folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Tübitak ki bunların eline geçmeden önce güzel işler yapmaya başlamış bir kurumdu. Hatta 5 sene önceye kadar çok sağlam işlere imza atıyorlardı ve çok sağlam projeler destekleniyordu... Günümüzde ???

Tübit-AK kurumu oldu. Şimdi evrimi red ediyorlar, kitapları kaldırıyorlar.

http://haber.sol.org.tr/bilim-teknoloji/tubitak-evrimi-yasakladi-haberi-66145

Hayır bu kısıtlamaların, bu baskının, otoritenin, şiddetinin sonu ne olur bilemiyorum ?

Ama iyi bildiğim birşey var ki ; şiddet karşı şiddet doğrurur. 

Şuna gülmüştüm ama bildiğin aynı duruma geldik : http://www.youtube.com/watch?v=MfMOgJhUlJY

---

Artık finans, sanat, spor, bilim gibi konular ülkeleri geliştirirken ; bilimde bile özgürlüğü kısıtlamak nedir ? Daha bugün izledim Richard Harun'a lafı söylemiş . Ama şu haberle birlikte durumun hiçte iyi olmadığını görüyoruz 

http://www.youtube.com/watch?v=wyjeM2-gp38

Rahatsız olduğu konulardaki herşeyi sansürleyerek bu ülkeyi nereye kadar götürecekler ? 200-300 adamı ergenekon, balyoz diyerek içeri atabilirsin. Fakat bu kadar baskı, milyonların ayaklanmasına neden olacaktır. Hayır derdiniz ne anlamıyorum.

"Demokrasi, darbeye hayır, özgürlük" deyip ; sonra herşeyi sansürlemek mi sizin anlayışınız ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

c/p yapmıyon genelde ama muhtemelen bu sefer yapmışsınç öncelikli olarak şu siteyi bi incele hacım: goo.gl/aSdcvf

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Tübitak her daim iğrenç insanların elindeki bir kurum olmuştur. Bu yeni Tübit-Ak'ta da böyle, ondan önce de böyleydi. Tübitak'ın nasıl işlediğini, içinde dönen türlü türlü saçmalıkları, artık YETER AMK dedirten adam kayırtmayı görsen dudağın uçuklar. Bilimle uzaktan yakından alakası kalmamış bir ülkede bilimle ilgili bir kurumun bulunması zaten yeterince falso. Oldum olası nefret etmişimdir Tübitak'tan, ama elimiz mahkum malesef.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

c/p yapmıyon genelde ama muhtemelen bu sefer yapmışsınç öncelikli olarak şu siteyi bi incele hacım: goo.gl/aSdcvf

Eyvallah. Dalgınlığıma gelmiş, ayırdım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Tübitak zihnimde her zaman personeline ve bilime mesafeli bir kurum olmuştur. Bundan daha kötüde edemezler.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Zamanında tübitak darwinin 200. doğum gününe özel kapak hazırlanmıştı, ilk sansür sanırım o zaman geldi, nerden nereye.

BBC'de devlet kanalı ama aslanlar gibi öğretiyor evrimi, bağnaz düşüncenin yobazitenin bilimin önüne geçmesi olayını rönesansta halletti herifler, biz hala ordayız.

http://www.bbc.co.uk/sn/prehistoric_life/human/human_evolution/

Bilimin geri kalan tüm alanlarında ingiltere bizden ilerde, bir tek evrimde herşeyi biz biliyoruz değil mi? Diğer konulara gelince bilimin b sinden anlamayan şakirtler iş evrime gelince biyolog kesiliyor.

AMpul tarafından 14/Oca/13 19:46 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Ak partiyi birçok konuda eleştireyim diyorum ancak chp'nin halini görünce vazgeçiyorum

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

c/p yapmıyon genelde ama muhtemelen bu sefer yapmışsın öncelikli olarak şu siteyi bi incele hacım: goo.gl/aSdcvf

Eyvallah. Dalgınlığıma gelmiş, ayırdım

Her ne kadar çoğu görüşüne katılmasam da en azından imla kurallarına uyuyosun hacım.

Yazdıklarına gelince iktidar olan herkes bütün kurumları yapabildiği kadar kendisine çekiyor, kendi bakış açısından olaylara baktırıyor, doldurabildiği kadar kendi adamlarını dolduruyor. Çok da yadırgamıyorum. 

Kaldı ki hristiyanlığa teşvik etmek için yazı yazan ve bunu ünide yayınlayan bi rektöre tepkisiz kalıyorsa bu millet, bu bhsettiğin Tubitak olayı ödüldür.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Tübitak her daim iğrenç insanların elindeki bir kurum olmuştur. Bu yeni Tübit-Ak'ta da böyle, ondan önce de böyleydi. Tübitak'ın nasıl işlediğini, içinde dönen türlü türlü saçmalıkları, artık YETER AMK dedirten adam kayırtmayı görsen dudağın uçuklar. Bilimle uzaktan yakından alakası kalmamış bir ülkede bilimle ilgili bir kurumun bulunması zaten yeterince falso. Oldum olası nefret etmişimdir Tübitak'tan, ama elimiz mahkum malesef.

Abi annem üniversitede yardımcı doçentti ve ar-ge üzerine uğraşıyordu. Sonra özele geçti ; Türkiye ve yurtdışından ödüller altı. Mecburen Tübitak ile uğraşıyordu bende arada bulunuyordum yanında. Gerçekten destek vardı. 

En en en basitinden Pardus. Evet sallama bir proje ama bu bile adımdı ülkede. ar-ge şirketlerine ve projelere bir sürü yardım yapılıyordu. Avrupa projelerinden kosgeplere ; Tübitaklara kadar bir sürü projelerle uğraşıyordu. Ve ar-ge içine yatırım vardı. Tübitak'ta tanıdıkları vardı akademik çevreden ve gerçekten iş yapan. Onlarlada oturup konuşmuştuk.

Dedim ki vay be demek ki bu ülkede iş yapılıyormuş. Fakat son 1 yıldır tübitak'ın saçmalıklarını görünce fıttırıyorum. 

TÜrkiye Bİlimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu

adının kısaltması olan bir kurum nasıl olurda ; evrim teorilerini kısıtlamaya giderek "bilimsel" kimlikten söz edebilir ? Katıl katılma ; fakat bu konunun tartışılamadığı bir yer nasıl bilimsel olabilir ???

Hatta anarşizm yani baş kaldırmayı destekleyen bir insanım ama inandığın uğurlarda , şiddete ve bizdeki gibi özgürlük, eşitlik, demokrasi gibi kavramları bozmadan baş kaldıracaksın.

Yani evrim haksızdır ne, bunu gerçekten düşünüyorsan de ve bilimsel bir şekilde ispatla. Öyle bir ispatla ki ; Türkiye tarihe geçsin. Gelir elini öperim, gurur duyarım. 

Ama bu yapılan hiçte normal bir iş değil.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

akp gelene kadar proje üretemeyen tübitak akp geldikten sonra bir sürü projeye imza atmıştır. altay, göktürk, e-imza vs vs. hazmedeceksiniz.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

tübitağın ne durumda olduğunu bilmiyorum ama evrimi red eden sansürleyen bir bilim kurumu kabul edilemez

Toplam Hit: 9617 Toplam Mesaj: 94