folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ergenekon Savcisi Hakkında....

Ergenekon Savcisi Hakkında....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Osmanlıdan, Cumhuriyetin ilk zamanlarına kadar azınlıklara hep fazla hak verilmemiştir. O zamanda bilinir ki, ne zaman bi hak verilse daha fazlası isteniyor. Atamında dediği gibi "Türküm diyen herkez Türktür". Benim aslımda tatarlık ve çeçenlik var. Ama ben kalkıp hak istemiyorum, Türküm ve Türk kalacağım. Etnik yapım ile bu zamana kadar asla bir ayrımcılık yapıldı diye hak talep etmedim, etmem de. Ama bunu kasıtlı yapanlara karşı hiç bir şey yapmadığımız için suçluyuz. Şimdi, bi genç arkadaş asarız keseriz dedi diye, yok şudur budur gibi beylik laflar etmeyelim. Artık onlara hak verelim siyasetle bir şeyler yapalım dedikçe, siyasi yollardan avrupanın da desteği ile her geçen gün daha fazla şeyler istiyorlar...

Anayasanın ilk 4 maddesi:

madde 1 : Türkiye devleti bir cumhuriyettir.

madde 2 : Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

madde 3 : Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir. bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. millî marşı "İstiklal marşı" dır. başkenti Ankara’dır.

madde 4 : anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Eğer düşünürseniz, bunlarının hangilerinin değiştirilmeye çalışıldığını anlarsınız. Bunlar için bir şeyler yapmak gerekirken, birbirinizle tartışmanızın bu ülke için herhangi bir getirisi olmayacaktır. İçinizdeki potansiyel enerjiyi, klavye başında birbirinize laf yetiştirmek yerine, ne yapabilirim diye düşünerek geçirebilirsiniz.

Atatürk'ün Bursa Nutku

“Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir.
    Bunların gerekliliğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır.
    Bunları güçsüz düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı duydu mu, bu memleketin polisi vardır, adliyesi vardır demeyecektir.
    Hemen müdahale edecektir.
    Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla
    Yine düşünecek, demek adliyeyi de düzeltmek gerekir,diyecektir.
    Onu hapse atacaklar.
    Yasal yoldan itirazlarını yapmakla birlikte;
    Bana, İsmet Paşa’ya, meclise telgraflar yağdırıp,
    Haklı ve suçsuz olduğu için serbest bırakılmasını,korunmasını istemeyecek,
    Diyecek ki: Ben kanaatimin gereğini yaptım.
    Müdahale ve eylemimde haklıyım.
    Eğer buraya haksız olarak gelmişsem,
    Bu haksızlığı oluşturan nedenleri düzeltmek de benim görevimdir
    İşte,benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği...”

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Kesinlikle katılıyorum EmirReis... Duygularıma tercûman olmuşsun..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    zat_ı aleminize siginarak dile getirmek isterim ki konu konuyu acar.. bu sayede bazen hosgörü ile yaklasabiliriz. fakat konunun alakasi olmayan farkli bir boyutuna gecme dereceside asil anlatilmak isteneni hic bir zaman anlatmaz.. bu yüzden konu disina cikilmasini hos karsilamiyorum. burada kürtcü türkcü muhabbetinin yapilmasi hos birsey degil. hepimiz türküz ve türkiye cumhuriyetine bagli nufüs cüzdanimizla bunu asla inkar edemeyiz.. etnik köken ne olursa olsun. o T.C hüvviyeti ni tasiyorsaniz hepimiz birbirimizle esit seviye Türküz.. asli astari ne ona bakarim ben muhabbeti ülkemizin cigerini desmek anlamina gelir.. gerek baskalari gerekse bizim tarafimizdan bu tür davranissal ve düsüncesel idealler birbirimize düsmemiz acisindan yapilmis apacik bi komplo oldugunu gayet iyi biliyorsunuz.. hic bu tartismalara girmiyelim artik. benim konum ernegekon savcisidir.. gecmisidir.. asli astari varmidir.. konu buydu benim icin.. bu adam gercekten görevini mi yapiyor yoksa aldigi emirlerimi yerine getiriyor.. copy paste yapmis oldugum makeledeki yazilarin orta kısmı ve son kısmını dikkatli okuyunuz. bu yazi epeydir var ve hic gündemi mesgul etmedi.. demekki yazilanlar dogru ki kimse sesini cikarip "ne bicim bir yazi lan o" der gibi bi kabadayica lükse girismemis.. zekeriya öz bence görevini yapiyor.. tabi verilen görevleri:) cok cesurmus bilmem neymis falan gecin bunlari.. adamın arkasinda iktidar var.. istedigi gibi at kosturur istedigi kisiyide iceri attirir.. istediginide görmemezlikten gelir..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

