Evrende Yok Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

Eğer bu sinyaller elektrik sinyali gibi bişeyse ordan yine enerji ve maddeye bağlanır olay gibime geliyor

Edit: http://beyninikesfet.blogspot.com.tr/2015/02/beyin-elektriksel-sinyalleri-nasl-isler.html

aLsanCaK tarafından 26/Mar/16 23:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bi yerde okumuştum . Bizim soyut dediğimiz kavramlar aslında var olan şeyler. ama 2 boyutlu olduğu için görmüyoruz. Ve Karadelik muhabbeti de bizim ses dalgalarımız veya uzaydaki bir ses dalgası ne bileyim herhangi bir maddeyi karadelik yutup farklı bir boyut'a çeviriyor. Örneğin 2 boyutlu birşeyi tek boyuta veya 3 boyutlu birşeyi 2 boyuta çevirme gibi birşey olabilir. içerisindeki eneri ile un ufak ediyor. Hani yıldızı yutma gibi düşünelim yıldızı yutup enerjisini emiyor ve daha sonra yıldız enerjiden oluştuğu için 2 boyuta dönüşüyor.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Eğer evrende hiçbir şey yok olmuyorsa, evrenin memory' sinin belli olduğu ve içeriğindeki dinamiklerin algoritmalarının ise en temel yapıtaşında herbirinin kendi yapay zekalarına sahip oldukları ve istedikleri (evren için gerekli olan) boyutlara girebildiklerini mi varsayabiliriz ? Bu çok iyi bir memory optimizasyonu değil midir ? Evren asla şişmeyecek ? Bilgisayarlarla da yakın gelecek de böyle birşey yapmak mümkün olabilir mi ? Yani big data yerine gerektiğinde bize verileri getirecek küçük çaplı yapay zekalar ?

ozgunlu tarafından 27/Mar/16 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Eğer evrende hiçbir şey yok olmuyorsa, evrenin memory' sinin belli olduğu ve içeriğindeki dinamiklerin algoritmalarının ise en temel yapıtaşında herbirinin kendi yapay zekalarına sahip oldukları ve istedikleri (evren için gerekli olan) boyutlara girebildiklerini mi varsayabiliriz ? Bu çok iyi bir memory optimizasyonu değil midir ? Evren asla şişmeyecek ? Bilgisayarlarla da yakın gelecek de böyle birşey yapmak mümkün olabilir mi ? Yani big data yerine gerektiğinde bize verileri getirecek küçük çaplı yapay zekalar ?

Boşluğu bilgi depolamak için kullandığımızı düşün abi ? CLOUD!! 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence herhangi bir şeyi tamamen yoketmek mümkün değil.Sadece başka birşeye dönüştürebiliyrouz

____Best_Defender_Mecanic____
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

en kısa özeti kütlenin korunumu yasasında tepkimeye giren madde miktarı, tepkime sonucu oluşan madde miktarına eşittir dediğinden yok edemeyiz. 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Bizim evrenimizde hiçbir şey %100 yok edilemez. Hiç olmadı bir enerji çeşidine donusur. Peki ya paralel evrenlerden birinde bu kural geçerli değilse? 

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Beyin ve bilgi ile ilgili konu açılınca hangi filmdi hatırlamıyorum ama bir replik gelir aklima:

"Biz bakmiyorken ayın orda olmadığını mi soyluyorsun"

Ve dünya dışı varlıklarin farklı formları olabileceği ve belki de sadece algilarimizla bu işin cozulemeyecegi muhabbeti hep kafamı kemirir. Maddenin varligi veya yokluğu hep felsefeye bağlar beni. Yok var mıdır?  Benim algilarimizla veya bilimle ispatlayamamam bir şeyin yokluğu mudur?

Beyin ve bilginin kayıt süreci için farklı teoriler var sanırım.  Burda bahsedilen ve konuştuğumuz varsayım üzerine ve bence "bilinenler aslında bilinmezlerin yok sayılmış hali". Algilarimizin ve bilimin var kabul ettiği üzerine varsayimlardayiz, bildiklerimız bundan ibaret. 

Microbik canlılar bilinmiyorken hastalıkların nasıl açıklandığı düşünüyorum. Bilmediğiniz bişey var aslında ortada ama senin planlarında asıl olması gereken yok...

Uzattım sanırım.  Ben var miyiz orda bile bazen şüphe ediyorum. Belkide hiçbişey yok... :)

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Bizim evrenimizde hiçbir şey %100 yok edilemez. Hiç olmadı bir enerji çeşidine donusur. Peki ya paralel evrenlerden birinde bu kural geçerli değilse? 

Evrenin atık merkezi... :) Peki yokluğu nasıl aciklayacagiz? 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

Boşluğu bilgi depolamak için kullandığımızı düşün abi ? CLOUD!! 

ben diyorum içerdeki veri sabit, evren için böyle. hiçbir şey yoktan varolmuyor ve yok olmuyor. yani senin 1 tb lık hdd nin içindeki verilerin hiç artmadığını ama sen hangi programı istersen iste, o küçük kodların ona evrildiğini düşün.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 5053 Toplam Mesaj: 52
evren yok etmek