karara göre, içten yanmalı araçların hibrit ya da elektrikli araç dönüşümü yapılarak trafiğe çıkması yasak. Buna karşın ülkemizde, yurt dışına elektrikli araç dönüşümü yapan bazı firmalar bulunuyor. Diğer yandan ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, elektrikli araç dönüşümünün Türkiye’de gerçekleşebilmesi için “Fosil Yakıtlı Araçların Elektrikliye Dönüşüm Projesi” üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

https://ev.hedeffilo.com/ev-gundem/blog/elektrikli-arac-donusumu-nedir#:~:text=2.,motorunun%20yerle%C5%9Ftirilmesi%20i%C5%9Flemini%20ifade%20ediyor.

http://www.devimsel.com.tr/otomotiv/elektrikli-araclar/elektrikli-arac-doenuesuemue.html

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

ticari şarj regülasyonu bile geçen yaz çıktı daha, 2-3 liraya şarj ediyorduk 7-10 lira bandına yükseldi regülasyondan sonra..

sanırım en büyük sorun bataryanın boyutu olur, nereye takılacağı falan olur. belki bütün bagajdan feragat etmen gerekir ama kaza anında da bataryanın güvenliği çok önemli yoksa yaldır yaldır yanıverir pürmüz gibi

Türkiye’de elektrikli araç dönüşümü henüz yapılamıyor. 2016 yılında Resmî Gazete’de yayınlanan bir karara göre, içten yanmalı araçların hibrit ya da elektrikli araç dönüşümü yapılarak trafiğe çıkması yasak. Buna karşın ülkemizde, yurt dışına elektrikli araç dönüşümü yapan bazı firmalar bulunuyor. Diğer yandan ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, elektrikli araç dönüşümünün Türkiye’de gerçekleşebilmesi için “Fosil Yakıtlı Araçların Elektrikliye Dönüşüm Projesi” üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

https://ev.hedeffilo.com/ev-gundem/blog/elektrikli-arac-donusumu-nedir#:~:text=2.,motorunun%20yerle%C5%9Ftirilmesi%20i%C5%9Flemini%20ifade%20ediyor.

http://www.devimsel.com.tr/otomotiv/elektrikli-araclar/elektrikli-arac-doenuesuemue.html

valla saçmalık ya. amerikayı çok kıskanıyorum adamlar harbiden özgürlükler ülkesi.

arabanı elektrikli mi yapcan bam diye yapıyosun. izliyorum youtube da. adam askeriyeden çıkma hummer alıyo elektrikli yapıyo. gidiyo 10dk da plaka alıyo arabaya.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şirkette Elektriki Jaguar, Taycan, Tesla, ix3, e-c4x var hepsini GIO ile şarj ediyoruz onun dışında bir şey kullanmıyoruz.

Genel olarak şunlar çok problem oluyor. Yüksek hızda efsane şarj gidiyor maksimum 120-130 km hızla gidiyoruz onun dışında bazı araçlarda sıkıntı oluyor %30 şarjı varken bir anda şarjı bitiyor ve araç kendini güvenli alana çekip kilitliyor kendini. Bir de şu sanal motor sesini açık kullanıyor herkes. Sesi kapatınca aracın hızını bazen kestiremiyorsun. Motor sesi de olmayınca oyundaymışsın gibi gidiyor araba bir bakıyorsun ibre 200 lerde :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

valla saçmalık ya. amerikayı çok kıskanıyorum adamlar harbiden özgürlükler ülkesi.

arabanı elektrikli mi yapcan bam diye yapıyosun. izliyorum youtube da. adam askeriyeden çıkma hummer alıyo elektrikli yapıyo. gidiyo 10dk da plaka alıyo arabaya.

geçen bir video seyrettim.. adamın biri gitti iflas etmiş bir galeriden

" şu arabayı bana ver " dedi. bisiklet satar gibi verdi.

sonra alan adam da ilana koydu. hemen talibi çıktı. yol kenarında pazarlık yapıp sattı.

parayı aldı cebine koydu arabanın anahtarını verdi ayrıldılar. nasıl bir satış işleri var anlamadım

video da şu 32.30 ...

https://www.youtube.com/watch?v=cCGDiMJ_nIc

bizde notere gideceksin . falan upuzun işi var ...

herşeyden önce erkeklerin arabanın boyasına takması var. onu daha aşamadık  :)

farz edelim arabanın rengini komple değiştirdiysem ki keyif benim değil mi 

bıkmışım beyazdan boyattım kırmızıya diyelim o arabayı sittin sene satamıyorsun

sanki genelevden çıkmış gibi bir muamele yapılıyor 

kardeş biz kendi fikirlerimizin kölesiyiz 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2474 Toplam Mesaj: 37
elektrikli araç