folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Erdoğan"Dan ABD"Ye Tarihi Tersleme

Erdoğan"Dan ABD"Ye Tarihi Tersleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Erdoğan ABD'den sınır ötesi açıklamalarına sert tepki gösterdi ve bu ülke ile ilişkilerde bir kırılma noktası olacak meydan okumada bulundu: Kimse bize akıl vermesin..

AK Parti il başkanlığının düzenlediği basın toplantısında konuşan sınır ötesi operasyon tartışmalarını değerlendirdi.

ABD ve Avrupa'ya yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Erdoğan, "Avrupa'nın 'PKK terör örgütü ilan ediyorum ama' deyişini kınıyorum. Bu işin aması yok bu işin yaptırımı var, biz duygusal hareket etmiyoruz. Bugüne kadar sabrettik ama yaptırım bekliyoruz. ABD onbinlerce kilometre gelip Irak'ı vururken kimse kimseden izin almadı" diye konuştu.

Erdoğan, "Biz bugüne kadar bir adım atmadıysak acaba Irak'ın toprak bütünlüğüne ilişkin bir amaçlarımı mı var denilmemesi için yapmadık. Kerkük belli bir etnik unsurun olamaz dedik. Ama biz bunları söylerken birileri bize yapılacak operasyonla ilgili akıl vermesine ihtiyacımız yok" dedi.

"İsterdik ki bayramda bunları konuşmayalım ama içimiz yanıyor" diyen Başbakan, "Bunu fırsat bilenler de var. Birlikte bir adım atalım... Böyle bir dertleri yok, acaba burdan nasıl vururuz bunun derdi içinde olanlar da var, bu iş bir siyasi rant meselesi değildir. Bu beni ne kadar yakıyorsa CHP'yi o kadar yakmalıdır, MHP'yi de o kadar yakmalıdır, DTP'yi de, diğer partileri de..." şeklinde konuştu.

Erdoğan DTP'yi de isim vermeden şu sözlerle eleştirdi:

"Arka bahçemizdir, şurası burası dediğinizde bu birlik beraberliğie gölge düşürmüş olursunuz. Bu mücadele bu şekilde verilmezse aynı bumerang gibi yarın gelir sizi de vurur."

TEZKERE HAZIRLIĞI

Güneydoğu'da iki günde 15 şehit verilmesinin ardından, 9 Ekim'de toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'ndan çıkan karar, tezkere sürecinin ilk adımı oldu:

"Son dönemde gerçekleşen ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelerden rahatsızlık duyan ve halk desteği kaybolan örgütün kanlı terör eylemlerini artırma gayreti içerisinde olduğu tespit edilerek, vatandaşlarımızın huzur, güven ve refahını artıracak faaliyetlerin hız kesmeden sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, terör örgütünün komşu bir ülkedeki mevcudiyetini sona erdirmeye yönelik olarak önümüzdeki süreçte, gerektiğinde sınır ötesi operasyon dahil olmak üzere hukuki, ekonomik ve siyasi her türlü tedbirin alınması, terör ve teröristlerle etkili yöntemlerle kararlı bir şekilde mücadeleye devam edilmesi konusunda görevli kurum ve kuruluşlara gerekli emir ve talimatlar verilmiştir."

Aynı gün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, terörle mücadele kapsamında, sınır ötesi operasyon için tezkerenin hazırlanarak Meclis’e gönderilmesine karar verdi. Erdoğan "Meşru müdafaa hakkımızı kullanacağız" dedi.

Yetim düşler bekçisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek
    Anam Tayyibe bak sen sasırtıyo beni...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    Hayırlısı Ne İse O Olsun...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Bunlari Tayyo2 (tayyo2 nemi erbakan hoca tayyibe böyle hitab ediyor )soylediyse helal ne diyelim.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

Önce ABDnin altına yat sonra bağır : | .
    Zevk çığlıkları xD

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    daha neler görecez.. bakalım.. :)

Yetim düşler bekçisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek
    RTE yüzde 47oyu boşuna almadı adam amerikayla dans ediyor Kürtlerin oyunu da boşuna almadı amerika bile tayyipin önünü bu aşamada kesemiyor abd destekli terör kademeli olarak arttırıldı cumhurbaşkanı akpden olmaması için adam yine de abdullah gülü seçtirdi şimdide üzerinde sivil anayasa ekonomi ve AB çalıişmalarını sıfırlamak için sınır ötesi operasyon baskısı ve ermeni tasarısı sorunu var. Sanıyorum ki bunları da atlatacaktır. Ki bunalrı başarılı şekilde atlatırsa ben oyumu akpye atarım helal olsun derim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    Türkiye'yenin başına gelen En iyi başbakanlardan bir tanesi olarak kendini gösteriyor. abd ve ab nin karşısında eli götüne kaçmış ecevitin ardından elini masaya vuran bi erdoğan!! tebrik etmek lazımm.

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrDestroyer
    TrDestroyer's avatar
    Erkek
    bizi bu kadar şaşırtma tayyip :D

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.(Tagore)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    hope_siz bunu yazdı:
    -----------------------------
    Türkiye'yenin başına gelen En iyi başbakanlardan bir tanesi olarak kendini gösteriyor. abd ve ab nin karşısında eli götüne kaçmış ecevitin ardından elini masaya vuran bi erdoğan!! tebrik etmek lazımm.
    -----------------------------
    PUAHAHAHAHAHAHAH :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    P3rmag0n
    P3rmag0n's avatar
    Erkek
    onların yaptıkları yanında pek fazla önemi yok ama yinede iyi yapmış

P3rmag0n@hotmail.com
Toplam Hit: 7707 Toplam Mesaj: 53