cagatay09 bunu yazdı:
    -----------------------------
    zat_ı aleminize siginarak dile getirmek isterim ki konu konuyu acar.. bu sayede bazen hosgörü ile yaklasabiliriz. fakat konunun alakasi olmayan farkli bir boyutuna gecme dereceside asil anlatilmak isteneni hic bir zaman anlatmaz.. bu yüzden konu disina cikilmasini hos karsilamiyorum. burada kürtcü türkcü muhabbetinin yapilmasi hos birsey degil. hepimiz türküz ve türkiye cumhuriyetine bagli nufüs cüzdanimizla bunu asla inkar edemeyiz.. etnik köken ne olursa olsun. o T.C hüvviyeti ni tasiyorsaniz hepimiz birbirimizle esit seviye Türküz.. asli astari ne ona bakarim ben muhabbeti ülkemizin cigerini desmek anlamina gelir.. gerek baskalari gerekse bizim tarafimizdan bu tür davranissal ve düsüncesel idealler birbirimize düsmemiz acisindan yapilmis apacik bi komplo oldugunu gayet iyi biliyorsunuz.. hic bu tartismalara girmiyelim artik. benim konum ernegekon savcisidir.. gecmisidir.. asli astari varmidir.. konu buydu benim icin.. bu adam gercekten görevini mi yapiyor yoksa aldigi emirlerimi yerine getiriyor.. copy paste yapmis oldugum makeledeki yazilarin orta kısmı ve son kısmını dikkatli okuyunuz. bu yazi epeydir var ve hic gündemi mesgul etmedi.. demekki yazilanlar dogru ki kimse sesini cikarip "ne bicim bir yazi lan o" der gibi bi kabadayica lükse girismemis.. zekeriya öz bence görevini yapiyor.. tabi verilen görevleri:) cok cesurmus bilmem neymis falan gecin bunlari.. adamın arkasinda iktidar var.. istedigi gibi at kosturur istedigi kisiyide iceri attirir.. istediginide görmemezlikten gelir..

Şimdi Son Derece Güzel bir yazı Diyecem, Ama Şunuda Belirtmeliyimki, Mantığın Yolu Birdir, Her Halikarda Kişi Ne Düşünürse Düşünsün. Mantıksızlık ile Birlikte Yaptığı İşin Ne Kadar Başarı Paydası Vermesi Varsa Bir O Kadar da Başarıslık Paydası Verme İhtimalininde Olduğunu Unutmamsı gerektiğine inanıyorum....

Kısacası Bakın Arkadaşımız Gayet Hoş Bir Üslupla Olayı ne Güzel anlatmıştır. Olay Budur arkadaşlar, Kimse Kimsenin Kökünü kazamaz, Bu Milletin Cigerine inecek Hançer Olacaktır. Kök Kazmaktansa Kontrol et... Senin Kontrolün altında Hür yaşat. Zarar Görmez Böylece kimse. 

Bakınız Bazı Ülkeleri Görüyoruzda Çok enteresandır, Kendi Toplumunu Yönetmek bir tarafta dursun adamlar, Başka Ülkeleri Para Birimleri ile birlikte idare ediyor Ve Kontrol Altında Tutuyorlar. Biz Kendi kendimizi Bile idare etmekten acizmiyiz yahu... Az Söyledim Çok anlayın. Cagatay Kardeşime Tekrar Teşekkür...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    Fake bu yazı

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    Aydınlık dergisi güzel,okunası bir dergidir.Birşey yazıyorsa belgeli bir şekilde yazar,derginin yazıyı içeren nüshasına erişip bakabilirsiniz.Fake,kolpa,öğh,kaka demeden önce bir irdeleme yapmakta fayda var :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

hacı şunu söyleyim.

eğer ortada böyle bi örgüt gerçekten varsa, ve bukadar zararı gerçekten vermişse memlekete, bunu ortaya çıkaran, çıkartan, getiren götüren, cezalandıran, yok eden kim olursa olsun.. yeterki bunu yapan biri olsun. gerisiyle ilgilenmiyorum.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı:
    POLECAT bunu yazdı:

savcı zekariya öz kendilerini dokunulmaz sananlara dokundugu için onların yalakalrınında kuyrukları acıdı galiba savcı devam etsin hiç takmasın bunları yıpratma işleri devam eder böle birlerinin kuyruk acısı varsa doğru yolda demektir

Savcının tutuklanmasını istediği kişiler mahkemelerce , davayla uzaktan yakından ilgilisi olmamasına karar verilerek salıveriliyorken , niye bu kadar "erken" yorumlarda bulunuyorsunuz? Bizlerin bu davaya karşı olmamızın tek nedeninin "elmayla armudu karıştırmak" münasebetiyle olduğunun farkında değil misiniz?

