folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Tubitak hala başarılı çalışmalar ortaya koyuyor merak etme, evrim artık kabul edilmiyor diye bilimsel çalışmalardan yoksun olduğunu düşünüyorsunuz.

Ne kadar saçmaladığınızın farkında değilsiniz artık.

Evrime inanmayan bir insan hiçbir bilimsel çalışmaya veya projeye imza atamaz mı sanıyorsunuz.

Sizi Hocam olan Oktay Snanoğluna yönlendiriyorum.

Kendisi evrime inanmayan bir bilim adamı olarak, 27 yaşında profesör olmuş ve 2 kez nobele aday gösterilmiştir.

Yale üniversitesinde Asistan iken yaptığı bir bilimsel çalışması sayesinde,kendisinden sorumlu olan prof(adını hatırlayamıyorum) sayesinde nobel ödülünü almıştır.

Emine ÇAYCI'nın röportajından Oktay Sinanoğlunun  hayatını "Türk Aynştaynı" adlı kitaptan öğrenebilirsiniz.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    diamonique bunu yazdı

seni de banu avar, sol.org.tr ile ulasal kanal fazla gazlamış.

Külkedisi masallarına inanmadığım için kusura bakma... Gazla değil gerçeklikle ilgili konu

---

@ akmarky :

2013'teyiz ve dünyada çok az sayıda ülkenin araba motoru yapacak ekipmanı , bilgisi vs.. var. Şuan bile. Bu yüzden adamlar her türlü ekipmanı yapar ama motoru hazır alırlar.

Türkiye 'de 1961'de de Oxford yoktu fakat motorundan yürüyen aksamına, kaportadan elektrik sistemine kadar biz yaptık. %100 yerli %100 Türk malı. Öyle Alman, İngiltere, Güney Kore ve "asar keserim gömerim van minüt" deyip yani posta koyduğun adamla çalışmadan yaptılar. Bilmem anlatabildim mi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günler de evrimli mevrimli konu açıp ortalığı karıştırmayın kardeşim inanan var inanmayan var. (!)

http://haber.sol.org.tr/bilim-teknoloji/tubitak-bilim-insanlarini-acun-ile-meshur-edecek-haberi-50523

TÜBİTAK Başkanı'na kahvaltıda sorulan bir soru da "Darwin kuramı" hakkında ne düşündüğü. Bir zamanlar Fethullah Gülen'in ABD'deki Fulton Science Middle adlı okulunun kurucu komitesinde yer alan Altunbaşak'ın soruya verdiği cevap ise Zaman Gazetesi'nin, "Bir zamanlar sağcı-solcu diye toplumu ayrıştıranlar şimdi de alevi-sünni kavgası yaratarak kardeşliğimizi bölmeye çalışıyorlar" tarzı haberlerini anımsatıyor: "Türkiye'nin birliğe ihtiyacı var. Uçak füze diyoruz. Bunlara odaklandık. Evrim teorisine inanan var inanmayan var. Birlikteliğe daha çok ihtiyacımız var"

"Kardeşliğe zarar veriyor" diyerek Evrim kuramı hakkında konuşmayan TÜBİTAK Başkanı'nın "Uçak füze diyoruz" diyerek nasıl bir kardeşlik "projesi" olduğu merak ediliyor.

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    diamonique bunu yazdı

Külkedisi masallarına inanmadığım için kusura bakma... Gazla değil gerçeklikle ilgili konu

---

@ akmarky :

2013'teyiz ve dünyada çok az sayıda ülkenin araba motoru yapacak ekipmanı , bilgisi vs.. var. Şuan bile. Bu yüzden adamlar her türlü ekipmanı yapar ama motoru hazır alırlar.

Türkiye 'de 1961'de de Oxford yoktu fakat motorundan yürüyen aksamına, kaportadan elektrik sistemine kadar biz yaptık. %100 yerli %100 Türk malı. Öyle Alman, İngiltere, Güney Kore ve "asar keserim gömerim van minüt" deyip yani posta koyduğun adamla çalışmadan yaptılar. Bilmem anlatabildim mi.

zumsuk bu ülkeye ne fayda sağladın madem öyle ??

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    diamonique bunu yazdı

---

@ akmarky :

evet sonrada o arabayı uzaya sürtünme kuvveti sıfır olan bir yere fırlattık vs.... herkes aptal herkes mal zaten üretebilsem ben üretirim hatta kendi adamıma ürettiririm ben kazanırım oturup 50 yerden niye mal getirtiyim araba ve uydu yav bayağı yakın... göktürk yeni bir proje belkide önce adam dövmeyi öğreniyoruz cin olmadan adam nasıl çarpıcaz _?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ya daha TÜBİTAK'ın sitesine girmemiş adamlar gelmiş burda mesaj yazıyorlar.

TÜBİTAK neler yapıyor bir bilseniz....

Sadece konu başlığı olarak yazsan 300 sayfalık bir kitap oluşur.

Tübitak evet evrim var diye yasa çıkarsa birşey olacak sanki, amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Evrimle yatıp evrimle kalkın siz, öldüğünüzde darwin, dawkings ve şempanzeler sizle gurur duyuyor olacak.