Dostum sen sen ol gözaltına alınanlar için o adam ergenekoncu olamaz deme. sana örn. vercek olursam italyada ki gladio bizim için bir örnektir ordaki locanın listesindekileri yazayım dudağın uçuklar.  gladio nun üyeleri: 30 general,38 parlementer,4 bakan,eski başbakanlar,istihbarat şefleri,gazete yayın yönetmenleri,tv yöneticileri,işadamları,19 yargıç,58 profesör.  nasıl loca ama a dan z ye herkes var bu isimler italyada bi eve yapılan baskında ele geçiriliyo yani listede üyeler diye. bide not düşim ( gladio 1940 larda 600 kişiyle kurulmus 1980 lerde bu rakam 15 bin ) etkileyici dimi. o zmnda bu isimler gözaltına alındığında bizdeki gibi yaygara koparıldı işte bunlar komplo, böyle bir insan nasıl tutuklanırda, flnda filan gibi bir sürü gereksiz laf kullanıldı. yani biz su an italyanın yaşadığı sürecin aynısını yaşıyoruz o yüzden önce italyadaki gladio nun nasıl tasfiye edildiği hakkında bilgilenirsiniz bizim ergenekon için fikir sahibi olmuş olursunuz.

bizdekinden farkı var mı ? bizdede bugün gözaltına alınanlar arasında generaller,gazete yayın yönetmenleri,öğretim üyeleri,hukukcukar,vs. kişiler yokmu ? ele geçirilen el bombalar,krokiler,yapılan kazılarda cıkan mühimmatlar vs. begeler süs içinmi yapılmıs.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    POLECAT bunu yazdı:
    RockZs bunu yazdı:
    POLECAT bunu yazdı:

savcı zekariya öz kendilerini dokunulmaz sananlara dokundugu için onların yalakalrınında kuyrukları acıdı galiba savcı devam etsin hiç takmasın bunları yıpratma işleri devam eder böle birlerinin kuyruk acısı varsa doğru yolda demektir

Savcının tutuklanmasını istediği kişiler mahkemelerce , davayla uzaktan yakından ilgilisi olmamasına karar verilerek salıveriliyorken , niye bu kadar "erken" yorumlarda bulunuyorsunuz? Bizlerin bu davaya karşı olmamızın tek nedeninin "elmayla armudu karıştırmak" münasebetiyle olduğunun farkında değil misiniz?

Dostum sen sen ol gözaltına alınanlar için o adam ergenekoncu olamaz deme. sana örn. vercek olursam italyada ki gladio bizim için bir örnektir ordaki locanın listesindekileri yazayım dudağın uçuklar.  gladio nun üyeleri: 30 general,38 parlementer,4 bakan,eski başbakanlar,istihbarat şefleri,gazete yayın yönetmenleri,tv yöneticileri,işadamları,19 yargıç,58 profesör.  nasıl loca ama a dan z ye herkes var bu isimler italyada bi eve yapılan baskında ele geçiriliyo yani listede üyeler diye. bide not düşim ( gladio 1940 larda 600 kişiyle kurulmus 1980 lerde bu rakam 15 bin ) etkileyici dimi. o zmnda bu isimler gözaltına alındığında bizdeki gibi yaygara koparıldı işte bunlar komplo, böyle bir insan nasıl tutuklanırda, flnda filan gibi bir sürü gereksiz laf kullanıldı. yani biz su an italyanın yaşadığı sürecin aynısını yaşıyoruz o yüzden önce italyadaki gladio nun nasıl tasfiye edildiği hakkında bilgilenirsiniz bizim ergenekon için fikir sahibi olmuş olursunuz.

bizdekinden farkı var mı ? bizdede bugün gözaltına alınanlar arasında generaller,gazete yayın yönetmenleri,öğretim üyeleri,hukukcukar,vs. kişiler yokmu ? ele geçirilen el bombalar,krokiler,yapılan kazılarda cıkan mühimmatlar vs. begeler süs içinmi yapılmıs.

polecat  tamamen katılıyorum dostum. idolüm sensin:)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zihniyetelereine uymadan ziyade işlerine gelmeyen yazıdır bu bazı kişilerin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 7338 Toplam Mesaj: 61