Nick konu uyumu olmuş ayrıca..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Ya daha TÜBİTAK'ın sitesine girmemiş adamlar gelmiş burda mesaj yazıyorlar.

TÜBİTAK neler yapıyor bir bilseniz....

Sadece konu başlığı olarak yazsan 300 sayfalık bir kitap oluşur.

Tübitak evet evrim var diye yasa çıkarsa birşey olacak sanki, amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Evrimle yatıp evrimle kalkın siz, öldüğünüzde darwin, dawkings ve şempanzeler sizle gurur duyuyor olacak.

Nick konu uyumu olmuş ayrıca..

Nokta

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

Tubitak hala başarılı çalışmalar ortaya koyuyor merak etme, evrim artık kabul edilmiyor diye bilimsel çalışmalardan yoksun olduğunu düşünüyorsunuz.

Ne kadar saçmaladığınızın farkında değilsiniz artık.

Evrime inanmayan bir insan hiçbir bilimsel çalışmaya veya projeye imza atamaz mı sanıyorsunuz.

Sizi Hocam olan Oktay Snanoğluna yönlendiriyorum.

Kendisi evrime inanmayan bir bilim adamı olarak, 27 yaşında profesör olmuş ve 2 kez nobele aday gösterilmiştir.

Yale üniversitesinde Asistan iken yaptığı bir bilimsel çalışması sayesinde,kendisinden sorumlu olan prof(adını hatırlayamıyorum) sayesinde nobel ödülünü almıştır.

Emine ÇAYCI'nın röportajından Oktay Sinanoğlunun  hayatını "Türk Aynştaynı" adlı kitaptan öğrenebilirsiniz.

Hayır hocam dediğim şu; Türkiye'deki bilimsel bir kurum nasıl olurda evrim konusunu sansürler ???

Ayrıca verdiğin örnek kişisel birşeydir. Evet kişisel olarak evrime inanmayabilirsin, kişisel olarak bilimsel bir çok eşyin saçmalık olduğunu düşünebilirsin.

Hatta inanmıyorsan böyle yapmalısındır. Çünkü bilimsel veriler bu şekilde değişiyor. Biri birşey diyor; sonra hesaplamalar yapıyor. Diğeri gelip diyor ki hayır efendim bak bu böyle olacak; eğer doğruysa dünya litaratürüne bu şekide geçiyor.

Sonra yine sil baştan yanlış olduğunu ispatlamaya çalışanlar... Eğer bilimde herkes aynı şeye inansaydı o bilimin faşizmi olurdu. O konuda sıkıntı yok.

Sıkıntı şu ; bilimsel çalışmalar yapan bir kurumun, bilim adamına yada bilime karşı tutum almasıdır. Yani verdiğin örnekle alakası yoktur. Milli eğitimde, sağlıkta , orada burada görüyoruz ama bu farklı.

Bilimsel bir kurum. Ve Kurum, bireysel bir yer değildir. Evrim yok deseler onada eyvallah. Tartışsınlar. Oturup formüller üretsinler ve yanlış olduğunu kanıtlasınlar. Fakat buda yok.

Biz evrimin yanlış olduğunu düşünüyoruz o yüzden evrimle ilgili konular konuşulamaz. E yanlış diyorsan oturup yanlış olduğunu kanıtlamak zorundasın. Öyle hem bilimsel kurumuz deyip hem bol keseden birşeyler atılmaz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Eveeeet bir bilim konusu daha şempanzeye bağlandı, dağılabilirsiniz beyler daha tartışmaya lüzum yok.

He tübitak he yaptı he he evrim yok.

Ehl-i Byte
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    diamonique bunu yazdı

---

@ akmarky :

evet sonrada o arabayı uzaya sürtünme kuvveti sıfır olan bir yere fırlattık vs.... herkes aptal herkes mal zaten üretebilsem ben üretirim hatta kendi adamıma ürettiririm ben kazanırım oturup 50 yerden niye mal getirtiyim araba ve uydu yav bayağı yakın... göktürk yeni bir proje belkide önce adam dövmeyi öğreniyoruz cin olmadan adam nasıl çarpıcaz _?

Milli arabaya çok ilginç bir yerden bakmışsın enteresan. Bugün 25-30 bine bindiğin arabalar , milli arabaya o zaman destek verilseydi 15 bin altına binecektin. Ve dünyaya pazarlayarak kazanılan paralarla ; arabalardan edindiğin bilgi birikimle başka işlerde yapacaktın.

Bir kaç sene sonra umarım şu yazdıklarını görürsün. Araba yapıp uzaya mı fırlattık diyebiliyorsun. Erdoğanın milli araba projesi vardı, onu mu uzaya fırlatacaklar ???

Almanya bugün arabaları uzaya fırlatmak için mi yapıyor ?? Neyse harbi şu mesajı yazdıktan sonra birbirimizi anlayamayacağımızdan eminim. 

Toplam Hit: 9573 Toplam Mesaj: 94